POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.06.2022, 12:41:25] • Świnoujście

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

W środę 22 czerwca w Altanie Koncertowej odbył się świetny inauguracyjny koncert Sylwestra Ostrowskiego Quartet, na który przybyło kilkaset osób.

Brawo dla organizatorów - to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

Już dziś, 23.06.2022 r. o godzinie 19.00 kolejne wydarzenie muzyczne w tym miejscu - wystąpią Marina Nikoriuk (sopran) oraz Irina Nikoriuk ( pianino).

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Piątek [24.06.2022, 16:13:25] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:41:29] • [IP: 46.231.58.**] Wiemy że tobie tylko czastuszki się podobają ale nam nie.

Gość • Piątek [24.06.2022, 15:50:23] • [IP: 5.173.28.**]

24.06.2022, 13:41:29] • [IP: 46.231.58.** Co Kurskiemu sie podoba? Zaglądam do programu tv i wspomnień: 20 VI - scena alternatywna, tam String Connection, jazz, dalej: 19 i 18 VI debiuty i premiery - melodyjny blues, pop, soft rock, folk popowy. TVP Kultura: Gary Moore, blues-rock, opery w niedzielę, a w TVP 2 regularnie zespoły rockowe, też rocka nowoczesnego z lat 90-2000 jak i starsze (Simple Minds). Tak więc nie woem, o co ci chodzi. 90% muzyki w TVP to wysoki poziom, nie ma regularnych, cotygodniowych programów o disco polo, jak w Polsacie czy w TV6.

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:54:03] • [IP: 37.187.147.***]

Massive Attack, to to nie jest.

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:41:29] • [IP: 46.231.58.**]

Dobra muzyka to przede wszystkim Zenek i Sławomir. Dobra muzyka ta ta która podoba się Kurskiemu.

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:13:31] • [IP: 37.187.147.***]

10:41:52 - Co to jest dobra muzyka według Ciebie? -A więc odpowiadam:" Dobra muzyka, to jest to czego ja słucham, a Tobie się nie podoba, bo się nie znasz..." Zgadłem?

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:11:31] • [IP: 37.187.147.***]

10:41:52 - Muzyka z patyka. A te ich wzmacniacze, subbasy, syntezatory, to nie mechanika? Muzyka, to jest Suns of Arqa, Wadada, Shpongle, Raja Ram czy The Mystery of Yeti 1/2, The Infinity Project - Mystical Experience, Doof, Sheila Chandra, itp. a nie rzępolenie na strunach i tarabanienie... :-)

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:49:40] • [IP: 185.210.39.**]

A może Hnat zaśpiewa piosenki Dżemu

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:41:52] • [IP: 46.205.157.***]

09:49:11] • [IP: 37.187.147.***] Aha, dodam, że oni nie rzępolą, to jest MUZYKA, w przeciwieństwie do disco polo czy wyrobów mechanicznych z Eska TV w stylu elektro.

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:40:33] • [IP: 46.205.157.***]

09:49:11] • [IP: 37.187.147.***] Coś w tym jest, naprawdę w Parku Zdrojowym szuka się ciszy, a muzyka nie" czytana" uważne z pozycji krzesła słuchacza z oddala jawi się jako hałas. Park Zdrojowy ma szczęście być oddalonym od ruchliwych ulic, wstawienie tam altany koncertowej mimo że nawiązuje do bogatego wyposażenia Parku przed wojną (wiem to z reprintu mapy), nie wiem, czy jest dobrym pomysłem - cisza jest dziś najbardziej deficytowym" koncertem".

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:49:11] • [IP: 37.187.147.***]

A może by tak na Muszlę Koncertową by sobie poszli rzępolić...

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:23:31] • [IP: 46.205.157.***]

08:56 Sam siebie musze sprostować, w pośpiechu nie dostrzegłęm daty koncertu Pędziwiatra, on już się odbył. Jego zespół Eabs wystąpi w tym roku nie w Ś-ciu, lecz na prestiżowym Opener Festivalu. Ale polecam go waszej pamięci, napisali im świetną recenzję ich płyty z muzyką Komedy w Jazz Forum. Po A.Hekiert czy Smoliku następny ktoś wybitny w muzyce popularnej, choć jazz, nawet z elementami hip-hopu to nie muzyka popularna, na szczęście.

Gość • Piątek [24.06.2022, 08:56:03] • [IP: 46.205.157.***]

Szkoda, że nie było mnie tam, zawsze czekam na jazz, muzykę ludzi inteligentnych, " czytających" muzykę, a nie reagujących tylko na jej" rajcujące" fragmenty i szukających w niej transu, czy prostej taneczności. A w internecie wyczytałem, że za kilka tygodni ma być specjalny koncert z udziałem pochodzącego z Świnoujścia bardzo dziś cenionego muzyka Marka Pędziwiatra (i jego grupy EABS), z którym zechciał grać swojego czasu sam Stańko - znam owego Marka, gdy miał lat naście był spokojny, kulturalny, nie dziwię się, że doszedł do tzw.trudniejszej muzyki, że wybrał coś ambitnego w życiu.

Gość • Piątek [24.06.2022, 07:02:31] • [IP: 37.47.145.***]

A główna w spreyu tam nie rozpylali ? Bo na wszystkich disco jakaś lewacka Sz...ta rozpala. ŻEBYŚ ZDECHŁ we własnych dochodach jak ci tak pachnie.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 21:24:36] • [IP: 176.221.123.***]

Fajny pomysł godny kontytuowania!!

Gość • Czwartek [23.06.2022, 21:06:59] • [IP: 185.210.39.**]

Świetny koncert, świetne miejsce. Piękna pogoda. Cóż więcej?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 18:39:19] • [IP: 176.221.122.***]

A dlaczego tam nie grają Chwaty? To byłby koncert na poziomie

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:31:34] • [IP: 89.151.36.**]

Super koncert, znakomity pomysł, oryginalne miejsce.Ekstra!!

Gość • Czwartek [23.06.2022, 16:17:34] • [IP: 31.183.130.***]

Światełko w tunelu...w tym zdyskopolowanym miasteczku

Gość • Czwartek [23.06.2022, 16:15:27] • [IP: 176.221.123.***]

Świetny koncert w pięknym klimatycznym miejscu, musi być kontynuacja tego projektu.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 15:37:59] • [IP: 37.187.147.***]

Gdybym ja bym tak chciał tam zagrać, to zaraz by nasłali na mnie cieci ze straży wiejskiej, którym musiałbym obowiązkowo połamać piszczelem nosy.

Czesław • Czwartek [23.06.2022, 14:31:49] • [IP: 176.221.123.***]

Super pomysł. Brawo, jazz powraca.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:19:29] • [IP: 176.221.122.***]

A może coś zróbcie w centrum żeby pobudzić trochę tam życie, może takie koncerty np. na placu słowiańskim.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:11:31] • [IP: 94.203.124.***]

jak zwykle miasto w dupie konserwacje wykonanych inwestycji. od początku altana nie była konserwowana

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■