POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.03.2023, 08:57:37] • Świnoujście

Pierwsze oznaki wiosny już są!

Pierwsze oznaki wiosny już są!

fot. iswinoujscie.pl

W Parku Chopina widoczne są już pierwsze oznaki wiosny. W kilku miejscach można natknąć się na kwitnące przebiśniegi. Jak widać wiosna nieśmiało puka do naszych drzwi.

Ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe, więc można się domyślać, że wiosna już niebawem dotrze do Świnoujścia. Na prawdziwy jej rozkwit przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Poranki i wieczory nadal są jeszcze bardzo chłodne, zdarza się nawet, że za oknem możemy dostrzec opady śniegu.

Przebiśniegi uważane są za zwiastuny wiosny. Są to pierwsze wiosenne kwiaty, które kwitną pod koniec lutego i na początku marca. Dobrze znoszą niskie temperatury. Aktualnie znanych jest około dwadzieścia gatunków przebiśniegów. Najwięcej jest ich na południu Polski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Poniedziałek [20.03.2023, 11:49:59] • [IP: 176.221.122.**]

W SZCZECINIE NA ORLA CALE POLA KROKUSOW, MOZNA ZADBAC O ZIELEN I KWIATY NORMALNIE? WIDAC ZE TAK TYLKO NIE W SWINOUJSCIU... TU LEPIEJ WYCIAC NIZ ZASADZIC NOWE, ZIELEN TO TYLKO W RDZAWYCH DONICACH...A N IELASKA PRZEJSC SIE PO ULICACH I DRZEWOSTAN ZASADZIC ?LATEM CIEN BY BYL IO ZIELKEN.

Gość • Niedziela [19.03.2023, 05:45:53] • [IP: 185.3.46.***]

W moim ogródku 3 tyg temu zakwitły przebiśniegi i krokusy

Gość • Sobota [18.03.2023, 19:55:42] • [IP: 37.248.176.***]

No to teraz będzie nam za gorąco dla odmiany marudzić czas zacząć.

Gość • Sobota [18.03.2023, 19:16:19] • [IP: 38.97.116.***]

Kiedyś w tym parku Chopina rosła cała masa fioletowych kwiatków, a le po masakrze" Betoniary" tego parku pod nazwą" rewitalizacja" rośnie teraz tyle kwiatów, co" Gumolep" nasrał.

Gość • Sobota [18.03.2023, 15:17:30] • [IP: 89.151.34.***]

Wiosnę to zobaczcie przy ul Narutowicza 1-1A

Gość • Sobota [18.03.2023, 15:03:54] • [IP: 62.69.229.**]

u mnie w ogródku przebiśniegi wystartowały jakieś dwa tygodnie temu.

Gość • Sobota [18.03.2023, 12:47:53] • [IP: 88.218.253.***]

Gminny głupek chyba

Gminny Mickiewicz CZ.2 • Sobota [18.03.2023, 10:10:08] • [IP: 46.205.128.**]

brzmi drób latający i nie pomógłby nawet bielik / gdyby tu zleciał w piór polskich białym lśnieniu / bo wstają Germanie spod koca kwiatów, jako anieli / do internetu idą, i umrą znów w zadziwieniu /// czytając, że nowym Adolfem stał się Putin ze wschodu / że znów zabija się niepełnosprawnych jak za Hitlera / gdy sa bezpiecznie mali, pod sercem matki, z powodu / dyskomfortu."Scheiße!" - krzyknęli -" pora znów umierać"! ///

Gminny Mickiewicz CZ.1 • Sobota [18.03.2023, 10:07:00] • [IP: 46.205.128.**]

CZĘŚĆ 1 poematu WIOSNA NA CMENTARZU ROZRYWKI----------------------- Na kwitnących łanach parku Szopenka / trwa cisza dyskretna jak mgła zapomnienia / a jednak pod ziemią otwiera się szczęka / i niespokojnie rozpycha się kośc ramienia /// Bo to nie park, to nie miejsce dla dzieci / To Cmentarz Rozrywki Pośmiertnej tej w glebie / i tej na niej. Pod trawą trwa gwar kreci / Śpiący Niemcy czczą wiosnę, choć marzą o niebie /// Gdy przyłożysz ucho, usłyszysz chrapanie / lecz nie przebiśnieg śni i równym pulsem oddycha / To Greta, to Johann, to tutejsi Germanie / Schylam się więc nad kwiatem i pytam, co słychać? /// Na to spod ziemi:" Chińcyki trzymają się mocno? / A Adolf, ma spokojną ziemię?" I drży przebitrup, / roślina przebiśniegiem zwana, a ja wabię: chodź, no / chodź no, do internetu... Na drzewach brzmi drób ///

Gość • Sobota [18.03.2023, 09:02:40] • [IP: 185.210.36.***]

Przebiśniegi zbiorowo zgłupiały, bo nie przebiły żadnego śniegu, trwa dezorientacja florystyczna. A w ogóle to są one od pierwszej połowy lutego, już wtedy leśnicy raportowali, że wyrosły. Są też inne kwiatki, jak krokusy, te w moim ogródku kwitną od ok.10 lutego.

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■