POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.04.2023, 07:26:28] • Świnoujście

Od kościoła przy śś Stanisława i Bonifacego do Chrystusa Króla. Dziś marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

W tym roku Palmowa Niedziela zbiega się z kolejna rocznicą odejścia do wieczności papieża –Polka. W setkach miejscowości w całej Polsce organizowane są zgromadzenia mające podkreślić przywiązanie rodaków do jednego z najwybitniejszych synów tej ziemi.

Podnoszone od niedawna sensacje, zdaniem nadal większości Polaków, mają na celu zanegowanie świętości i bagatelizowanie dorobku Karola Wojtyły. 18 lat jakie minęły od jego pożegnania z tym światem dostarczyły mnóstwa dowodów potwierdzających jego gigantyczne zasługi dla odrodzenia wolnej Polski, przybliżenia wiary zlaicyzowanemu światu, a wreszcie niezliczonych, potwierdzonych przypadków nawróceń, a nawet fizycznego uzdrowienia, Kościół zawdzięcza mu także entuzjastyczny powiew młodości, który wpłynął m.in. na zmianę skostniałych reguł, upadek niewidzialnego muru dzielącego ludzi i tego całkiem realnego muru dzielącego Europę.

Takiego Jana Pawła II-go, uśmiechniętego i oddanego bez reszty ludziom, zwłaszcza najsłabszym i poniżanym chcą przypomnieć dziś organizatorzy marszu w obronie dobrego imienia JPII. Marsz rozpocznie się od spotkania i modlitwy w parafialnej świątyni śś Stanisława i Bonifacego przy ul. Siemiradzkiego. Z hasłami obrony dobrego imienia JPII uczestnicy marszu przejdą ulicami miasta do kościoła pw. Chrystusa Króla. Niedziela zakończy się tam późnym wieczorem przy pomniku polskiego papieża i czuwaniu, które trwać będzie do godziny odejścia Jana Pawła z tego świata.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [06.04.2023, 10:44:00] • [IP: 46.205.140.***]

Dobre imię same się broni !!

Gość • Niedziela [02.04.2023, 08:54:43] • [IP: 46.204.105.***]

Dziękuję za podanie godziny rozpoczęcia marszu. :-)

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 30 stycznia 2026 r. – aktualizacja 12:00 Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach na trasie Szczecin Dąbie-Goleniów-Białuń oraz między Kostrzynem a Szczecinem, z wyjątkiem odcinka Godków-Chojna-Krzywin Gryfiński, na którym ruch odbywa się po jednym torze. Ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych kontynuują działania mające na celu przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów na liniach kolejowych między Białuniem a Świnoujściem oraz Godkowem a Krzywinem. W terenie pracują pociągi sieciowe oraz lokomotywy osłonowe. Prowadzone jest odladzanie sieci trakcyjnej ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w Świnoujściu odbędzie się od 25 lutego do 6 marca. Komisja lekarska będzie pracować w hotelu przy Amfiteatrze przy ulicy Chopina 30. Wezwania dotyczą m.in. mężczyzn z rocznika 2007, osób bez określonej kategorii wojskowej oraz kobiet z kwalifikacjami przydatnymi w wojsku ■