POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [27.11.2022, 00:31:17] • Polska

Jak oszczędzać prąd? Wiedzą to już przedszkolaki

Jak oszczędzać prąd? Wiedzą to już przedszkolaki

fot. Organizator

Animowana postać Krzysia Elektryka pokazuje najmłodszym skąd bierze się prąd, jak go oszczędzać i dlaczego nie wolno się nim bawić. W ramach wolontariatu pracownicy Enei Operator prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci, podczas których uczą bezpiecznego przebywania w pobliżu infrastruktury energetycznej i przestrzegają przed zagrożeniami. Czego ciekawego dowiedziały się dzieci w jednym ze szczecińskich przedszkoli?

– Prąd się wytwarza z wiatraka i wiatru. Nie wkładamy długopisu do gniazdka elektrycznego. Trzeba zgasić światła w pokoju jak nie ma tam innych ludzi. Nie wolno wchodzić na słupy, bo można się porazić prądem – opowiadają po zajęciach przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 8 w Szczecinie.

Krzyś Elektryk, główny bohater animacji prezentowanej podczas zajęć, opowiada dzieciom jak powstaje prąd, co to są elektrownie, jak prąd dostaje się do domu oraz o tym z czego ten prąd można wytwarzać. Dzieci utrwalają również wiedzę o oszczędzaniu energii i mądrym z niej korzystaniu.

Podczas zajęć duży akcent położony jest na bezpieczeństwo w obrębie infrastruktury energetycznej, w domu i podczas zabawy. Najmłodsi poznają numer alarmowy i dowiadują się, co robić w razie zagrożenia. Wolontariusze sprawdzają zdobytą wiedzę, wspólnie rozwiązując krzyżówki, przeprowadzając rozmowy i quizy.

– Nauka przez zabawę jest najlepszą z form edukacji. Dzieci zaciekawione były opowieścią Krzysia i chętnie brały udział w rozwiązywaniu krzyżówki. Są bardzo bystre i znały odpowiedzi na wcale niełatwe pytania. Ciekawa forma zachęciła je do aktywności i pozwoliła poszerzyć ich wiedzę na bardzo ważny temat jakim jest mądre korzystanie z prądu i urządzeń elektrycznych – mówi Pani Joanna, wychowawczyni jednej z grup przedszkolnych.

W ramach akcji edukacyjnej „Nie taki prąd straszny" pracownicy Enei od lat obecni są w szkołach i przedszkolach, prowadząc lekcje o bezpiecznym obchodzeniu się z prądem i jego oszczędzaniu już od wielu lat. Wolontariusze przeprowadzili setki zajęć, z których skorzystały dzieci z palcówek mieszczących się na terenie działania Enei Operator. W 2019 roku projekt znalazł się w gronie trzydziestu najbardziej wartościowych społecznych projektów lokalnych mijających trzech dekad.

– Każde kolejne zajęcia w szkołach i przedszkolach uświadamiają nam wolontariuszom, jak ogromną wiedzę mają dzieci. Rozumieją bardzo dużo i są świadome, że prądem bawić się nie można, bo może on być niebezpieczny. Duża w tym rola rodziców i wychowawców. Nasz program służy temu, by dzieci uczyć, ale też regularnie im przypominać o tym, że prąd jest ważny i wszyscy musimy umieć się z nim obchodzić oraz wiedzieć jak go oszczędzać – mówi Monika Mieldzioc, wolontariuszka, Rzecznik Prasowa szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enea Operator.

Film edukacyjny: www.youtube.com/watch?v=LmpLrMs44VQ

Monika Mieldzioc
Rzecznik Prasowy szczecińskiego Oddziału Dystrybucji
Biuro Public Relations i Komunikacji


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [27.11.2022, 20:27:19] • [IP: 188.68.56.***]

Przestańcie ryć banie tym młodym ludziom.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 29 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) godz. 13:00, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu sala 315, II piętro budynek przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Porządek obrad: 1. Otwarcie sesji. 2. Podsumowanie VIII kadencji Rady Miasta Świnoujście. 3. Zamknięcie sesji. Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■