Nie będzie to pierwsze ćwiczenie procedur awaryjnych w niemieckiej kolejce. Jednak nigdy dotąd żadne nie wpłynęło na ruch samochodów i pieszych. Tym razem będzie inaczej. Strona niemiecka nie ujawnia szczegółów operacyjnych. Oficjalny komunikat głosi, że „UBB i UBB „Polska” ćwiczą sytuacji awaryjną”. Nieoficjalnie mówi się jednak, że w jadącej kolejce, wyniku działań osób trzecich może dojść do pożaru. Widowiskowe akcje służb ratowniczych zapewne ściągną gapiów ale osoby postronne muszą liczyć się z tym, że ćwiczenia będzie można obserwować tylko z bezpiecznej odległości. Strona niemiecka już dziś uprzedza o możliwych utrudnieniach w ruchu w rejonie ćwiczenia.
Hmmm, to odnośnie działań w zawiązku z zatrzymaniem inwazji?
Bandyci w polskich mundurach zaatakują jakąś radiostację, albo pocztę...
no to niech ćwiczą u siebie.
...napewno pociąg pancerny" Schleswig-Holstein" wytocza ma S-cię Centrum...
Blitzkrieg
Może głodni?
Dziennikarze, redaktorzy, nie zjadajcie liter w artykułach. Sytuacj, yniku - jakoś tak na chybcika napisane. Poprawcie się
Niemiaszki jak nic przygotowują się do wojny!!bo u nich nic nie dzieje się bez przyczyny, wprost przeciwnie jak u nas, jak sie pali to my budujemy dopiero studnie!!
Już w najbliższy piątek po południu możemy mieć kłopoty przez gapiów ale i osoby postronne w rejonie sytuacji działań osób trzecich przez wielkie razem będzie można obserwować tylko UBB.