POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.12.2024, 16:02:47] • zachodniopomorskie

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Kilkadziesiąt osób, kilka dni dyskusji o energetyce rozproszonej - to wszystko się działo w Opolu i u sąsiadów w Czechach w ramach Festiwalu Ekoenergetyki. Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE jest partnerem wydarzenia. Śląsk Opolski to miejsce ważne na gospodarczej i energetycznej mapie Polski.

Nagrody z Zachodniopomorskiego otrzymali: Gryficki Klaster Energii i Marzena Budnik - Ródź z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

- To bardzo ważne nagrody dla Pomorza Zachodniego. Siłą każdego regionu są ludzie tu pracujący, tu mieszkający - mówił Bogdan Jaroszewicz, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

W ramach konkursu ogólnopolskiego zostały wręczone nagrody.

Nagroda za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych

- ANIRO Sp. z o.o.
- MEB Technical sp. z o.o.
- Ryszard Zelent – Koordynator Gryfickiego Klastra Energii
- Stefan Rauber – Volta Polska sp. z o.o.

Wyróżnienie za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych:

- Axowind Europe sp.z o.o.
- VEOLIA Północ

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Nagroda za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki – nominowani:

- ses Hydrogen
- dr hab. inż. Artur Bejger, prof. PM
- dr hab.. Antonina Kalinichenko, prof. UO
- dr hab. Iwona Jelonek prof. PŚl.
- prof. dr hab. inż., czł. rzeczywisty PAN Czesława Rosik-Dulewska

Wyróżnienie za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki

- Home Star sp. z o.o./Thermatec

Nagroda za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki:

- Fundacja EKON
- Respect Energy S.A.
- Stowarzyszenie Klaster METALIKA
- Aleksandra Drescher

Nagroda za zasługi samorządu w transformacji energetycznej:

- Gmina Miejska Lidzbark Warmiński
- Zbigniew Chrapkiewicz Wspólnota Mieszkaniowa Śląska 12

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Wyróżnienie za zasługi samorządu w transformacji energetycznej:

- Gmina Chmielnik

Kapitula przyznała nagrodę Innovation AG za e-Fasiąg

Nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju ekoenergetyki

- Politechnika Opolska
- Doc. Ing. Jiří Cieńciała
- Marzena Budnik-Ródź
- Jarosław Kumięga
- Mariusz Świąder

Efasiąg w transporcie to nowa koncepcja, która łączy elementy mody i designu z nowoczesnymi rozwiązaniami transportowymi. Można to rozumieć jako innowacje, które nie tylko poprawiają funkcjonalność transportu, ale także estetykę turystycznych miast.

E-fasiąg w transporcie tworzy przestrzeń dla kreatywności oraz innowacji, dążąc do połączenia wygody, efektywności i estetyki. W miarę jak świat transportu ewoluuje, takie podejścia mogą przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności korzystania z różnych środków transportu.

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Te argumenty na pewno wpłynęły na przyznanie przez Kapitułę nagrody Zielony Feniks w Opolu. Kapituła w składzie prof. dr hab. inż. Tomasz Boczar, Andrzej Jeżewski, dr inż. Wojciech Myślecki, Artur Ślimak, Marek Tobiacelli, prof. dr hab, inż. Krzysztof Urbaniec, Jacek Walski, dr hab. inż. Zbigniew Zapawicz, dr hab. inż. Grzegorz Żywica oraz prof. dr Fernando Colmenares - Quintero podjęła decyzję o nagrodzie dla E-fasiąga.

Nagroda Zielony Feniks przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■