POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.09.2022, 19:55:17] • Świnoujście

Świadkowie Jehowy w Świnoujściu wracają do głoszenia od domu do domu

Świadkowie Jehowy w Świnoujściu wracają  do głoszenia od domu do domu

fot. Organizator

Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznawiają formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczynają też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców Świnoujścia i okilic doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Zbigniew Piszczorowicz, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:
Powodem dla którego Świadkowie Jehowy przez 30 miesięcy nie prowadzili tej formy działalności była troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

W tym czasie prężnie działaliśmy wykorzystując bezpieczne - zdalne formy kontaktu ani na chwilę nie przerywając działalności, którą Jezus zlecił swoim naśladowcom.

Obecnie kiedy sytuacja z pandemią jest stabilna, wracamy do tej najbardziej charakterystycznej formy działalności – od drzwi do drzwi.

Już we wrześniu w ramach tej działalności proponowany będzie bezpłatny kurs biblijny. Wielu przekonało się, że poznając Biblię stało się lepszymi mężami, żonami, pracownikami, pogłębiają przejawianie dobrych cech, zyskują spokój i nadzieję.

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Świnoujściu, średnio pięć milionów kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy1. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 osób.

Piotr Salwa


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [13.09.2022, 14:58:54] • [IP: 46.204.33.**]

11:11- trafne. Wprawdzie polemizowałem żywo z przedstawicielką ewangelicznych chrześcijan, gdy negowała znaczenie sakramentów i ich pochodzenie od Chrystusa, niemniej przynajmniej wyznaje ona Chrystusa Jezusa, czyli Jezusa jako Boga. No i spotkałem ją przy sciezce rowerowej, gdy wzywala pomoc dla leżacego bezdomnego, ja tez w tej sprawie sie zatrzymałem - wykazała sie ona miloscia bliźniego. Błądzi w kwestii sakramentów, ale nie w miłosci bliźniego. Świadkowie zaś skoncentrowali się na tzw.głoszeniu, nie ma w nich prawdziwej mìłosci do ludzi, bo pochodzi ich wyznanie od diabła - najwìększym zyczeniem diabła jest zanegowanie boskosci Jezusa. Oni to robią.

Gość • Wtorek [13.09.2022, 13:16:31] • [IP: 5.173.158.**]

Po owocach ich poznacie

Mieszkaniec • Wtorek [13.09.2022, 11:11:09] • [IP: 46.204.12.**]

Przede wszystkim: świadkowie Jehowy NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI. Nie uznają Boskości Jezusa i Trójcy Świętej, Biblię dopasowują do swojej doktryny. Już wolę działalność ewangelizacyjną tych z Wojska Polskiego 94 (baptyści) albo z Grudziądzkiej 5 - Kościół Ewangelicznych Chrześcijan. Oni przynajmniej swojej wiary na siłę nie narzucają i nie krążą po domach, a głoszą Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym. Jacy by oni nie byli - baptyści i ewangeliczni chrześcijanie - i jakie nie byłyby różnice w ich doktrynach, oni przynajmniej nie negują boskości Jezusa Chrystusa i Trójcy Świętej i nie negują faktu ukrzyżowania Jezusa.

Gość • Wtorek [13.09.2022, 10:00:47] • [IP: 185.210.36.***]

17:17 - nienawisc sieją sekty, ukazuja nasz Koscioł jako siedlisko zła, to sekty przychodzą do nas, nie my do nich - zauważasz różnicę? To forum pozwala opisac to zjawisko. Moze jestes obojetna na przepaście w rodzinach, które tworzy to ugrupowanie uzurpujące sobie wyłacznosc na prawdę, wykluczajace ludzi nawet z rodziny wyznajacych katolicyzm

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 23:35:07] • [IP: 46.204.44.***]

17:17- na spacerach przedłużonych o pukanie do wielu drzwi są inni, krzewiciele zamętu piorący mózgi, rozliczający po kursach szkoleniowych ofiary swych psychotechnik z liczby rozdanych gazet, odwiedzonych domów, przekabaconych i oszukanych ludzi. Tak działa sekta z Brooklynu

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 17:17:53] • [IP: 176.221.122.**]

Cieszcie sie życiem ludziska, przestańcie siać nienawiść w tych komentarzach i wyjdźcie na spacer...może trochę powietrza wam pomoże

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 13:12:53] • [IP: 195.136.137.***]

Mi to szkoda ich dzieci, w szkole można powiedzieć że na marginesie, bo wycieczka klasowa be, wyjście do kina be, Mikołajki czy urodziny kolegów, również według ich rodziców be

Gość • Niedziela [11.09.2022, 15:00:58] • [IP: 151.248.62.***]

kolezanka nalezala, ale nie zyje. Miala szanse na walke z rakiem, ale mamusia podobno odradzała bo metoda była w brew zasadom klanu. Przykra sprawa, która pokazuje, że trzeba mieć swój mózg na każdym kroku.

Gość • Niedziela [11.09.2022, 00:46:11] • [IP: 185.210.36.***]

22:03 - oni nie głoszą słowa biblijnegp, lecz interpretację i fantazję ich kierowników w Brooklynie. Gazetki są dla nich najważniejsze, Biblię oni znieważyli złym tłumaczeniem lub zaplanowanym fałszerstwem - np.upierają się, że Jezus nie był ukrzyżowany, lecz przybity do pala. Zawsze było jasne, że ukrzyżowano Go. Oni kłamią też, że sobór zrobił Bogiem Jezusa - zaden sobór nie wyniósł Chrystusa do rangi Boga, bo jak kazdy absolwent podstawówki wie, chrzescijanstwo bylo przesladowane do poczatku IV wieku, więc sobory można było zwoływać po wyjsciu z podziemia, a orzeczenia soborów tylko potwierdzaly to, czego nie mozna bylo zrobic w podziemiu. Kwestia krzyża - moglbym tu pisac o tym post za postem, temat szeroki. Tylko krotko wspomnę, ze juz w 2 wieku pierwsze przekłady świetych ksiag Pisma tlumaczyły stauros nie jako pal, lecz krzyż. Tez najwczesniejsi pisarze chrzesc.jak Justyn tak to opisywali. Justyn, Palestynczyk z urodzenia opisuje w r.135 krzyz na Golgocie jako KRZYŻ, z belką poprzeczną na palu.

Gość • Sobota [10.09.2022, 22:03:58] • [IP: 176.221.123.***]

mi tam nie przeszkadzaja, moga sobie glosic slowo biblijne, ja tez mam swoje zdanie, a bo moge

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:46:47] • [IP: 188.147.12.***]

[Ciąg dalszy listy zakazów Świadków Jehowy]. ..Interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią = (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości), - organizowanie spotkań młodzieżowych = (pokusa seksualna), - czerpanie przyjemności z pokazywania się publicznie - modelka = (szukanie własnej chwały), - datki na Czerwony Krzyż lub podobne organizacje charytatywne = (popieranie organizacji religijnych) - uczestniczenie w świętach zakładowych = (światowe towarzystwo), - modlenie się - wyłącznie w towarzystwie ochrzczonych, nienagannych ŚJ (tylko ŚJ są prawdziwymi chrześcijanami), - okazywanie zbyt wielkiej namiętności podczas stosunków płciowych z partnerem małżeńskim = (niemoralność), - taniec z kimś innym niż partner małżeński = (pokusa seksualna), - udział w zajęciach pozaszkolnych = (wolny czas wykorzystywać na głoszenie), - czytanie starej literatury Towarzystwa [Strażnica] = (strata czasu), - udział w sądzie jako przysięgły =(neutralność), - udział w służbie wojskowej wojskowej i formacjach cywilnych

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:35:57] • [IP: 188.147.12.***]

Transfuzja krwi i oddawanie krwi = (świętość krwi), -spożywanie pokarmów zawierających krew np. kaszanka =(sprzeczność z Biblią) - czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych = (zaśmiecanie umysłu), - przeszczep organów (w międzyczasie zmieniane) = (grzech, niezgodne z Biblią) - działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych = (strata czasu), - jakikolwiek udział w polityce; ubieganie się o stanowiska polityczne nawet na szczeblu gminy = (pozostawanie nieskażonym przez świat), - oglądanie filmów = (grzeszny wpływ; stracony czas, który można poświęcić na głoszenie), - pełnienie funkcji gospodarza klasy = (pozostawanie skażonym przez świat), -przynależność do harcerstwa = (pozostawanie neutralnym), -noszenie odzieży żałobnej = (zwyczaj pogański), - próby usprawiedliwiania się = (brak pokory), - branie udziału w działalności związkowej = (pozostawanie neutralnym), - wielbienie lub naśladowanie gwiazdorów filmowych lub muzycznych = (bałwochwalstwo), - interesowanie się znanymi osobistościami

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:29:19] • [IP: 188.147.12.***]

Nie można wierzyć sekciarzom roznoszącym gazetki, zakochanym w wytrenowanym monologu, jakby mieli korki w uszach, zaszpuntowani. Oni niszczą radosc zycia w duszach swoich członków, zamieniaja ich w kombajny z gazetkami, wyrabiają pychę, iluzyjne poczucie wyjątkowosci, elitarnego włączenia do kręgu zbawionych, rozbijają rodziny, bo jeśli ktos w ich rodzinach jest katolikiem, nie tolerują tego.Oto lista zakazów i nakazów czynności których świadkom Jehowy wykonywać nie wolno: - noszenie lub posiadanie symboli - nie tylko religijnych = (fałszywe bóstwa), - jakikolwiek związek lub branie udziału w uroczystościach religijnych innych wyznań i czynnościach z tym związanych np. pogrzebach = (bałwochwalstwo), - obchodzenie urodzin = (bałwochwalstwo), - toasty w czasie wesel i innych uroczystości = (fałszywe bóstwa), - udział w wyborach = (mieszanie się w sprawy świata), - praca w sektorze zbrojeń = (popieranie wojen), - obchodzenie jakichkolwiek świąt (= bałwochwalstwo) -- transfuzja krwi i oddawanie krwi

Gość • Piątek [09.09.2022, 21:20:40] • [IP: 176.221.122.**]

Młoda wiara, wiele przepowiedni się nie spełniło, pokazywali w TV, małzeństwo, które opuściło tę zamkniętą grupę, pokiereszowani psychicznie, przez długi czas niepokoili ich, straszyli.

Gość • Piątek [09.09.2022, 19:48:13] • [IP: 188.147.12.***]

Gdy stanowczo zażyczyłem sobie, by nie pukali więcej do mojego domu (jednorodzinnego), po roku znowu było pukanie, ofuknąłem ich i wtedy usłyszałem: No wiem, że tu pan nie przyjmuje, ale może tam ktoś jeszcze mieszka? - Zatrząsłem się... jak można wchodzić z butami komuś jego sprawy, może papiery meldunkowe mam im okazać? Przychodzą jak wilki, by wyrwać zakrwawionymi kłami moją świętą wiarę katolicką, moją więź z Chrystusem, który wbrew ich bluźnierstwom JEST BOGIEM. I dowodzą swojej skrajnej głupoty zakazując transfuzji krwi, upatrując bezsensownie, że coś fizycznego, fizjologicznego może być nośnikiem duszy i decydować o życiu wiecznym. Efektem są ofiary w ludziach, bo zakaz transfuzji to przyzwolenie na śmierć.

Gość • Piątek [09.09.2022, 19:44:17] • [IP: 188.146.196.***]

Jeden ze świadków Jehowy, na dodatek starszy zboru na Wielkopolskiej, pracuje na gazowni na Steyera 26. Niech się martwi bardziej tym żeby mu gazociąg w powietrze na mieście nie wyleciał. Pracownikiem jest jednak bardzo dobrym.

Gość • Piątek [09.09.2022, 18:35:49] • [IP: 87.187.147.**]

Jakim prawem zapisują sobie w notesikach kto nie odbierał domofonu?co to za szpiegostwo?gonic dziadostwo!!

Gość • Piątek [09.09.2022, 13:26:44] • [IP: 5.173.27.**]

proponuje dalej dbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców i dać im żyć

Gość • Piątek [09.09.2022, 13:15:10] • [IP: 176.221.123.***]

Nachodzą ludzi w domach i zapisują kto, gdzie i kiedy czyli instrukcja dla złodzieja!

Gość • Piątek [09.09.2022, 12:57:34] • [IP: 176.221.123.***]

Sekta Jehowy w Prawosławnej Rosji została Rozwiazana i tam mają spokój

Gość • Piątek [09.09.2022, 11:16:32] • [IP: 157.25.198.**]

Fajnie ze mamy coraz bardziej otwarte, tolerancyjne spoleczenstwo. A tacy ludzie pelni nienawisci jak ci komentujacy ponizej sa coraz czesciej w mniejszosci :-)

Gość • Piątek [09.09.2022, 09:24:21] • [IP: 151.248.62.***]

sekta, powinno się ich zdelegalizować, głoszą mądrości, miłość, skromność, życie poczęte, a w realu ? Dać komuś umrzeć w męczarniach byleby nie zrobić" grzesznej" transfuzji to jest ok, kupowanie torebeczek" szanelek" za 1500 EURO czy kremiku do gęby za 500 zł jest OK, ale uratowanie życia, akceptacja wyborów RODZINY o odmiennej wierze? Nieeee... Banda hipokrytów, zresztą jak w większości" religii"

Gość • Piątek [09.09.2022, 09:01:21] • [IP: 176.221.122.**]

Ja sobie nie życzę, żeby mi ktoś z propagandą jehowych łaził.

Gość • Piątek [09.09.2022, 08:05:13] • [IP: 178.238.251.**]

Teraz jeszcze trzeba drzwi na klucz zamykać bo ci wejdą na chatę.Sąsiadka lata codziennie, już o 6 rano ma pranie mózgu, tak gna na te ich zbory i chodzi nieprzytomna.I ja tu żyć?

Gość • Piątek [09.09.2022, 07:54:12] • [IP: 176.221.122.***]

Czemu wszystkie te sekty nie moga zostac zdelegalizowane? Jak nie jehowy to inny ksiadz, wszyscy pieprza glupoty byle tylko kase wyciagnac.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Od 21 listopada 2023 r. do 24 listopada 2023 r. strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu interweniowali w 21 zdarzeniach. 9 zdarzeń dotyczyło silnego wiatru oraz opadów deszczu ■ Choć już ponad milion samochodów przejechało przez świnoujski tunel, a od jego otwarcia minęło już ponad 100 dni – nadal nie wiadomo, czy jest on w pełni bezpieczny i… ile rzeczywiście kosztował. Do dzisiaj funkcjonuje on na jedynie na podstawie świadectwa przekazania do eksploatacji. Brzmi nieźle, ale nie są to dokumenty ostatecznie to poświadczające rzeczywiste zakończenie prac i rozliczające całą inwestycję. ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■ Nocny klub znalazł się pod lupą policji - świadkowie piszą do redakcji o niespodziewanej interwencji. W niedzielę po godzinie 22:00 nieoznakowane samochody policyjne zajechały przed nocny klub przy ulicy Grudziądzkiej. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, funkcjonariusze przeprowadzili w lokalu rewizję. Chociaż oficjalne przyczyny interwencji nie są jeszcze znane, zdaje się, że głównym celem była konfiskata pewnych substancji, potocznie nazywanych "towarem". Po dokładnej analizie policjanci będą działać dalej ■ Brutalny atak w hotelu: Podejrzany o morderstwo stanął przed prokuratorem. Zobacz film! 27-latek przyznał się do zabójstwa w hotelu w Świnoujściu. Podejrzanemu grozi teraz kara od 15 lat pozbawienia wolności aż do dożywocia za morderstwo popełnione z wyjątkowym okrucieństwem ■ Dramatyczny poranek w hotelu przy ulicy Słowackiego: Recepcjonista ofiarą brutalnego morderstwa. Zobacz film! ■