POGODA

Reklama


Wydarzenia

Kurier Szczeciński • Środa [24.12.2008, 11:03:13] • Wolin

Wolin: rozbito grupę nieletnich włamywaczy

Kradli, podpalali i dewastowali - lista zarzutów, jakie usłyszy ośmioosobowa grupa nieletnich włamywaczy z Wolina jest długa. Na trop szajki policjanci natrafili w skupie złomu, gdzie wcześniej chłopcy sprzedali skradzione łupy. Teraz staną przed Sądem Rodzinnym w Świnoujściu.

Ich proceder trwałby zapewne dłużej, gdyby nie policyjna kontrola w jednym ze skupów złomu w Wolinie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły przedmioty metalowe, które mogły pochodzić z kradzieży w wolińskim młynie. Rozpoczęło się dochodzenie. Początkowo śledczy nie wiedzieli, że mają do czynienia ze zorganizowaną, złodziejską szajką. Trop przywiódł ich do jednego z chłopców.

- Szybko okazało się, że za kradzieżami stoi większa grupa, wreszcie udało się dotrzeć do ośmiu nieletnich – tłumaczy mł. asp. Marta Pierko, z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. - Chłopcy, z których najmłodszy ma 14-lat, najstarszy zaś to 16 są uczniami jednego z gimnazjów. Początkowo nie przyznawali się, potem próbowali zrzucać winę na kolegów.

Grupa działała od lutego tego roku. Do października złodzieje włamali się aż do pięciu różnych obiektów. Kradli głównie papierosy, alkohol, słodycze i odzież. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 4,5 tysiąca złotych. Czasem działali wspólnie, czasem w kilka osób. Na przykład do punktu wydawania odzieży dla najuboższych włamali się we trójkę. Stamtąd wynieśli odzież za prawie 400 złotych. Ze wstępnych ustaleń wolińskich policjantów wynika, że chłopcy nie kradli z powodu biedy, ale dla własnej przyjemności, pieniądze wydawali na papierosy, chipsy, zabawę.

Kradzieże to nie jedyne przestępstwa, jakich dopuszczali się nastoletni złodzieje. W lutym trójka z nich dla zabawy podpaliła budynek stróżówki w Wolinie. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych. Ostatni chuligański wybryk skończyłby się katastrofą. Chłopcy kupili na jednej ze stacji paliwo, następnie podpalili zabytkowy dworek w Wolinie. Obiekt będący na liście wojewódzkiego konserwatora zabytków spłonąłby doszczętnie, gdyby nie szybka reakcja straży pożarnej. Po ustaleniu wszystkich członków grupy, nieletni zostali przesłuchani w obecności szkolnego pedagoga. Wkrótce młodociani rabusie staną przed Sądem Rodzinnym w Świnoujściu.

Marzena Domaradzka


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [16.11.2010, 15:00:17] • [IP: 83.18.71.**]

O * to grupa przestepcza..

karolina • Sobota [27.12.2008, 12:31:08] • [IP: 80.54.123.**]

gnoje

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■