POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.09.2024, 18:04:50] • Świnoujście

Parkrunowe pożegnanie wakacji

Parkrunowe pożegnanie wakacji

fot. Marcin Ruciński

361. parkrun Świnoujście w tym roku przypadł na ostatni dzień sierpnia. Chociaż patrząc na pogodę, lato nie planuje jeszcze nas opuszczać, to z tyłu głowy każdy myśli, że to już ostatni dzień wakacji. Zamiast na plażę, nasi zawodnicy pierwsze sobotnie kroki skierowali do parku Zdrojowego, aby aktywnie pożegnać wakacje. Na starcie stanęło 42 osób, chętnych na pokonanie 5-kilometrowej trasy. Towarzyszyli nam goście m.in. Rumii, Poznania, Cieszyna, czy Drawska Pomorskiego.

Wszyscy ruszyli punkt 9. 00, ale najkrócej na trasie przebywał Damian Luźniak (22:43), a zaraz za nim pojawił się najmłodszy uczestnik biegu Jakub Micał (23:12 - nowy PB). Trzeci w tunel mety wbiegł Robert Cypryjański (23:27).

Zaraz za panami pojawiła się pierwsza pani, Anna Yankey (24:19), kilkanaście sekund później - Katarzyna Filipowicz (24:32), a podium wśród kobiet zamknęła Anna Hellstrom (26:34).

Parkrunowe pożegnanie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Gratulujemy wymienionym, jak i wszystkim pozostałym zawodnikom.

Parkrunowe pożegnanie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Całe wydarzenie obstawiało duże grono wolontariuszy, dzięki zaangażowaniu których parkrun Świnoujście cieszy się od lat zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Tym razem wraz z koordynatorką Natalią Maćków pojawili się Marlena Adamusiak, Grzegorz Burakowski, Katarzyna Cypryjańska, Agnieszka Drzewiecka, Arkadiusz Drzewiecki, Monika Elbińska-Krawczuk, Elżbieta Jabłońska, Mirosław Jabłoński, Jaśmina Kaczmarek, Beata Krajewska, Adam Krawczuk, Amelia Krawczuk, Jakub MICAŁ, Agnieszka Michalska, Kornelia Okuńska, Adam Okuńskk, Marcin Ruciński i Piotr Zgraja. Taka grupa to skarb! Dziękujemy

Parkrunowe pożegnanie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Nasze spotkania są dla każdego, są maratończycy i osoby zaczynające przygodę z bieganiem, są sprinterzy, truchtający i kijkarze. Zatem jak widzicie - znajdzie się tu miejsce dla każdego. Przyjdzie na kolejny, wrześniowy parkrun, a świetną zabawę i doborowe towarzystwo otrzymacie gratis!

Parkrunowe pożegnanie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Parkrunowe pożegnanie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Zespół parkrun Świnoujście
Notatka: Katarzyna Cypryjańska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ze względu na trudne warunki zimowe występują zmiany w ruchu pociągów, powodowane oblodzeniem sieci trakcyjnej. Obecnie wstrzymany jest ruch na linii kolejowej nr 273 Wrocław – Szczecin na odcinku Kowalów – Szczecin Port Centralny, LK 351 Poznań – Szczecin, na odcinku Stargard – Szczecin Dąbie, na LK401 Świnoujście – Szczecin, na Świnoujście - Szczecin Dąbie oraz na LK404 Szczecinek – Białogard, na odcinku Białogard - Kołobrzeg. Pozostałe linie są przejezdne, jednak pociągi mogą doznawać opóźnień. Podejmowane są wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej przywrócić rozkładową organizację ruchu: pracują ekipy techniczne, dysponowano pociągi sieciowe. Bieżące informacje przekazywane są podróżnym, w miarę możliwości, na peronach oraz m.in. na Portalu Pasażera (www.portalpasazera.pl). Prosimy o sprawdzanie komunikatów ■ Dziś i jutro możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź na terenie zachodniopomorskiego - uważajcie na oblodzone chodniki i jezdnie, podróże tylko jeśli to konieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również przekazuje komunikaty o możliwych marznących opadach i lodowej nawierzchni, szczególnie nocą i nad ranem, co zwiększa ryzyko wypadków i śliskości na trasach do pracy i szkół ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w Świnoujściu odbędzie się od 25 lutego do 6 marca. Komisja lekarska będzie pracować w hotelu przy Amfiteatrze przy ulicy Chopina 30. Wezwania dotyczą m.in. mężczyzn z rocznika 2007, osób bez określonej kategorii wojskowej oraz kobiet z kwalifikacjami przydatnymi w wojsku ■