POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.01.2022, 23:23:50] • Świnoujście

Mieszkaniec: Nocny koncert na Staszica. Karetka obudziła lokatorów osiedla. Zobacz film!

Mieszkaniec: Nocny koncert na Staszica. Karetka obudziła lokatorów osiedla. Zobacz film!

fot. Mieszkaniec

Mieszkańców ulicy Staszica obudził sygnał karetki pogotowia ratunkowego. Jak się szybko okazało powód włączenia sygnałów alarmowych był dość prozaiczny. Z relacji mieszkańca wynika, że ambulans nie mógł wyjechać z drogi wewnętrznej. - Taki oto 20 minutowy koncert o północy z 16 na 17 stycznia zapewnił nam zespół pogotowia ratunkowego, który nie mógł wyjechać z drogi wewnętrznej przy Staszica 2 - opisuje mieszkaniec.



Dlaczego karetka nie mogła wyjechać z osiedla przy ulicy Staszica? Wszystkiemu winny był szlaban, który na dźwięk syreny nie chciał się otworzyć.

- Szlaban reagujący na syreny nie chciał się otworzyć, zespół nie szczędził syren, budząc przy okazji połowę centrum miasta - podsumowuje mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 95, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 95

Gość • Piątek [21.01.2022, 11:00:12] • [IP: 62.69.252.***]

polikwidowac te szlabanya tak mozna trzeba to sprawdzic bo ci zabugowcy to mysla ze im wszystko wolno biedolcy za Buga wszystko robia pod siebie te wsponoty to pozal sie Boze nikt ich nie kontroluje lepiej bylo jak byl ZGM

Gość • Czwartek [20.01.2022, 07:52:43] • [IP: 62.69.252.***]

te buraki swinouskie tak sie grodza co jeden to madrzejszy a najwiecej sa winni juz nie bede pisal o co chodzi te wpolnotyto cos okropnego nich ich nie kontrlujei robia co chca to tak mozna zyc

Gość • Czwartek [20.01.2022, 07:38:47] • [IP: 62.69.252.***]

brawo karetka pobudziic wszystkich tych ogrodzonych tylko szkoda chorego ze tyle musi czekacjak sie cos stanie to wspolnota beknie zato bo to w glowie sie nie miesci zeby straz i karetka nie mogla dojechac przez tych burakow

Gość • Czwartek [20.01.2022, 07:33:36] • [IP: 62.69.252.***]

na matejki tez tak nie moze karetka wjechac takie pobutkibardzo czesto sa

Gość • Czwartek [20.01.2022, 07:27:32] • [IP: 62.69.252.***]

na matejki tez takie pobutki robia a to nie ich wina jeszcze wiecej sie pozagradzajccie a wogole kaletki nie dojada na czas bieda do swinojscie sie pozjezdalai dohrapala sie troche wlasnosci i grodza na potege a nieraz kazda minuta jest potrzebna zeby ratowac oknicie sie w ten glupi lep ztym grodzeniem albo zastawieniem samochodami dojazd do budynku nie mozna podjecha pod budynek straz lub karetka pogonic te wspolnoty

Gość • Środa [19.01.2022, 10:37:58] • [IP: 37.225.92.**]

W cywilizowanej Polsce szlabany otwierają się na sygnał karetki, na pilota SOS na wyposażeniu karetki albo na wpisany w pamięć szlabanu telefon na który może zadzwonić np. powiadomiony przez załogę dyspozytor pogotowia ratunkowego lub sama załoga karetki albo mieszkaniec mający uprawnienia do otwierania szlabanu swoim telefonem komórkowym. Pomijam fakt, że w opisanej sytuacji ktoś z mieszkańców się powinien zlitować i karetce ten szlaban otworzyć swoim pilotem lub telefonem komórkowym.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 21:14:53] • [IP: 46.205.148.***]

Problem tkwi w szlabanach na osiedlach, a wy skupiliście się na mieszkańcu który nawet nie należy do tego podwórka i nie ma pilota :). Hejtujecie bez weryfikacji aż żółć wam się wylewa przed komputerami. Typowo Polskie.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 21:08:06] • [IP: 176.221.124.**]

JACY Z WAS IGNORANCI.PRZECIEZ POGOTOWIE JEST OD UDZIELENIA POMOCY, RATUJE ZYCIE A WAS BIEDAKOW POBUDZILI. OT PROBLEM

Gość • Wtorek [18.01.2022, 21:02:01] • [IP: 205.201.55.**]

Na tył pojazdu czujka nie reaguje

Gość • Wtorek [18.01.2022, 20:49:50] • [IP: 176.221.124.***]

Szlabany są tak skonstruowane, że otwierają się na dźwięk syreny automatycznie kiedy go odbierają!. Karetka stoi tyłem do czujnika dźwięku. Warto wyciągnąć wnioski z lekcji i udzielić instruktażu kierowcom pojazdów uprzywilejowanych.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 18:37:50] • [IP: 176.221.124.***]

żle ustawiony mikrofon w systemie SOS wystarczy wyregulować i po sprawie a swoją drogą wszystkie służby mają pilota do tego systemu SOS więc niech z niego korzystają

Gość • Wtorek [18.01.2022, 17:59:56] • [IP: 37.47.247.***]

Jeszcze więcej tych szlabanów napierd...z wspólnota na osiedlach...

Gość • Wtorek [18.01.2022, 17:20:43] • [IP: 5.174.100.*]

A jak wjechali ??

Gość • Wtorek [18.01.2022, 16:58:51] • [IP: 192.95.12.***]

A przy Wyspiańskiego 36 jakiś idiota ze spółdzielni mieszkaniowej Słowianin w miejscu, gdzie mogłaby zatrzymać się karetka, karawan, straż, kurier, dostawca itd., to postawili spółdzielcze debile śmietnikowy boks.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 16:56:12] • [IP: 192.95.12.***]

15:35:20 - Przy Matejki 12 cebularze wkopali słupek, żeby nike było można ominąć szlabanu chodnikiem...

Gość • Wtorek [18.01.2022, 16:30:19] • [IP: 37.47.185.***]

Co to stało się z autobusem na Barlickiego dwie godziny temu na wysokości skrętu na plażę, że droga zablokowana i wszystkie służby w akcji

Gość • Wtorek [18.01.2022, 15:46:47] • [IP: 45.141.1.***]

i co 20 minut w oknie sie lampilas zamiast podniesc pilotem szlaban?

Gość • Wtorek [18.01.2022, 15:46:22] • [IP: 37.47.135.*]

Kto tam mieszka? Ludzie nie macie rozumu? Wystarczyło otworzyć pilotem, ale nie Polak nosacz będzie przez 20 minut sluchał tego wycia i niech inni coś zrobią. Janusze i Grażyny wstyd!

Gość • Wtorek [18.01.2022, 15:35:20] • [IP: 176.221.125.**]

Mogli ominąć szlaban chodnikiem, jak to czynią na wewnętrznej osiedlowej na Matejki 12.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 14:36:52] • [IP: 89.151.36.***]

Płoty, płotki, szlabany. .. Brakuje tylko kur. .i kaczek. Wiemy że większość mieszkańców zza Buga i przenoszą zwyczaje ale ktoś na to pozwolił. ..

Gość • Wtorek [18.01.2022, 14:36:37] • [IP: 151.248.62.***]

wszystkie powinny miec automat do przepuszczania służb na sygnale, czyli polecam reklamację wspólnocie do tych co im montowali szlabanik... a ktos wie co za medyk mieszka na Chrobrego i budzi ludzi w srodku nocy bo mu taxikaretka zajechała a pilota nie wziął ? to jest dopiero frustrujące jak wyje tak naprawdę bez powodu bo bynajmniej chorego nie wiezie tylko czyjś leniwy tyłek...

Gość • Wtorek [18.01.2022, 13:52:33] • [IP: 62.69.241.**]

Serio? Na Chrobrego prawie codziennie przyjeżdżają karetki pod szlaban w nocy i nikt nie robi problemu że budzą. WTF?

Gość • Wtorek [18.01.2022, 13:47:22] • [IP: 37.248.250.***]

A co mieli zrobić ? Przecież te szlabany to przeszkoda nie do przejazdu dla karetki i może się zdarzyć ze ktoś przez nie umrze. A temu panu gratuluje tupetu jest coś ważniejsze niż święty spokój np ludzkie życie