POGODA

Reklama


Wydarzenia

MDK Świnoujście • Poniedziałek [09.03.2009, 14:59:50] • Świnoujście

Kolejność występów w Rejonowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej

28.03.2009r. (sobota), godz. 1000 – Sala teatralna MDK. Termin nadsyłania kart zgłoszeń do 23.03.2009r. Miejski Dom Kultury Świnoujście. Kolejność zostanie ustalona po otrzymaniu kart zgłoszeń.

Rejonowy  Przegląd  Piosenki  Dziecięcej. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci w wieku szkoły podstawowej oraz wymiana doświadczeń wśród instruktorów.
W przeglądzie uczestniczyć mogą soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w dwóch kategoriach wiekowych:
· 7-9 lat,
· 10-12 lat.
Wykonawcy prezentować mogą 2 piosenki w języku polski dostosowane do ich wieku o łącznym czasie do 7 minut.
Wokalistom może towarzyszyć akompaniament „na żywo”, jednak preferowany będzie podkład muzyczny (półplaybeck) nagrany na kasetach IEC II, IEC III, IEC IV lub płytach CD.
Nagranie (każda piosenka na odrębnej kasecie) powinna być opisana i ustawiona na początek nagrania.
Zgłoszenia do organizatorów eliminacji rejonowych prosimy nadsyłać na 2 tygodnie przed ich terminem.
Jury przeglądów ma prawo rekomendować piosenki do udziału w koncercie eliminacyjnym Festiwalu Młodych Talentów "GRAMY 2008".
UWAGA: Jury eliminacji rejonowych kwalifikuje do finału wojewódzkiego max. 2 najlepszych uczestników bez względu na kategorię wiekową.
Termin przeglądu rejonowego: 28.03.2009r. - Świnoujście
Termin eliminacji wojewódzkiej: 01.05.2009r.– Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin.

Kolejność występów w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Estradowych i Solistów
28.03.2009r. (sobota), godz. 1000 – Sala teatralna MDK
Kolejność zostanie ustalona po otrzymaniu kart zgłoszeń.
Termin nadsyłania kart zgłoszeń do 23.03.2009r.
Miejski Dom Kultury Świnoujście
 
Rejonowy  Przegląd  Zespołów  Estradowych  i  Solistów
Uczestnictwo:
W przeglądzie mogą brać udział:
- zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne (o ile większość instrumentalistów wykonuje jednocześnie partie wokalne),
- zespoły instrumentalne oraz soliści i wokaliści (poza rockowymi),
- zespoły estradowe.
Wiek uczestników: od 13 lat (ukończone)
nie mogą brać udziału w przeglądzie zespoły i soliści, które w roku ubiegłym uzyskały tytuł Laureata.
Repertuar:
Wykonawcy przygotowują trzy utwory (w tym 1 utwór może być własny). Decyzje o ilości wykonywanych utworów pozostawia się komisji oceniającej (podkreślić w karcie zgłoszeń 2 utwory) 
Czas prezentacji: do 10 minut.
Repertuar zgłoszony i wykonany w przeglądzie najniższego stopnia nie może być zmieniony w dalszych eliminacjach.
Do przeglądu wojewódzkiego komisja kwalifikuje maksymalnie 3 uczestników z przeglądu powiatowego.

Kryteria oceny

Komisja oceniać będzie prezentowane utwory wszystkich wykonawców wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- opracowanie muzyczne,
- poziom zespołowego warsztatu wykonawczego,
- ogólny wyraz artystyczny.
Jury przeglądów ma prawo rekomendować piosenki do udziału w koncercie eliminacyjnym Festiwalu Młodych Talentów "GRAMY 2008".
 Termin i miejsce:
-  przegląd rejonowy – 28.03.2009r. – Świnoujście
-  przegląd wojewódzki – 02.05.2009r.– Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Kolejność występów w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych
28.03.2009r. (sobota), godz. 1000 – Sala teatralna MDK
Kolejność zostanie ustalona po otrzymaniu kart zgłoszeń.
Termin nadsyłania kart zgłoszeń do 23.03.2009r.
 Miejski Dom Kultury Świnoujście
Rejonowy Przegląd Zespołów Tanecznych  (Taniec Współczesnych)
 Uczestnictwo:
- Zespoły wszystkich form tańca współczesnego i nowoczesnego działające w szkołach, świetlicach, domach kultury, klubach tanecznych itp. 
- zespoły piosenki i ruchu
Repertuar:
- Uczestniczące zespoły prezentują opowieść taneczną przestawioną za pomocą różnych technik tanecznych, której treść i forma (np. miniatura, inscenizacja, spektakl) tworzy jeden wspólny obraz choreograficzny do 7 min.
- zespoły piosenki i ruchu prezentują program do 10 min.
Kategorie:
-  zespoły dziecięce 7 - 10 lat,
-  zespoły dziecięce do 15 lat,
-   zespoły młodzieżowe i dorosłych powyżej 15 lat.

Z przeglądu wyłączone są dzieci w wieku przedszkolnym!
Nie mogą brać udziału w przeglądzie zespoły i soliści, które w roku ubiegłym uzyskały tytuł Laureata.
Uwaga: O występie zespołu do danej kategorii decyduje wiek większości jego członków.
Kryteria oceny:
Jury przy ocenie zespołów weźmie pod uwagę następujące kryteria:
- dobór i zróżnicowanie programu,
- opracowanie choreograficzne – poziom, nowatorstwo i oryginalność,
- dobór muzyki i jakość techniczną nagrania,
- wykonanie techniczne układów przez zespół,
-  ogólne wrażenie artystyczne. 
Do przeglądu wojewódzkiego jury kwalifikuje maksymalnie 3 zespoły łącznie ze wszystkich kategorii.
Uwagi organizacyjne:
1. W przeglądzie wojewódzkim prawo udziału mają zespoły zakwalifikowane podczas przeglądów rejonowych i przeglądu miejskiego (Szczecin).
2. Kierownicy zespołów mają obowiązek złożyć karty zgłoszeniowe z imienną listą członków zespołu zawierającą ich wiek w terminie 1 tygodnia przed eliminacjami u właściwego organizatora.
3. Każdy uczestnik przeglądu może być członkiem tylko jednego zespołu.
4. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać aktualną legitymację szkolną.
5. W przypadku stwierdzenia przekroczenia limitu wiekowego jednego z uczestników (liczy się roku urodzenia) zespół zostanie wycofany z przeglądu.
6. Nagrania podkładów muzycznych muszą być opisane i przygotowane na kasetach chromowych i ferro-chromowych. Każde nagranie na oddzielnej kasecie, w pozycji ustawionej początek taśmy – START.
7. Prezentowane układy muszą uwzględniać realne możliwości w zakresie:
- wielkości sceny,
-  efektów oświetleniowych, jakimi dysponują organizatorzy.
Terminy przeglądów:
- rejonowy – 28.03.2009r. – Świnoujście,
- wojewódzki – 30.05.2009r.– Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■