POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.09.2022, 19:55:17] • Świnoujście

Świadkowie Jehowy w Świnoujściu wracają do głoszenia od domu do domu

Świadkowie Jehowy w Świnoujściu wracają  do głoszenia od domu do domu

fot. Organizator

Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznawiają formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczynają też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców Świnoujścia i okilic doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Zbigniew Piszczorowicz, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:
Powodem dla którego Świadkowie Jehowy przez 30 miesięcy nie prowadzili tej formy działalności była troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

W tym czasie prężnie działaliśmy wykorzystując bezpieczne - zdalne formy kontaktu ani na chwilę nie przerywając działalności, którą Jezus zlecił swoim naśladowcom.

Obecnie kiedy sytuacja z pandemią jest stabilna, wracamy do tej najbardziej charakterystycznej formy działalności – od drzwi do drzwi.

Już we wrześniu w ramach tej działalności proponowany będzie bezpłatny kurs biblijny. Wielu przekonało się, że poznając Biblię stało się lepszymi mężami, żonami, pracownikami, pogłębiają przejawianie dobrych cech, zyskują spokój i nadzieję.

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Świnoujściu, średnio pięć milionów kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy1. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 osób.

Piotr Salwa


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [13.09.2022, 14:58:54] • [IP: 46.204.33.**]

11:11- trafne. Wprawdzie polemizowałem żywo z przedstawicielką ewangelicznych chrześcijan, gdy negowała znaczenie sakramentów i ich pochodzenie od Chrystusa, niemniej przynajmniej wyznaje ona Chrystusa Jezusa, czyli Jezusa jako Boga. No i spotkałem ją przy sciezce rowerowej, gdy wzywala pomoc dla leżacego bezdomnego, ja tez w tej sprawie sie zatrzymałem - wykazała sie ona miloscia bliźniego. Błądzi w kwestii sakramentów, ale nie w miłosci bliźniego. Świadkowie zaś skoncentrowali się na tzw.głoszeniu, nie ma w nich prawdziwej mìłosci do ludzi, bo pochodzi ich wyznanie od diabła - najwìększym zyczeniem diabła jest zanegowanie boskosci Jezusa. Oni to robią.

Gość • Wtorek [13.09.2022, 13:16:31] • [IP: 5.173.158.**]

Po owocach ich poznacie

Mieszkaniec • Wtorek [13.09.2022, 11:11:09] • [IP: 46.204.12.**]

Przede wszystkim: świadkowie Jehowy NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI. Nie uznają Boskości Jezusa i Trójcy Świętej, Biblię dopasowują do swojej doktryny. Już wolę działalność ewangelizacyjną tych z Wojska Polskiego 94 (baptyści) albo z Grudziądzkiej 5 - Kościół Ewangelicznych Chrześcijan. Oni przynajmniej swojej wiary na siłę nie narzucają i nie krążą po domach, a głoszą Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym. Jacy by oni nie byli - baptyści i ewangeliczni chrześcijanie - i jakie nie byłyby różnice w ich doktrynach, oni przynajmniej nie negują boskości Jezusa Chrystusa i Trójcy Świętej i nie negują faktu ukrzyżowania Jezusa.

Gość • Wtorek [13.09.2022, 10:00:47] • [IP: 185.210.36.***]

17:17 - nienawisc sieją sekty, ukazuja nasz Koscioł jako siedlisko zła, to sekty przychodzą do nas, nie my do nich - zauważasz różnicę? To forum pozwala opisac to zjawisko. Moze jestes obojetna na przepaście w rodzinach, które tworzy to ugrupowanie uzurpujące sobie wyłacznosc na prawdę, wykluczajace ludzi nawet z rodziny wyznajacych katolicyzm

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 23:35:07] • [IP: 46.204.44.***]

17:17- na spacerach przedłużonych o pukanie do wielu drzwi są inni, krzewiciele zamętu piorący mózgi, rozliczający po kursach szkoleniowych ofiary swych psychotechnik z liczby rozdanych gazet, odwiedzonych domów, przekabaconych i oszukanych ludzi. Tak działa sekta z Brooklynu

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 17:17:53] • [IP: 176.221.122.**]

Cieszcie sie życiem ludziska, przestańcie siać nienawiść w tych komentarzach i wyjdźcie na spacer...może trochę powietrza wam pomoże

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 13:12:53] • [IP: 195.136.137.***]

Mi to szkoda ich dzieci, w szkole można powiedzieć że na marginesie, bo wycieczka klasowa be, wyjście do kina be, Mikołajki czy urodziny kolegów, również według ich rodziców be

Gość • Niedziela [11.09.2022, 15:00:58] • [IP: 151.248.62.***]

kolezanka nalezala, ale nie zyje. Miala szanse na walke z rakiem, ale mamusia podobno odradzała bo metoda była w brew zasadom klanu. Przykra sprawa, która pokazuje, że trzeba mieć swój mózg na każdym kroku.

Gość • Niedziela [11.09.2022, 00:46:11] • [IP: 185.210.36.***]

22:03 - oni nie głoszą słowa biblijnegp, lecz interpretację i fantazję ich kierowników w Brooklynie. Gazetki są dla nich najważniejsze, Biblię oni znieważyli złym tłumaczeniem lub zaplanowanym fałszerstwem - np.upierają się, że Jezus nie był ukrzyżowany, lecz przybity do pala. Zawsze było jasne, że ukrzyżowano Go. Oni kłamią też, że sobór zrobił Bogiem Jezusa - zaden sobór nie wyniósł Chrystusa do rangi Boga, bo jak kazdy absolwent podstawówki wie, chrzescijanstwo bylo przesladowane do poczatku IV wieku, więc sobory można było zwoływać po wyjsciu z podziemia, a orzeczenia soborów tylko potwierdzaly to, czego nie mozna bylo zrobic w podziemiu. Kwestia krzyża - moglbym tu pisac o tym post za postem, temat szeroki. Tylko krotko wspomnę, ze juz w 2 wieku pierwsze przekłady świetych ksiag Pisma tlumaczyły stauros nie jako pal, lecz krzyż. Tez najwczesniejsi pisarze chrzesc.jak Justyn tak to opisywali. Justyn, Palestynczyk z urodzenia opisuje w r.135 krzyz na Golgocie jako KRZYŻ, z belką poprzeczną na palu.

Gość • Sobota [10.09.2022, 22:03:58] • [IP: 176.221.123.***]

mi tam nie przeszkadzaja, moga sobie glosic slowo biblijne, ja tez mam swoje zdanie, a bo moge

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:46:47] • [IP: 188.147.12.***]

[Ciąg dalszy listy zakazów Świadków Jehowy]. ..Interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią = (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości), - organizowanie spotkań młodzieżowych = (pokusa seksualna), - czerpanie przyjemności z pokazywania się publicznie - modelka = (szukanie własnej chwały), - datki na Czerwony Krzyż lub podobne organizacje charytatywne = (popieranie organizacji religijnych) - uczestniczenie w świętach zakładowych = (światowe towarzystwo), - modlenie się - wyłącznie w towarzystwie ochrzczonych, nienagannych ŚJ (tylko ŚJ są prawdziwymi chrześcijanami), - okazywanie zbyt wielkiej namiętności podczas stosunków płciowych z partnerem małżeńskim = (niemoralność), - taniec z kimś innym niż partner małżeński = (pokusa seksualna), - udział w zajęciach pozaszkolnych = (wolny czas wykorzystywać na głoszenie), - czytanie starej literatury Towarzystwa [Strażnica] = (strata czasu), - udział w sądzie jako przysięgły =(neutralność), - udział w służbie wojskowej wojskowej i formacjach cywilnych

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:35:57] • [IP: 188.147.12.***]

Transfuzja krwi i oddawanie krwi = (świętość krwi), -spożywanie pokarmów zawierających krew np. kaszanka =(sprzeczność z Biblią) - czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych = (zaśmiecanie umysłu), - przeszczep organów (w międzyczasie zmieniane) = (grzech, niezgodne z Biblią) - działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych = (strata czasu), - jakikolwiek udział w polityce; ubieganie się o stanowiska polityczne nawet na szczeblu gminy = (pozostawanie nieskażonym przez świat), - oglądanie filmów = (grzeszny wpływ; stracony czas, który można poświęcić na głoszenie), - pełnienie funkcji gospodarza klasy = (pozostawanie skażonym przez świat), -przynależność do harcerstwa = (pozostawanie neutralnym), -noszenie odzieży żałobnej = (zwyczaj pogański), - próby usprawiedliwiania się = (brak pokory), - branie udziału w działalności związkowej = (pozostawanie neutralnym), - wielbienie lub naśladowanie gwiazdorów filmowych lub muzycznych = (bałwochwalstwo), - interesowanie się znanymi osobistościami

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:29:19] • [IP: 188.147.12.***]

Nie można wierzyć sekciarzom roznoszącym gazetki, zakochanym w wytrenowanym monologu, jakby mieli korki w uszach, zaszpuntowani. Oni niszczą radosc zycia w duszach swoich członków, zamieniaja ich w kombajny z gazetkami, wyrabiają pychę, iluzyjne poczucie wyjątkowosci, elitarnego włączenia do kręgu zbawionych, rozbijają rodziny, bo jeśli ktos w ich rodzinach jest katolikiem, nie tolerują tego.Oto lista zakazów i nakazów czynności których świadkom Jehowy wykonywać nie wolno: - noszenie lub posiadanie symboli - nie tylko religijnych = (fałszywe bóstwa), - jakikolwiek związek lub branie udziału w uroczystościach religijnych innych wyznań i czynnościach z tym związanych np. pogrzebach = (bałwochwalstwo), - obchodzenie urodzin = (bałwochwalstwo), - toasty w czasie wesel i innych uroczystości = (fałszywe bóstwa), - udział w wyborach = (mieszanie się w sprawy świata), - praca w sektorze zbrojeń = (popieranie wojen), - obchodzenie jakichkolwiek świąt (= bałwochwalstwo) -- transfuzja krwi i oddawanie krwi

Gość • Piątek [09.09.2022, 21:20:40] • [IP: 176.221.122.**]

Młoda wiara, wiele przepowiedni się nie spełniło, pokazywali w TV, małzeństwo, które opuściło tę zamkniętą grupę, pokiereszowani psychicznie, przez długi czas niepokoili ich, straszyli.

Gość • Piątek [09.09.2022, 19:48:13] • [IP: 188.147.12.***]

Gdy stanowczo zażyczyłem sobie, by nie pukali więcej do mojego domu (jednorodzinnego), po roku znowu było pukanie, ofuknąłem ich i wtedy usłyszałem: No wiem, że tu pan nie przyjmuje, ale może tam ktoś jeszcze mieszka? - Zatrząsłem się... jak można wchodzić z butami komuś jego sprawy, może papiery meldunkowe mam im okazać? Przychodzą jak wilki, by wyrwać zakrwawionymi kłami moją świętą wiarę katolicką, moją więź z Chrystusem, który wbrew ich bluźnierstwom JEST BOGIEM. I dowodzą swojej skrajnej głupoty zakazując transfuzji krwi, upatrując bezsensownie, że coś fizycznego, fizjologicznego może być nośnikiem duszy i decydować o życiu wiecznym. Efektem są ofiary w ludziach, bo zakaz transfuzji to przyzwolenie na śmierć.

Gość • Piątek [09.09.2022, 19:44:17] • [IP: 188.146.196.***]

Jeden ze świadków Jehowy, na dodatek starszy zboru na Wielkopolskiej, pracuje na gazowni na Steyera 26. Niech się martwi bardziej tym żeby mu gazociąg w powietrze na mieście nie wyleciał. Pracownikiem jest jednak bardzo dobrym.

Gość • Piątek [09.09.2022, 18:35:49] • [IP: 87.187.147.**]

Jakim prawem zapisują sobie w notesikach kto nie odbierał domofonu?co to za szpiegostwo?gonic dziadostwo!!

Gość • Piątek [09.09.2022, 13:26:44] • [IP: 5.173.27.**]

proponuje dalej dbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców i dać im żyć

Gość • Piątek [09.09.2022, 13:15:10] • [IP: 176.221.123.***]

Nachodzą ludzi w domach i zapisują kto, gdzie i kiedy czyli instrukcja dla złodzieja!

Gość • Piątek [09.09.2022, 12:57:34] • [IP: 176.221.123.***]

Sekta Jehowy w Prawosławnej Rosji została Rozwiazana i tam mają spokój

Gość • Piątek [09.09.2022, 11:16:32] • [IP: 157.25.198.**]

Fajnie ze mamy coraz bardziej otwarte, tolerancyjne spoleczenstwo. A tacy ludzie pelni nienawisci jak ci komentujacy ponizej sa coraz czesciej w mniejszosci :-)

Gość • Piątek [09.09.2022, 09:24:21] • [IP: 151.248.62.***]

sekta, powinno się ich zdelegalizować, głoszą mądrości, miłość, skromność, życie poczęte, a w realu ? Dać komuś umrzeć w męczarniach byleby nie zrobić" grzesznej" transfuzji to jest ok, kupowanie torebeczek" szanelek" za 1500 EURO czy kremiku do gęby za 500 zł jest OK, ale uratowanie życia, akceptacja wyborów RODZINY o odmiennej wierze? Nieeee... Banda hipokrytów, zresztą jak w większości" religii"

Gość • Piątek [09.09.2022, 09:01:21] • [IP: 176.221.122.**]

Ja sobie nie życzę, żeby mi ktoś z propagandą jehowych łaził.

Gość • Piątek [09.09.2022, 08:05:13] • [IP: 178.238.251.**]

Teraz jeszcze trzeba drzwi na klucz zamykać bo ci wejdą na chatę.Sąsiadka lata codziennie, już o 6 rano ma pranie mózgu, tak gna na te ich zbory i chodzi nieprzytomna.I ja tu żyć?

Gość • Piątek [09.09.2022, 07:54:12] • [IP: 176.221.122.***]

Czemu wszystkie te sekty nie moga zostac zdelegalizowane? Jak nie jehowy to inny ksiadz, wszyscy pieprza glupoty byle tylko kase wyciagnac.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■