POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.09.2022, 18:09:46] • Świnoujście

Na zjeżdżalni w aquaparku doszło do wypadku

Na zjeżdżalni w aquaparku doszło do wypadku

fot. iswinoujscie.pl

W Baltic Park Molo Aquapark, podczas korzystania ze zjeżdżalni dziewczynka doznała poważnego urazu nogi. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło 20 września około godziny 12:00 na terenie aquaparku Baltic Park Molo. Poszkodowana to 5-letnia turystka z Niemiec, która korzystając ze zjeżdżalni doznała złamania zamkniętego uda. Zespół ratownictwa medycznego zabezpieczył dziewczynkę i wezwał śmigłowiec LPR. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy we wtorek po godzinie 12:00 Dotyczyło 5-letniej dziewczynki, która na skutek urazu doznała złamania zamkniętego uda. Dziecko zostało zabezpieczone przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego i przekazane zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w celu jak najszybszego przetransportowania pacjentki do szpitala- informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Niedziela [25.09.2022, 01:49:11] • [IP: 46.215.16.***]

imba to ty jastaś bez doktorara

Gość • Sobota [24.09.2022, 22:43:11] • [IP: 37.248.109.***]

DO:IP176.221.122/19.16.05/ Jak sie imbecylu nie znasz to nie zabieraj glosu. Doktor habilitowany sie znalazl

Gość • Sobota [24.09.2022, 20:20:13] • [IP: 83.23.180.***]

Do downów i debili którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy: złamanie kości udowej to nie jest złamanie paluszka, transport na kołach mógłby pogłębić uraz a poza tym trwa dłużej niż przelot śmigłowcem. Szpital w Świnoujściu nie ma chirurgii czy ortopedii dziecięcej więc nie, dziecko nie mogło być zawiezione do szpitala w Świnoujściu. Na pewno Polski nfz wystawi rachunek niemieckiej kasie chorych o to martwić się nie musicie. Karetki do meneli sami wzywacie bo wam ich szkoda więc nie dziwcie się że wtedy są zajęte, a jak macie urazik który można plasterkiem zabezpieczyć to po co dupe karetkom trujecie...

Gość • Sobota [24.09.2022, 15:49:37] • [IP: 37.47.146.**]

Sami specjaliści, dziecko zjeżdżało z dorosłym.

Gość • Sobota [24.09.2022, 11:06:27] • [IP: 37.248.221.**]

Ten Świnoujski szpital to od czego jest? Wciąż wzywają helikopter

Gość • Sobota [24.09.2022, 09:21:00] • [IP: 88.218.254.**]

Sprzedać szpital kupić helikopter!

Gość • Sobota [24.09.2022, 08:15:33] • [IP: 2.106.93.**]

Hmmmm……a co tam robią ratownicy? Kto pozwolił takiemu małemu dziecku wejść na zjeżdżalnie?

Gość • Sobota [24.09.2022, 00:54:13] • [IP: 88.218.253.**]

Najłatwiejsza zjeżdżalnia jest dozwolona od 7 lat. I wydaje sie mało prawdobodobne aby to na niej dziecko złamało sobie kość udową, bo zjeżdżalnia jest łagodna. Dziecko musiało zjechać z innej o wiele szybszej zjeżdzalni. Ale czy dziecko było pod opieką rodzica, jeżeli nie, to kto pozwolił wejść na zjeżdzalnię i czy ratownik egzekwował regulamin, to tylko nagrania z kamer mogą pokazać.

Gość • Piątek [23.09.2022, 23:12:48] • [IP: 185.210.37.*]

niemiec może wszystko bo nie rozumie języka i nawet by noworodka wpuścili byle płacił OJRO więc nie dziwcie się że wasz polski bąbelek w wieku 7 lat nie został wpuszczony jak nie mówił po niemiecku wasza wina!

Gość • Piątek [23.09.2022, 22:26:33] • [IP: 38.114.114.**]

Widziałem jak tam wchodza poniżej 8 lat nikt tego nie pilnuje. Sami durni rodzice pchali tam dzieci swoje

Gość • Piątek [23.09.2022, 22:15:35] • [IP: 178.238.247.***]

Czy jest tu szpital??

Gość • Piątek [23.09.2022, 22:12:43] • [IP: 141.98.9.**]

zdrowia rzycze

Gość • Piątek [23.09.2022, 21:37:33] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Piątek [23.09.2022, 19:16:05] • [IP: 176.221.122.***] Dostała złamania, a nie zwichnięcia. Złamanie kości udowej, jednej z największej w ciele, to nie złamania palca... karetką przez promy i te roboty drogowe przy S3... no świnoujście ma dwie karetki poza sezonem więc lipa, jedna do menela druga do dziewczyki a ty licz albo na wojskową albo plastry z szuflady

Gość • Piątek [23.09.2022, 21:22:06] • [IP: 37.30.12.***]

Wystawić rechnung niemieckiej kasie chorych.

Gość • Piątek [23.09.2022, 21:18:53] • [IP: 37.248.222.**]

Mój syn ma 7 lat i nie został wpuszczony na zjeżdżalnie. Jakim cudem weszła pięciolatka?

Gość • Piątek [23.09.2022, 20:22:20] • [IP: 176.221.122.**]

moje dziecko jak sie połamało to trzeba było samem biegać po lekarzach

Gość • Piątek [23.09.2022, 20:07:09] • [IP: 91.15.198.***]

Gdzie przetransportowana??WSTYD zeby w takim miescie nie było szpitala??!!

Gość • Piątek [23.09.2022, 19:37:22] • [IP: 89.151.33.**]

Gość • Piątek [23.09.2022, 19:16:05] • [IP: 176.221.122.***] imbecyl...

Gość • Piątek [23.09.2022, 19:26:17] • [IP: 88.218.254.**]

Ale polaczki...to bylo Niemieckie dziecko...Znaczy wszystko OK.

Gość • Piątek [23.09.2022, 19:16:05] • [IP: 176.221.122.***]

Fajnie zwichnięcie i bezpłatny przelot helikopterem. To w Świnoujściu nie ma szpitala? Nie ma karetek które by mogły przewieźć pacjentów np. do Goleniowa czy na Zdroje. To aż było tak zagrażające życiu żeby wzywać LPR?! Nie można transportować w takich przypadkach karetką? Tylko w Świnoujściu takie cyrki i wciąż helikopter.

Gość • Piątek [23.09.2022, 19:05:55] • [IP: 213.155.174.***]

To była tylko kwestia czasu. Zjeżdżalnie tam są bardzo niebezpieczne…

Gość • Piątek [23.09.2022, 18:41:20] • [IP: 178.238.245.***]

Jakim prawem dziecko 5letnie zjeżdżało na zjeżdżalni, skoro zjeżdżalnie są od określonego wieku ?? ?? Bodajże dopiero od 6 go roku jest najmniejsza zjeżdżalnia.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■