POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.09.2022, 20:25:56] • Świnoujście

Będzie zmiana w uchwale o strefie płatnego parkowania

Będzie zmiana w uchwale o strefie płatnego parkowania

fot. Sławomir Ryfczyński

Posiadacze Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora będą mogli parkować za darmo dwa razy po pół godziny w ciągu dnia – zakłada projekt uchwały, który trafi na wrześniową sesję rady miasta.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Świnoujścia, zmianą uchwały, wprowadzamy podział przysługującej posiadaczom Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora bezpłatnej godziny parkowania na dwa razy po pół godziny w ciągu dnia – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który trafi na wrześniową sesję rady miasta.

A oto fragment dotyczący tej kwestii z projektu uchwały:

„Posiadaczom „Karty Wyspiarza” lub „Karty Wyspiarza Seniora” przysługuje, dwa razy w ciągu dnia, prawo do stawki zerowej za postój pojazdu nie dłuższy niż 30 minut, w Strefie Płatnego Parkowania, pod warunkiem wskazania numeru rejestracyjnego pojazdu samochodowego we wniosku w ramach procedury wydania „Karty Wyspiarza” lub „Karty Wyspiarza Seniora”, określonej zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście. W przypadku zmiany pojazdu samochodowego, posiadacz „Karty Wyspiarza” lub „Karty Wyspiarza Seniora”, w celu kontynuacji uprawnienia, obowiązany jest zawiadomić wydawcę wyżej wymienionych kart o zmianie w celu dokonania aktualizacji w bazie danych SPP.”

Planowane są i inne zmiany. Doprecyzowania wymaga zapis dotyczący karty abonamentowej parkingowej dla właścicieli pojazdów o napędzie hybrydowym.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 86, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 86

Gość • Sobota [01.10.2022, 09:56:43] • [IP: 37.248.172.**]

Jakim oczekiwaniom? Wybiegać od lekarza bo czas się kończy? Weźcie przykład z Międzyzdrojów, tam są 3 godziny. Można nie okradać mieszkańców?

Gość • Sobota [01.10.2022, 07:41:02] • [IP: 46.205.136.***]

Dziękujemy naszej wspaniałej władzy jesteście niesamowici szkoda ze nie trzy razy po 20 minut.

Gość • Piątek [30.09.2022, 22:10:51] • [IP: 37.47.134.**]

Poje***y pomysł!Nic w tym mieście nie załatwisz w pół godziny. Ale jeszcze lepiej dla miszkańców zróbcie 60x1 minuta! Pamiętajcie drodzy mieszkańcy że to dla waszego dobra. Oczywiście pamiętajcie przy następnych wyborach.

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:53:24] • [IP: 185.220.101.**]

Najpierw głosujecie na to gówno, a potem się dziwicie, że paplacie się w tym gównie.

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:49:39] • [IP: 185.220.101.**]

22:41:00 -0 Nie wiedziałeś/aś, że żydzi, to robactwo bez honoru?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 23:29:58] • [IP: 178.238.249.**]

Dlaczego właściciel pojazdu o napędzie hybrydowym ma posiadać większe uprawnienia od kierowcy, którego nie stać na tak drogi samochód ? Proszę radnych o wyjaśnienie.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 22:41:00] • [IP: 87.202.122.***]

Do IP 5.173.30. godz. 19.55.15. To straszne jakich ludzi my karmimy jako mieszkańcy. Ta niewiasta gdyby była normalną kobietą, spaliła by się ze wstydu! Staruszek po ujawnieniu jego przynależności do parszywej struktury PRL - u, jakim było ORMO, gdyby miał odrobinę honoru, błyskawicznie by abdykowal!! Przecież nawet te tylko 23 % mieszkańców, którzy oddali na niego głos w wyborach na kierownika UM, zostało oszukanych poprzez zatajenie tej haniebnej przeszłości.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 22:32:42] • [IP: 213.155.174.***]

W 30 min nic się nie da załatwić w UM. Byłem z osobą niepełnosprawną po dowód osobisty. Musiałem kilka razy robić rundę dookoła aby licznik się wykasował. Przede mną kilka osób też krążyło. Taka to ochrona środowiska, ekologia i ekonomia. Precz a taczkach z tymi pasożytami obrzydliwymi!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 21:03:29] • [IP: 37.248.152.**]

Żaden mieszkaniec mieszkający i pracujący w danym mieście nie powinien płacić za parkowanie.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:44:37] • [IP: 37.47.186.***]

Gość • Czwartek [29.09.2022, 12:51:48] • [IP: 176.221.123.***] Co ty za głupoty piszesz. PiS to nie jest partia katolicka tylko żydomasońska. W Oświęcimiu Żydzi z bronią stoją i rządzą. Jak ktoś wybił szybę w synagodze to prezydent Polski dudnił na cały głos. A jak czarne ladacznice łaziły i bluźniły oraz napadały kościoły to policja PiSu je ochraniała.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:40:18] • [IP: 5.173.159.**]

Mam wniosek: proszę przegłosować 60 razy dziennie po 1 minucie :-)

pionier 52 • Czwartek [29.09.2022, 20:19:51] • [IP: 92.118.166.**]

dobrze, że tych słoików niedługo pani Joanna pogoni.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:10:09] • [IP: 87.202.122.***]

Wszyscy mieszkańcy co pamiętają PRL, mają wskaźnik szacunku dla każdego ORMOwca, równy zero silnia!!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:00:59] • [IP: 88.218.253.**]

Typowe lewicowe myślenie. Trzeba stworzyć problem i w kółko udawać, że się go rozwiazuje..oczywiscie wszystko w interesie mieszkańców:). Najpierw było darmowe 30 min, potem 1h i brak możliwości podziału, teraz 2 x 30. Co będzie dalej? Z wypiekami na twarzy czekam na kolejną odsłonę kabaretu pod tytułem SPP. Obecna rada miasta i prezydent stracili kontakt z rzeczywistością. Było dobrze, parkingi były darmowe i rotacja miejsc też była. Zawsze znalazłem wolne miejsce

Król Majtek I • Czwartek [29.09.2022, 19:55:15] • [IP: 5.173.30.**]

O! Pani, która kupiła bieliznę i na drugi dzień po balu, chciała ją zwrócić.Kiedy jej odmówiono, rzekła: pani nie wie kim ja jestem, po czym rzuciła majtki i wyszła.Klasa sama w sobie.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 17:34:31] • [IP: 84.138.114.**]

Wspanialy pomysl, az mi dech zapiera z dumy jak wspanialych mamy przedstawicieli miasta tak o nas dbajacych, po prostu sikam w gacie za takie docenianie miwszkancow, do polonistow nie zwracam uwagi na gramatyke, bo jest mi z tym dobrze. pozdrawiam mieszkaniec

Gość • Czwartek [29.09.2022, 16:41:53] • [IP: 212.165.108.***]

sq r syny! Cała ta j...a rada do wymiany. Cieszcie się pasożyty że wam przedłużyli kadencje bo to wasze ostanie darmowe pieniądze!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 15:49:45] • [IP: 46.205.136.***]

Niedługo juz będzie cały dzień i znowu będzie problem z zaparkowaniem w mieście

Gość • Czwartek [29.09.2022, 15:20:18] • [IP: 89.79.128.*]

Może lepiej cztery razy po 15 minut !! Może 60 razy po minucie ?? Co za dureń to wymyśla, bo nawet Michalskiej o to nie posądzam.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 15:18:14] • [IP: 77.252.46.***]

Co za " musk" to wymyślił, 0, 5h. na załatwienie sprawy np.rejestracji w przychodni, kolejka w aptece itd. to stanowczo za mało.Jak już to min.2x1h. dziennie, zastanówcie się jeszcze zanim przyklepiecie tą głupotę regulaminową.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 14:33:10] • [IP: 178.238.245.**]

Akcja z" dwa razy po pół godziny" wzięła swój początek pod przedszkolami, bo rodzice dwa razy dziennie podjeżdżają i im tak jest wygodniej. Było głosowanie na stronie Urzędu (czy wolimy raz dziennie godzinę czy dwa razy po pół godziny). Głosowanie trwało chyba aż trzy dni... I było słabo nagłośnione. Ja też jestem przeciwnikiem takich zmian, bo nic w pół godziny nie załatwię... ale widać szybka" ankieta wśród mieszkańców " miała swój cel...

Gość • Czwartek [29.09.2022, 13:59:07] • [IP: 87.202.122.***]

Staruszek ma minę jakby za chwilę kogoś chciał aresztować! Jakie to szczęście, że kapusie z ORMO już zostali zneutralizowani i rozbrojeni. Chwała RP!!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 12:53:29] • [IP: 45.56.233.***]

z czego lub z kogo ta stara przyboczna urzędniczka tak się śmieje?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 12:51:48] • [IP: 176.221.123.***]

na zdjęciu widzimy Panią Wiceprezydent Miasta która w Warszawie prowadziła rozmowy w sprawie budowy Tunelu i będzie ten Tunel bo Rządzaca Katolicka PIS dała zgodę i Pieniądze