POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.12.2024, 19:01:56] • Szczecin

Podcasty o zatrudnianiu osób z epilepsją

Podcasty o zatrudnianiu osób z epilepsją

fot. Organizator

W ramach realizowanej przez Fundację Normalnie EPI-AKCJI właśnie zostały opublikowane podcasty ze specjalistami, dotyczące tematyki zatrudniania osób z epilepsją. Wśród rozmówców znaleźli się lekarz neurolog, dyrektor firmy wdrażającej do pracy osoby z epilepsją, specjalistka ds. pozyskiwania dofinansowań do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz ekspertka od dostępności w miejscu pracy.

Pracodawca zatrudniający osobę z epilepsją może otrzymać dofinansowanie z PUP na wyposażenie stanowiska pracy, refundację kosztów jego szkolenia. Ponadto może liczyć na dofinansowanie do wynagrodzenia takiego pracownika, przy czym epilepsja jest schorzeniem specjalnym, za które przysługuje wyższa kwota zwrotu dla pracodawcy. O tym oraz o warunkach i formalnościach dotyczących pozyskania dofinansowań opowiedziała w odcinku nr 1 Julita Stańczuk – wieloletnia kadrowa, wspierająca pracodawców w pozyskiwaniu dofinansowań.

Drugi z serii podcastów poświęcony został wprowadzaniu pracowników z epilepsją do środowiska pracy w dużych firmach. O sposobach na efektywną współpracę na linii pracodawca – chorujący pracownik i wzajemnych relacjach opowiada Joanna Korpowska, dyrektor HR Inclusion. Jej zdaniem - wiele organizacji chce zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, ale nie wiedzą jak.
Natomiast tematykę dostępności w miejscu pracy poruszyła w trzecim podcaście Katarzyna Wronowska-Białecka, ekspertka od dostępności, która przedstawiła korzyści pozafinansowe z zatrudnienia osoby z epilepsją, fakty i mity o tej owianej tajemnicą chorobie, opowiedziała o tworzeniu warunków pracy pod kątem osób z epilepsją.

W ostatnim podcaście wystąpiła doktor nauk medycznych lekarz neurolog Hanna Podraza, która opowiedziała o chorobie z medycznego punktu widzenia - o przyczynach, przebiegu i leczeniu epilepsji oraz o ważnej roli terapeutycznej pracy w życiu osób chorujących.

Podcasty dostępne są tutaj:
fundacjanormalnie.pl/podcasty/
Podcasty zrealizowane zostały w ramach EPI-AKCJI:
fundacjanormalnie.pl/epi-akcja/

„EPI-AKCJA – kampania na rzecz akceptacji i zwiększenia zatrudnienia osób z epilepsją” jest finansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

Renata Laskowska – Specjalista ds. PR i copywritingu EPI-AKCJI


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■