POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.04.2022, 15:37:24] • Polska

Europejski Dzień Śniadania – uczcij go pysznym porankiem z bliskimi!

Europejski Dzień Śniadania – uczcij go pysznym porankiem z bliskimi!

fot. Organizator

Jak co roku, 24. kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. Ponieważ wypada on w weekend, jest to doskonała okazja do tego, aby celebrować go bez pośpiechu. A z kim posiłki smakują najlepiej? Oczywiście z bliskimi! Przygotujcie więc wspólnie wspaniałe śniadanie i cieszcie się wyjątkowymi chwilami!

Po nocy, podczas której nasz metabolizm zwalnia, pożywne i pyszne śniadanie to dobry punkt wyjścia do naładowania baterii i efektywnego działania. Zgodnie z zaleceniami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB, każdy posiłek, aby był pełnowartościowy i zdrowy, należy przygotować według schematu Talerza Zdrowego Żywienia. Obejmuje on produkty, o których nie powinniśmy zapominać, jak na przykład: warzywa, owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste, białko oraz orzechy i nasiona.

To doskonała baza do przygotowania smacznego śniadania, które zapewni nam doskonałą formę i dobre samopoczucie na cały dzień!

Pomysły na pyszne i pożywne śniadania
W Polsce na śniadanie najchętniej serwujemy kanapki, jajka pod każdą postacią oraz serki wiejskie i twarożki.

Patent na pyszną i zdrową kanapkę to kromka świeżego razowego pieczywa z idealnie śmietankowym serkiem do smarowania Twój Smak z Piątnicy, który występuje w wielu wersjach smakowych np. z dodatkiem ziół, szczypiorku czy chrzanu. Kanapkę możemy również udekorować ulubionymi warzywami. Przygotowując wersję dla dzieci warto wykazać się kreatywnością i stworzyć kolorową postać, używając plasterków rzodkiewki jako oczu, papryki jako nosa, plasterków pomidora jako policzków, a kształt ust wyciąć z ogórka. Voilà! Pyszne kanapki dla całej rodziny gotowe.
Jajka na śniadanie serwowane są najczęściej na miękko lub twardo, a także w formie jajecznicy.

Z okazji Europejskiego Dnia Śniadania proponujemy jajka w nowej odsłonie: zapiekane z awokado i pysznym Serkiem Wiejskim, który już od 30 lat gości na polskich stołach. Serek Wiejski z Piątnicy to zresztą jeden z najpopularniejszych produktów śniadaniowych w naszym kraju, a jego wielbiciele wybierać mogą z wielu wariantów. W ofercie są: Serek Wiejski naturalny, wysokobiałkowy, bez laktozy, lekki, ze szczypiorkiem, z dodatkiem owoców oraz w wersji Bio.

Kiedy jednak nie mamy czasu na celebrowanie śniadania warto sięgnąć po Jogurt naturalny z Piątnicy, który jest bogaty w białko, witaminy i minerały, dzięki czemu znakomicie wspiera prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Z dodatkiem płatków zbożowych, musli, otrąb, świeżych lub suszonych owoców nie tylko wyśmienicie smakuje, ale także zapewnia zdrowy i pożywny posiłek.

Doskonałym dopełnieniem leniwego, rodzinnego poranka będzie kawa. Jej smakosze mogą uzupełnić ją ulubionym Mlekiem Wiejskim z Piątnicy albo napojem roślinnym sojowym lub owsianym marki Piątnica Roślinna, które doskonale się spieniają i wyśmienicie smakują.

Bądźmy dla siebie dobrzy i znajdźmy czas na śniadanie!
Planowanie i spożywanie wspólnych śniadań niesie za sobą wiele korzyści. Starannie przygotowując posiłki, możemy bazować na zdrowych, wartościowych produktach o prostym składzie i wyśmienitym smaku. Celebrując rodzinny posiłek mamy okazję, by wspólnie porozmawiać, a dzięki temu tworzyć silną więź z bliskimi. Przez takie działania uczymy dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych i dbamy o ich rozwój. Zatem codziennie dostarczajmy sobie i swoim najbliższym dobrą energię na cały dzień. Choć Europejski Dzień Śniadania obchodzimy raz w roku, niech hasło „Śniadanie musi być!” towarzyszy każdemu z nas przez cały rok!

Zainspiruj się naszym przepisem na śniadanie, które
świetnie wygląda i smakuje!

Awokado z zapieczonym jajkiem i Serkiem Wiejskim
Przygotowanie: 15 minut
Porcje: 2

Składniki:
• 2 awokado
• 4 jajka
• Serek Wiejski z Piątnicy
• 2 kromki chleba tostowego
• 2 kostki miękkiego masła
• dymka do dekoracji
• kilka listków sałaty rzymskiej mini
• kilka pomidorków cherry
• sól, pieprz
• cytryna

Wykonanie:
1. Awokado przekrój na pół, wyciągnij pestkę i wybierz trochę miąższu z wnętrza, powiększając wgłębienie. Zachowaj miąższ na później. Posmaruj przekrojone awokado z wierzchu sokiem z cytryny. Odkrój kawałek spodu, żeby było stabilniejsze.
2. Nałóż do przekrojonych połówek awokado po łyżeczce Serka Wiejskiego i wbij po jednym jajku. Następnie piecz przez 7-10 minut w 200°C.
3. Pozostały miąższ wymieszaj z odrobiną soku z cytryny, solą i pieprzem. Posmaruj nim tosty.
4. Wyciągnij awokado z piekarnika, udekoruj boki jajka Serkiem Wiejskim z Piątnicy i posiekaną dymką.
5. Podawaj z tostami i ulubioną sałatką.
Smacznego!

Katarzyna Tomczak
PR Manager


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■