POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.05.2025, 08:23:55] • Świnoujście

Minima zawodników klubu OSIR „WYSPIARZ” do Mistrzostw Polski w LEKKIEJ ATLETYCE

Minima zawodników klubu OSIR „WYSPIARZ” do Mistrzostw Polski w LEKKIEJ ATLETYCE

fot. OSiR Wyspiarz

W sobotę, 24 maja 2025 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wałczu odbył się V Mityng Lekkoatletyczny im. Zdzisława Krzyszkowiaka i Mistrzostwa Województwa w kategorii U18 i U20.

Impreza w niektórych konkurencjach była mocno obsadzona. Wśród naszych zawodników padło kilka bardzo ciekawych rezultatów, łącznie z rekordami życiowymi, co jest dobrym prognostykiem przed dalszą częścią sezonu.

Minima zawodników klubu OSIR „WYSPIARZ” do Mistrzostw Polski w LEKKIEJ ATLETYCE

fot. OSiR Wyspiarz

Świetny wynik w biegu na dystansie 300 m w kategorii U16 po raz kolejny uzyskała Julia Jagusz, która ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 41,71 i wypełniła minimum na Mistrzostwa Polski Młodzików ( aktualnie 5 wynik w Polsce wg statystyk PZLA).

Bardzo dobrze zaprezentowała się Magda Karpińska zdobywając tytuł wicemistrzyni województwa w biegu na dystansie 1500 m w kategorii U20. Z nowym rekordem życiowym z wynikiem 4,55,10, wypełniła minimum na Mistrzostwa Polski Juniorek, które odbędą się w Lublinie.

Minima zawodników klubu OSIR „WYSPIARZ” do Mistrzostw Polski w LEKKIEJ ATLETYCE

fot. OSiR Wyspiarz

Znakomity występ zaprezentował Rafał Kowalczyk w biegu na 1500 m w kategorii U18 z wynikiem 4,08,11. Tym samym wywalczył tytuł wicemistrza województwa, ustanowił rekord życiowy i wypełnił minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Poznaniu.

W biegu na dystansie 300 m w kategorii U16 świetnie zaprezentowały się Aleksandra Pancer oraz Amelia Czerwińska, ustanawiając swoje rekordy życiowe. Aleksandra uzyskała czas 43,21, natomiast Amelia zakończyła bieg z wynikiem 47,14.

Minima zawodników klubu OSIR „WYSPIARZ” do Mistrzostw Polski w LEKKIEJ ATLETYCE

fot. OSiR Wyspiarz

W konkurencji skoku wzwyż w kategorii U18 Lena Szepke uplasowała się na IV miejscu z wynikiem 145 cm.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [28.05.2025, 23:34:14] • [IP: 209.198.129.***]

Brawo

Gość • Środa [28.05.2025, 15:08:07] • [IP: 176.221.124.***]

Gratulacje ;)

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■