POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.04.2022, 17:56:38] • Świnoujście

Pandemia, wojna – co dalej? Świadkowie Jehowy mówią, gdzie znaleźć prawdziwą nadzieję

Pandemia, wojna – co dalej? Świadkowie Jehowy  mówią, gdzie znaleźć prawdziwą nadzieję

fot. Organizator

Aktualna sytuacja sprawia, że wiele osób traci nadzieję i poczucie szczęścia. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Świnoujściu i okolicach zapraszają 10 kwietnia 2022 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?”.

Przedłużająca się pandemia, wojna w Ukrainie i narastające problemy ekonomiczne sprawiają, że coraz więcej osób traci poczucie szczęścia i nadzieję na poprawę sytuacji. Takie nastroje potwierdza opublikowany niedawno globalny sondaż1 Międzynarodowego Stowarzyszenia Gallupa podsumowujący rok 2021. Wynika z niego, że ludzie w skali całego świata mają podobne odczucia, a to, co się dzieje, istotnie wpływa na ich obawy i perspektywy. Prezes Stowarzyszenia Gallupa Kanczo Stojczew powiedział:

„U progu roku 2022 panuje przekonanie, że ta sytuacja będzie się raczej przedłużać i trudno dokładnie powiedzieć, kiedy się skończy".

Czy mimo tak ponurych perspektyw można zachować pozytywne nastawienie? Tak. Może w tym pomóc zaplanowany na 10 kwietnia wykład publiczny, w którym Świadkowie Jehowy wyjaśnią „Gdzie można znaleźć prawdziwą nadzieję?". W trakcie 30-minutowego programu przedstawione zostaną konkretne powody, dla których warto zaufać nadziei przedstawionej w Biblii. Wykład ten jest pierwszym z dwóch kwietniowych wydarzeń specjalnych organizowanych przez Świadków na całym świecie, w tym również w Świnoujściu.

„Biblia opisuje przyszłość bez bólu, bez cierpienia, a nawet bez śmierci” – mówi Zbigniew Piszczorowicz, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. „Wielu ludzi jest zdziwionych, gdy dowiaduje się, że pierwotnym celem Boga było to, by ludzie żyli w doskonałym zdrowiu i doskonałych warunkach tutaj, na ziemi. Ten cel nigdy się nie zmienił i wkrótce zostanie zrealizowany. Wykład będzie zawierał szereg solidnych argumentów, które dowodzą, że możemy mieć wiarę w biblijne obietnice”.

Oprócz tego wieczorem 15 kwietnia 2022 roku Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. Dla Świadków Jehowy jest to najważniejsze wydarzenie w roku. Podczas ubiegłorocznej, wirtualnej wersji tego wydarzenia do ponad 8,6 miliona Świadków dołączyło ponad 12,6 miliona gości! Łączna frekwencja, wynosząca 21 367 603 osoby, oznaczała wzrost o 19,7% w stosunku do roku 2020. W Polsce w zeszłym roku w Pamiątce śmierci Jezusa wzięło udział 201 271 osób, co było najwyższą liczbą od lat.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych godzinach w Świnoujściu można znaleźć w serwisie jw.org.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 113 tysięcy wyznawców.

Piotr Salwa
Asystent lokalnego rzecznika prasowego
Region Szczecin


komentarzy: 77, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 77

Gość • Piątek [08.04.2022, 20:48:10] • [IP: 62.198.132.**]

To ja was wyleczę ze wszystkich problemów zaczynając swoją misję od delegalizacji najgorszego zla , religii !! Polityków umieszczę w obozach pracy, służbę zdrowia dofinansuje z zalegalizowania szarej strefy, wystarczy na wszystko ! Szczególnie thc opodatkuje i zalegalizuje !! Żebyście bez potrzeby chodzenia do kościoła mogli z Bogiem online się połączyć. A przy okazji młodzieży utrudnie nabywanie bylajakiej trawy byle gdzie. A jak już skończysz 18 lat to sobie skrenta w kiosku kupisz A ja podatek który przy tym zapłacisz przekażę na służbę zdrowia która również przetrzepie . Jeszcze tylko nie wiem jak Putina zaje...bać ale już jest niezle

Gość • Piątek [08.04.2022, 13:46:38] • [IP: 31.0.177.*]

PIS i Sekta jechowych obaj na szali =.

Gość • Piątek [08.04.2022, 12:24:02] • [IP: 78.10.206.***]

Czy poczucie szczęścia może mieć niedomagająca matka, której syn jest świadkiem jehowy i w ogóle nie interesuje się jej losem? A jego siostra która wyszła z tej sekty, codziennie dogląda swojej mamy. Więc o czym chcą nauczać świadkowie? Chyba tylko o hipokryzji i zakłamaniu. Przynajmniej ci ze Świnoujścia. Chłop ma do matki może z pół kilometra i w ogóle nie interesuje się jej losem. Jak stanie przed Panem Jezusem? Z czego zda Mu sprawę? Z przykazania czcij Ojca swego i matkę swoją? Żenada w garniturach...

Gość • Czwartek [07.04.2022, 22:10:33] • [IP: 78.10.206.***]

Dla nich Pan Jezus nie jest Bogiem tylko Archaniołem Michałem. To profanacja.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 19:50:44] • [IP: 176.221.123.***]

[ 10:28:00] • [IP: 46.205.157.***] zacznijmy od tego, że nie uważają Jezusa na Boga, poza tym nie wierzą w łaskę uświęcającą, nie uważają chrztu za sakrament gładzacy grzech pierworodny.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 17:25:20] • [IP: 37.47.130.***]

Żadna religia nie jest dobra.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 16:21:50] • [IP: 176.221.123.***]

To w końcu gdzie jest ten bóg, allach, budda, mahomed i wielu mniejszych zwanych bogiem. Tacy to wielcy wspaniali Święci. Dopiero teraz widać jaka to bzdura z tą boską dobrocią. Bóg jest po to by księdzu na tace dać. Ciemny lud wierzy w takie dyrdymał. Za wierność na tacę bóg funduje Ukrainie ludobójstwo, tylko który a może wszyscy. Niech się baranki zastanowią. Naukowcy badają że bóg miał żone i dzieci które porzucił. To dobry przykład od dwóch tys. lat.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 16:15:47] • [IP: 176.221.123.***]

ok. 120 lat temu kilku cwaniaczków zebrało się i postanowiło założyć własną sektę, zinterpretowali Biblię w/g własnego widzimisię i nazwali się ŚJ, " jedyną i prawdziwą wiarą". W sumie ludzi łatwo jest omamić i wyprowadzić w pole.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 16:04:17] • [IP: 92.118.167.**]

Prawdziwą nadzieję można znaleźć tylko w Panu Jezusie! W nikim innym i nigdzie indziej. Czytac Biblię, uwierzyć, nawrócić sie ze swoich złych dróg, wyznać Bogu grzechy, pokutować szczerze i iść za Nim! Znależć ludzi wierzących podobnie, by sie wspierać, modlic o siebie.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 15:31:37] • [IP: 89.151.36.***]

Nie, , trawię, , bandyty Putina, jest jednak pewna pozytywna rzecz którą to zrobił. Mianowicie, zakazał działalności tej sekty w Rosji.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 13:49:14] • [IP: 37.47.177.***]

Czy można coś dodać do tej całej bajki ? Boga w ludziach nie ma wszyscy kłamią, a w koło sami zdrajcy.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 12:42:59] • [IP: 176.221.122.**]

to tak na święta wszystkiego najlepszego wszystkim mieszkańcom tego miasta, a jak będziecie dzielić się jajkiem nie zapomnijcie o takim przykazaniu: Miłuj bliźniego swego- jak siebie samego -napisane w Biblii. Sądząc po komentarzach- niektórych - dużo tu nieszczęśliwych ludzi mieszka

Gość • Czwartek [07.04.2022, 11:29:38] • [IP: 5.173.31.***]

09:27 • 185.210.39.** Dokładnie tak mówili i pisali Marks, Lenin, Stalin, Hitler. A co zostawili po sobie tak myśląc i co gorsze, czyniąc wg tego - to widzimy: do ok.150 mln ofiar w ciągu ok.65 lat od rewolucji bolszewickiej, bo Mao komunista wybił ok.50 mln ludzi, Stalin tyle samo, zabijali w imię ateizmu - też Pol Pot wykształcony na lewicowej Sorbonie, Che Guevara, Castro. Gdziekolwiek pojawiało się państwo komunistyczne z tezą, która napisałeś, mieliśmy mordowanie ludzi, niszczenie religii, krwawe rządy chcące zapewnić ludziom raj na ziemi, negujące życie przyszłe i duchowość, choć sam komunizm naśladował religię i duchowość - ciało Lenina umieszczono w mauzoleum, uchwalono zbrodniczość zmiany ustroju i ustrój ten fundowano na dziełach Lenina, Marksa, jak na Biblii. Dziś jest oczywiste w świecie zachodnim, że trzeba zapewnić wolność wyznania, to jeden z fundamentów demokracji i cywilizacji zachodniej, ale nie w Korei Pn., nie w Pakistanie, nie w innych krajach islamskich lub ateistycznych.

Mieszkaniec • Czwartek [07.04.2022, 10:28:00] • [IP: 46.205.157.***]

Świadkowie Jehowy przede wszystkim nie są chrześcijanami, bo zaprzeczają podstawowym prawdom chrześcijańskim, jak trójca święta czy fakt, że Jezus umarł na krzyżu.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 10:06:41] • [IP: 5.173.31.***]

Dodo 07:53:40] • [IP: 92.118.167.***] Ha, ha, ty mówisz o tolerancji w kontekście Świadków? Zawsze wystrzeliwują monolog, wkute na pamięć formułki, fałszywie przetłumaczone Pismo - tylko oni mają rację, według nich. Nie tolerują w rodzinie katolika, nie tolerują przetoczenia krwi w imię ślepo i głupio odczytanego fragmentu Biblii, a to już niekiedy kosztuje ludzkie życie. Sprawdźcie, kiedy i jak powstawali ŚJ - w końcu XIX wieku, na rozległych terenach USA, gdzie ludzie byli pozbawieni mądrego prowadzenia i biegali za byle nowinkami. Polecam takie książki, jak Tadeusza Kundy" Pismo Święte przeczy nauce Świadków Jehowy", Gunthera Pape, " Byłem świadkiem Jehowy", książkę Kundy i Kromplewskiego" Strzeżcie się fałszywych proroków (szczegółowa analiza ich błędnej nauki), polecam jeden z odcinków cyklu na YouTube, " 7 metrów pod ziemią" poświęcony Świadkom Jehowy, wpisz w YT" Jak wygląda życie ŚWIADKÓW JEHOWY? – 7 metrów pod ziemią" (pierwsze słowa w filmie brzmią tak:" To jest takie zamknięte środowisko..."

Gość • Czwartek [07.04.2022, 10:04:27] • [IP: 176.221.123.***]

KAŻDY CZŁOWIEK POWINIEN PRZECZYTAĆ BIBLIĘ Z MODLITWĄ.PUZNIEJ ZDECYDUJE JAKA DROGA CHCE IŚĆ I WIARA BEZ CZYTANIA PUSTA JEST.ZYCZE BŁOGOSŁAWIONEJ LEKTURY.♥️

Mieszkaniec • Czwartek [07.04.2022, 10:00:42] • [IP: 46.205.157.***]

Gość • Czwartek [07.04.2022, 01:27:00] • [IP: 178.238.247.**] Słowo KOŚCIÓŁ pisze się przez Ó, nie przez U. Proszę pisać poprawnie pod względem ortograficznym.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 09:27:57] • [IP: 185.210.39.**]

Wszystkie religie to opium dla mas, rozpaczliwa próba usprawiedliwienia samemu sobie że życia ma sens i każdy jest ważny.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 09:24:22] • [IP: 176.221.122.***]

Większość z tych ludzi to osoby wierzące, ale niestety nieświadome, bo nie sprawdzają tego, co im się wkłada do głowy, i nie wiedzą, że są okłamywani. Nie wolno im sięgać do rzetelnych źródeł. To jest zabronione. I dlatego szerzą zmanipulowane poglądy swoich guru. Na szczęście jest spora świadomość w społeczeństwie i nie daje się na to nabrać. Nie oceniam oczywiście ludzi (są wśród nich wartościowe jednostki), ale system, organizację w której się znajdują. Ufam, że kiedyś przyjdą po rozum do głowy i nie będą niewolnikami cwanych ludzi.

Gość • Czwartek [07.04.2022, 08:44:55] • [IP: 5.173.26.**]

Ale wszyscy wiedza gdzie ja znalezc koscioly pelne

Gość • Czwartek [07.04.2022, 08:43:58] • [IP: 5.173.26.**]

To nie jest dziwne ze oni zawsze strasz ze bedzie koniec swiata a potem agituja

Gość • Czwartek [07.04.2022, 08:27:14] • [IP: 78.10.206.**]

Niechaj Shiva Was Pobłogosławi... ૐ

Gość • Czwartek [07.04.2022, 08:24:23] • [IP: 37.248.224.**]

Konkurencja dla PIS? Tak samo pazerni na kasę i do władzy, idą łeb w łeb.

Jćwas • Czwartek [07.04.2022, 08:19:45] • [IP: 37.47.156.**]

Wielu jest ludzi mądrych i świadomych w naszym mieście. Więc dlaczego nikt nie wyjdzie z propozycją założenia stowarzyszenia o takim charakterze żeby uświadamiać innych i nadać im właściwy kierunek myślenia. Dużo ludzi żyje w błędzie i wierzą TV najgorsze zło jakie można sobie wyobrazić. Tak jak ten portal manipulacja ludźmi i wyciskanie kitu . Wiem zablokujecie mój komentarz :)

Gość • Czwartek [07.04.2022, 08:15:53] • [IP: 37.248.224.**]

Te dziewczyny co na wabika są wystawione na basenie, to one po 6 razy były żonate, po ślubie i przystąpieniu do ich kościoła od razu rozwód. Ważne ze deklaracja o datkach na kosciół podpisana. Pełno wojskowych na to się nabrało -stary numer.

Oglądasz 1-25 z 77
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do godziny 12.00 w Świnoujściu, do puszek WOŚP zebrano już 20 000 złotych ■ W ciągu dnia na południu i wschodzie będą pojawiać się opady śniegu powodujące oblodzenie. Poza tym rano i wieczorem w większości kraju wystąpi śliskość nawierzchni spowodowana szronem oraz miejscami marznącą wilgocią ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■