POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.09.2022, 19:55:17] • Świnoujście

Świadkowie Jehowy w Świnoujściu wracają do głoszenia od domu do domu

Świadkowie Jehowy w Świnoujściu wracają  do głoszenia od domu do domu

fot. Organizator

Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznawiają formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczynają też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców Świnoujścia i okilic doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Zbigniew Piszczorowicz, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:
Powodem dla którego Świadkowie Jehowy przez 30 miesięcy nie prowadzili tej formy działalności była troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

W tym czasie prężnie działaliśmy wykorzystując bezpieczne - zdalne formy kontaktu ani na chwilę nie przerywając działalności, którą Jezus zlecił swoim naśladowcom.

Obecnie kiedy sytuacja z pandemią jest stabilna, wracamy do tej najbardziej charakterystycznej formy działalności – od drzwi do drzwi.

Już we wrześniu w ramach tej działalności proponowany będzie bezpłatny kurs biblijny. Wielu przekonało się, że poznając Biblię stało się lepszymi mężami, żonami, pracownikami, pogłębiają przejawianie dobrych cech, zyskują spokój i nadzieję.

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Świnoujściu, średnio pięć milionów kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy1. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 osób.

Piotr Salwa


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [13.09.2022, 14:58:54] • [IP: 46.204.33.**]

11:11- trafne. Wprawdzie polemizowałem żywo z przedstawicielką ewangelicznych chrześcijan, gdy negowała znaczenie sakramentów i ich pochodzenie od Chrystusa, niemniej przynajmniej wyznaje ona Chrystusa Jezusa, czyli Jezusa jako Boga. No i spotkałem ją przy sciezce rowerowej, gdy wzywala pomoc dla leżacego bezdomnego, ja tez w tej sprawie sie zatrzymałem - wykazała sie ona miloscia bliźniego. Błądzi w kwestii sakramentów, ale nie w miłosci bliźniego. Świadkowie zaś skoncentrowali się na tzw.głoszeniu, nie ma w nich prawdziwej mìłosci do ludzi, bo pochodzi ich wyznanie od diabła - najwìększym zyczeniem diabła jest zanegowanie boskosci Jezusa. Oni to robią.

Gość • Wtorek [13.09.2022, 13:16:31] • [IP: 5.173.158.**]

Po owocach ich poznacie

Mieszkaniec • Wtorek [13.09.2022, 11:11:09] • [IP: 46.204.12.**]

Przede wszystkim: świadkowie Jehowy NIE SĄ CHRZEŚCIJANAMI. Nie uznają Boskości Jezusa i Trójcy Świętej, Biblię dopasowują do swojej doktryny. Już wolę działalność ewangelizacyjną tych z Wojska Polskiego 94 (baptyści) albo z Grudziądzkiej 5 - Kościół Ewangelicznych Chrześcijan. Oni przynajmniej swojej wiary na siłę nie narzucają i nie krążą po domach, a głoszą Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym. Jacy by oni nie byli - baptyści i ewangeliczni chrześcijanie - i jakie nie byłyby różnice w ich doktrynach, oni przynajmniej nie negują boskości Jezusa Chrystusa i Trójcy Świętej i nie negują faktu ukrzyżowania Jezusa.

Gość • Wtorek [13.09.2022, 10:00:47] • [IP: 185.210.36.***]

17:17 - nienawisc sieją sekty, ukazuja nasz Koscioł jako siedlisko zła, to sekty przychodzą do nas, nie my do nich - zauważasz różnicę? To forum pozwala opisac to zjawisko. Moze jestes obojetna na przepaście w rodzinach, które tworzy to ugrupowanie uzurpujące sobie wyłacznosc na prawdę, wykluczajace ludzi nawet z rodziny wyznajacych katolicyzm

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 23:35:07] • [IP: 46.204.44.***]

17:17- na spacerach przedłużonych o pukanie do wielu drzwi są inni, krzewiciele zamętu piorący mózgi, rozliczający po kursach szkoleniowych ofiary swych psychotechnik z liczby rozdanych gazet, odwiedzonych domów, przekabaconych i oszukanych ludzi. Tak działa sekta z Brooklynu

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 17:17:53] • [IP: 176.221.122.**]

Cieszcie sie życiem ludziska, przestańcie siać nienawiść w tych komentarzach i wyjdźcie na spacer...może trochę powietrza wam pomoże

Gość • Poniedziałek [12.09.2022, 13:12:53] • [IP: 195.136.137.***]

Mi to szkoda ich dzieci, w szkole można powiedzieć że na marginesie, bo wycieczka klasowa be, wyjście do kina be, Mikołajki czy urodziny kolegów, również według ich rodziców be

Gość • Niedziela [11.09.2022, 15:00:58] • [IP: 151.248.62.***]

kolezanka nalezala, ale nie zyje. Miala szanse na walke z rakiem, ale mamusia podobno odradzała bo metoda była w brew zasadom klanu. Przykra sprawa, która pokazuje, że trzeba mieć swój mózg na każdym kroku.

Gość • Niedziela [11.09.2022, 00:46:11] • [IP: 185.210.36.***]

22:03 - oni nie głoszą słowa biblijnegp, lecz interpretację i fantazję ich kierowników w Brooklynie. Gazetki są dla nich najważniejsze, Biblię oni znieważyli złym tłumaczeniem lub zaplanowanym fałszerstwem - np.upierają się, że Jezus nie był ukrzyżowany, lecz przybity do pala. Zawsze było jasne, że ukrzyżowano Go. Oni kłamią też, że sobór zrobił Bogiem Jezusa - zaden sobór nie wyniósł Chrystusa do rangi Boga, bo jak kazdy absolwent podstawówki wie, chrzescijanstwo bylo przesladowane do poczatku IV wieku, więc sobory można było zwoływać po wyjsciu z podziemia, a orzeczenia soborów tylko potwierdzaly to, czego nie mozna bylo zrobic w podziemiu. Kwestia krzyża - moglbym tu pisac o tym post za postem, temat szeroki. Tylko krotko wspomnę, ze juz w 2 wieku pierwsze przekłady świetych ksiag Pisma tlumaczyły stauros nie jako pal, lecz krzyż. Tez najwczesniejsi pisarze chrzesc.jak Justyn tak to opisywali. Justyn, Palestynczyk z urodzenia opisuje w r.135 krzyz na Golgocie jako KRZYŻ, z belką poprzeczną na palu.

Gość • Sobota [10.09.2022, 22:03:58] • [IP: 176.221.123.***]

mi tam nie przeszkadzaja, moga sobie glosic slowo biblijne, ja tez mam swoje zdanie, a bo moge

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:46:47] • [IP: 188.147.12.***]

[Ciąg dalszy listy zakazów Świadków Jehowy]. ..Interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią = (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości), - organizowanie spotkań młodzieżowych = (pokusa seksualna), - czerpanie przyjemności z pokazywania się publicznie - modelka = (szukanie własnej chwały), - datki na Czerwony Krzyż lub podobne organizacje charytatywne = (popieranie organizacji religijnych) - uczestniczenie w świętach zakładowych = (światowe towarzystwo), - modlenie się - wyłącznie w towarzystwie ochrzczonych, nienagannych ŚJ (tylko ŚJ są prawdziwymi chrześcijanami), - okazywanie zbyt wielkiej namiętności podczas stosunków płciowych z partnerem małżeńskim = (niemoralność), - taniec z kimś innym niż partner małżeński = (pokusa seksualna), - udział w zajęciach pozaszkolnych = (wolny czas wykorzystywać na głoszenie), - czytanie starej literatury Towarzystwa [Strażnica] = (strata czasu), - udział w sądzie jako przysięgły =(neutralność), - udział w służbie wojskowej wojskowej i formacjach cywilnych

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:35:57] • [IP: 188.147.12.***]

Transfuzja krwi i oddawanie krwi = (świętość krwi), -spożywanie pokarmów zawierających krew np. kaszanka =(sprzeczność z Biblią) - czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych = (zaśmiecanie umysłu), - przeszczep organów (w międzyczasie zmieniane) = (grzech, niezgodne z Biblią) - działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych = (strata czasu), - jakikolwiek udział w polityce; ubieganie się o stanowiska polityczne nawet na szczeblu gminy = (pozostawanie nieskażonym przez świat), - oglądanie filmów = (grzeszny wpływ; stracony czas, który można poświęcić na głoszenie), - pełnienie funkcji gospodarza klasy = (pozostawanie skażonym przez świat), -przynależność do harcerstwa = (pozostawanie neutralnym), -noszenie odzieży żałobnej = (zwyczaj pogański), - próby usprawiedliwiania się = (brak pokory), - branie udziału w działalności związkowej = (pozostawanie neutralnym), - wielbienie lub naśladowanie gwiazdorów filmowych lub muzycznych = (bałwochwalstwo), - interesowanie się znanymi osobistościami

Neurotyczny świat zakazów • Sobota [10.09.2022, 03:29:19] • [IP: 188.147.12.***]

Nie można wierzyć sekciarzom roznoszącym gazetki, zakochanym w wytrenowanym monologu, jakby mieli korki w uszach, zaszpuntowani. Oni niszczą radosc zycia w duszach swoich członków, zamieniaja ich w kombajny z gazetkami, wyrabiają pychę, iluzyjne poczucie wyjątkowosci, elitarnego włączenia do kręgu zbawionych, rozbijają rodziny, bo jeśli ktos w ich rodzinach jest katolikiem, nie tolerują tego.Oto lista zakazów i nakazów czynności których świadkom Jehowy wykonywać nie wolno: - noszenie lub posiadanie symboli - nie tylko religijnych = (fałszywe bóstwa), - jakikolwiek związek lub branie udziału w uroczystościach religijnych innych wyznań i czynnościach z tym związanych np. pogrzebach = (bałwochwalstwo), - obchodzenie urodzin = (bałwochwalstwo), - toasty w czasie wesel i innych uroczystości = (fałszywe bóstwa), - udział w wyborach = (mieszanie się w sprawy świata), - praca w sektorze zbrojeń = (popieranie wojen), - obchodzenie jakichkolwiek świąt (= bałwochwalstwo) -- transfuzja krwi i oddawanie krwi

Gość • Piątek [09.09.2022, 21:20:40] • [IP: 176.221.122.**]

Młoda wiara, wiele przepowiedni się nie spełniło, pokazywali w TV, małzeństwo, które opuściło tę zamkniętą grupę, pokiereszowani psychicznie, przez długi czas niepokoili ich, straszyli.

Gość • Piątek [09.09.2022, 19:48:13] • [IP: 188.147.12.***]

Gdy stanowczo zażyczyłem sobie, by nie pukali więcej do mojego domu (jednorodzinnego), po roku znowu było pukanie, ofuknąłem ich i wtedy usłyszałem: No wiem, że tu pan nie przyjmuje, ale może tam ktoś jeszcze mieszka? - Zatrząsłem się... jak można wchodzić z butami komuś jego sprawy, może papiery meldunkowe mam im okazać? Przychodzą jak wilki, by wyrwać zakrwawionymi kłami moją świętą wiarę katolicką, moją więź z Chrystusem, który wbrew ich bluźnierstwom JEST BOGIEM. I dowodzą swojej skrajnej głupoty zakazując transfuzji krwi, upatrując bezsensownie, że coś fizycznego, fizjologicznego może być nośnikiem duszy i decydować o życiu wiecznym. Efektem są ofiary w ludziach, bo zakaz transfuzji to przyzwolenie na śmierć.

Gość • Piątek [09.09.2022, 19:44:17] • [IP: 188.146.196.***]

Jeden ze świadków Jehowy, na dodatek starszy zboru na Wielkopolskiej, pracuje na gazowni na Steyera 26. Niech się martwi bardziej tym żeby mu gazociąg w powietrze na mieście nie wyleciał. Pracownikiem jest jednak bardzo dobrym.

Gość • Piątek [09.09.2022, 18:35:49] • [IP: 87.187.147.**]

Jakim prawem zapisują sobie w notesikach kto nie odbierał domofonu?co to za szpiegostwo?gonic dziadostwo!!

Gość • Piątek [09.09.2022, 13:26:44] • [IP: 5.173.27.**]

proponuje dalej dbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców i dać im żyć

Gość • Piątek [09.09.2022, 13:15:10] • [IP: 176.221.123.***]

Nachodzą ludzi w domach i zapisują kto, gdzie i kiedy czyli instrukcja dla złodzieja!

Gość • Piątek [09.09.2022, 12:57:34] • [IP: 176.221.123.***]

Sekta Jehowy w Prawosławnej Rosji została Rozwiazana i tam mają spokój

Gość • Piątek [09.09.2022, 11:16:32] • [IP: 157.25.198.**]

Fajnie ze mamy coraz bardziej otwarte, tolerancyjne spoleczenstwo. A tacy ludzie pelni nienawisci jak ci komentujacy ponizej sa coraz czesciej w mniejszosci :-)

Gość • Piątek [09.09.2022, 09:24:21] • [IP: 151.248.62.***]

sekta, powinno się ich zdelegalizować, głoszą mądrości, miłość, skromność, życie poczęte, a w realu ? Dać komuś umrzeć w męczarniach byleby nie zrobić" grzesznej" transfuzji to jest ok, kupowanie torebeczek" szanelek" za 1500 EURO czy kremiku do gęby za 500 zł jest OK, ale uratowanie życia, akceptacja wyborów RODZINY o odmiennej wierze? Nieeee... Banda hipokrytów, zresztą jak w większości" religii"

Gość • Piątek [09.09.2022, 09:01:21] • [IP: 176.221.122.**]

Ja sobie nie życzę, żeby mi ktoś z propagandą jehowych łaził.

Gość • Piątek [09.09.2022, 08:05:13] • [IP: 178.238.251.**]

Teraz jeszcze trzeba drzwi na klucz zamykać bo ci wejdą na chatę.Sąsiadka lata codziennie, już o 6 rano ma pranie mózgu, tak gna na te ich zbory i chodzi nieprzytomna.I ja tu żyć?

Gość • Piątek [09.09.2022, 07:54:12] • [IP: 176.221.122.***]

Czemu wszystkie te sekty nie moga zostac zdelegalizowane? Jak nie jehowy to inny ksiadz, wszyscy pieprza glupoty byle tylko kase wyciagnac.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022. Drugiego Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Mieszkaniec: W dniu 11.09 zostawiłem torbę na parkingu przy Sky Towers, Wyspiańskiego 39, w ktòrej był m.in. iPad. Uczciwego znalazcę wynagrodzę. Proszę o kontakt: 602895099 ■ Przy placu zabaw na osiedlu Platan, dziecko, jadące na rowerze, potrąciło 4-letnią dziewczynkę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni. Do potrącenia dziecka doszło 20 września około godziny 17:50 przy ulicy Malczewskiego. - Zgłoszenie dotyczyło 4-letniej dziewczynki, która miała zostać potrącona przez inne dziecko jadące na rowerze. 4-latka doznała powierzchownego urazu głowy, wraz z opiekunem pozostała na miejscu zdarzenia- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. ■