POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.11.2024, 16:16:44] • Świnoujście

Dzielnica nadmorska zablokowana przez autobusy z turystami – Czy to był brak wizji podczas planowania?

Dzielnica nadmorska zablokowana przez autobusy z turystami – Czy to był brak wizji podczas planowania?

fot. Czytelnik

Jeden z mieszkańców, oburzony i zniesmaczony, przesłał zdjęcia pokazujące, jak autobus z turystami blokuje ruch na ulicy Słowackiego.

Świadek opisał, jak przez kilkanaście minut kierowcy byli zmuszeni do czekania, aż nowo przybyli turyści wysiądą z autobusu i wyciągną swoje bagaże. Po 20 minutach kolejny autobus znowu wjechał w to samo miejsce, blokując ulicę i uniemożliwiając swobodny przejazd. Dodatkowo, pojawiły się taksówki i busy przywożące mniejsze grupy gości, co jeszcze bardziej zagęściło ruch.

Dzielnica nadmorska zablokowana przez autobusy z turystami – Czy to był brak wizji podczas planowania?

fot. Czytelnik

„To nie pierwsza taka sytuacja, a mieszkańcy muszą liczyć się z tym, że w weekendy, podczas wymiany turnusów, mogą być zablokowani,” podkreśla Czytelnik, który zwraca uwagę na brak odpowiednich zatoczek dla tych pojazdów.

Problemy z komunikacją na ulicy Słowackiego to rezultat braku odpowiedniego planowania. Kiedyś te tereny były dziewicze, bez żadnej zabudowy, a dzisiaj obecność hoteli i wzmożony ruch turystyczny zmieniły charakter tej części miasta.

„Niestety, poprzednia władza miasta, zarządzająca przez ponad 20 lat, nie przewidziała takich problemów. Brak wizji doprowadził do chaotycznej zabudowy i niewystarczającej infrastruktury drogowej, co obecnie utrudnia życie codzienne mieszkańców,” dodaje mieszkaniec.

W obliczu przyszłych inwestycji warto wyciągnąć wnioski, by kolejne projekty były przemyślane i uwzględniały potrzeby wszystkich użytkowników, nie tylko hotelarzy i turystów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-61 z 61

Gość • Czwartek [21.11.2024, 17:24:57] • [IP: 46.112.79.***]

To było sknerstwo deweloperów i hotelarzy, którzy stworzyli fatalnie skomunikowaną część miasta dla turystów.

Gość • Czwartek [21.11.2024, 17:22:03] • [IP: 37.248.220.***]

To jest skandal. Są wyznaczone miejsca dla autobusów ale niemieckiej geriatri nie można zmuszać do marszu 100 metrów. A milicja i straż wiejska doskonale o tym wie i ma to w. ..

Gość • Czwartek [21.11.2024, 17:07:20] • [IP: 195.167.220.***]

Ciekawe jakby teraz auta sobie zaparkowały na drugim pasie ruchu. Ulica by była zablokowana. A sm i policja blokady autom na zsw stawia

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:59:38] • [IP: 89.200.5.***]

To brak mózgu u kierowców tych autobusów, brak reakcji ze strony służb porządkowych i zaślepienie przez euro u właścicieli hoteli. Ot i cała tajemnica.

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:58:45] • [IP: 37.31.135.***]

Autobusy wszędzie się zatrzymują nie patrząc na znaki zatrzymywania i postoju

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:55:39] • [IP: 89.151.30.**]

jaki brak wizji - to w gestii hoteli jest organizacja miejsca dla dowożących pojazdów. Karać.

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:43:57] • [IP: 2.106.93.**]

Urzędnicy dostają premię za wyjątkowe zaangażowanie w pracę. To nie ich wina ;)

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:34:30] • [IP: 176.221.124.***]

To Włodka złom stoi za autokarem ?

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:30:31] • [IP: 37.31.134.**]

amatorzy :-D ja tam kiedyś przechodziłem i 3 autokary jeden za drugim stały plus 2 busy więc wyobraźcie sobie jak wtedy wyzywali kierowcy którzy chcieli" prWskoczyc" obok nich w trakcie sezonu :-D :-P jedyny błąd kto/jak popełnił - właściciel - hotel stawia na zarobek i miejsca zakwaterowania a nie żeby wykładać pieniądze na podjazd jak np Radisson, interferie, Hilton itp

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:25:11] • [IP: 88.218.253.***]

A jak mieliby dojechać inaczej do hoteli?Niech mieszkaniec puknie się w głowę. Świnoujście jest miastem turystycznym i czy polski, czy niemiecki autokar to będą przyjeżdżać. Dla miasta zostawiają turyści kasę za opłatę klimatyczną i nie są to małe kwoty. Mi nie przeszkadza

Gość • Czwartek [21.11.2024, 16:22:44] • [IP: 37.248.223.*]

Policja jak zwykle nie widzi problemu 😠

Oglądasz 51-61 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■