W konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta na prowadzenie schroniska wystartowały dwa podmioty - dotychczasowy operator, czyli stowarzyszenie Łapki z Wyspy, oraz fundacja Animals Przystań Świnoujście. Dziewięcioosobowa komisja konkursowa, złożona z radnych wszystkich klubów Rady Miasta Świnoujście, urzędników magistratu, stowarzyszenia Cała Naprzód, przedstawiciela Związku Emerytów i Rencistów, przyznała fundacji Animals 1280 punktów. Drugi z oferentów otrzymał 12 punktów mniej.
"Animalsi", których prezesem jest Agata Lotarska, działają od ponad dziesięciu lat. Od początku nadrzędnym celem fundacji było niesienie pomocy zwierzętom. W celach statutowych organizacji na pierwszym miejscu znajduje się ochrona zwierząt przed zabijaniem i znęcaniem się oraz ujawnianie i ściganie przestępstw i wykroczeń przeciwko zwierzętom. Ważnym elementem działalności fundacji jest edukacja oraz podnoszenie świadomości społecznej w zakresie opieki nad zwierzętami. Fundacja, założona w sierpniu 2015 roku przez Beatę Kastrau, aktywnie działała nie tylko w Świnoujściu, ale również w innych gminach.
Animals Przystań Świnoujście na realizację zadania publicznego "Prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu" w ciągu kolejnych 24 miesięcy otrzyma dotację w wysokości 1 mln 752 tys. zł.
Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście














Schronisko powinno być nowoczesne. Powinny zniknąć kraty.!
Pani Beata Kastrau i Wolontariusze z Fundacji to naprawdę wspaniali ludzie. Dobra decyzja.
Dzień dobry. W komentarzach trzeba pisać po polsku, a nie walić byk po byku.
Odpowiadajac na post nr jeden uwazam ze ludziom to pomaga panstwo a zwierzakowi hak nie pomoze fundacja to kto ma pomoc?? Ludzie sa okrutni porzucaja zwierzeta, maltretuja, zabijaja i glodza. Pomagam tylko zwierzetom!!
I dobrze niech idą na zwierzęta
To było przecież oczywiście kto będzie...
Dzień dobry. Wydajemy mnustwo pieniędzy na ochronę zierząt. OK. Uważam, że te pieniądze ppwinny być wydane na ochrone ludzi. Tak naprawde jest to wszystko finansowane z pieniędzy organizaccji pozarządowych, które są finansowane z pieniędzy państwowych, czyli naszych. Okazuje się że w tych czasach, zwierze jest ważniejsze od człowieka. Może zajmniemy się ludzdzmi.