POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.12.2011, 20:54:49] • Świnoujście

Będą dodatkowe pasy ruchu na Wojska Polskiego?

Będą dodatkowe pasy ruchu na Wojska Polskiego?

Korki na Wojska Polskiego to niemal codzienność. Do tego stara, nierówna kostka brukowa i liczne spowalniacze.(fot. Adam Strukowicz )

Nowy projekt przebudowy prawie dwukilometrowego odcinka ul. Wojska Polskiego tworzy gdańska pracownia Euro-Alians. Kompleksowy remont ulicy ma objąć między innymi modernizację oświetlenia i kanalizacji. W projekcie nie wzięto pod uwagę budowy ronda. Sugeruje się w zamian utworzenie dodatkowych pasów ruchu.

Temat przebudowy Wojska Polskiego ciągnie się już od kilku lat. Robert Karelus, rzecznik prezydenta, wyjaśnia, że to m.in. przez nierzetelność pewnych pracowni. – Projektanci z Zielonej Góry, którzy w roku 2008 wygrali przetarg na wykonanie projektu przybudowy ulicy nie wywiązali się ze zobowiązań, w związku z tym musieliśmy wypowiedzieć im umowę. Na początku 2010 roku ogłoszony został nowy przetarg – tłumaczy.

Będą dodatkowe pasy ruchu na Wojska Polskiego?

fot. Adam Strukowicz

Ten przetarg wygrała gdańska pracownia. Projekt ma być wkrótce gotowy. Realizacja przebudowy ul. Wojska Polskiego może kosztować nawet 18 milionów złotych. Miasto zapowiada, że będzie występować o dofinansowanie robót ze środków unijnych i rządowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Piątek [18.03.2016, 20:36:22] • [IP: 93.94.186.***]

Tylko rondo zapewnia plynny ruch i nie komplikuje pozniej eksploatacji i stalych kosztow. O tym powinni wiedziec ci co to zlecaja do wykonanie. Typowym przykladem bezmyslnosci projektu i wykonania jest skrzyzowanie 11 Listopada z Grunwaldzka, pelno swiatel i rozjazdowa gdzie plynnosc rucho?? Tam wlasnie powinno byc ladne, duze rondo z zielenia. Inzynierowie Miasta przestance tez sciezki rowerowe wykanczac polbrukiem, itp. Czy nie widzicie tego byle jakiego wykonania przez rozne firmy. A nikt z was tego fachowo nie odbiera,

Gość • Środa [15.07.2015, 18:41:18] • [IP: 95.129.229.***]

To może tak zrobią jak teraz na Gdyńskiej, dwa pasy jako chodniki ze złomowych płyt tzw., , JUMBO, ,. Ludzie uwaga na nogi, a przynajmnej buty, szczególnie damskie szpileczki.JUMBO TAKIE Z DUŻYMI DZIURAMI I TO ZŁOMOWE TO JEST MATERIAŁ!To jest chyba ta przebudowa GDYŃSKIEJ I TRWA JUŻ OD 10-CIU LAT.

Gośćmaly • Sobota [28.03.2015, 20:18:33] • [IP: 93.94.185.**]

Rondo to powinno być i tu nie ma o czym dyskutować.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 23:35:32] • [IP: 89.239.66.***]

do [IP: 92.42.112.***] dziekuje za uwage o bledach, widzialem tutaj gorsze i jakos obylo sie bez Twojej korekty, a wspomnialem o 30 latach poza krajem, a tam gdzie przebywalem Europa nikt za bardzo sie nie interesuje tym bardziej jej waluta, czyzby mala" gula"w temacie zarobkow?Pozatym jesli juz jestes takim dobrym polonista to raczej kiepski z matematyki:skoro te trzy rodzaje bledow wystepuja w/g Ciebiew liczbie mnogiej to musialem popelnic ich conajmniej 6:) Pozdrawiam

SGość • Poniedziałek [19.12.2011, 23:15:03] • [IP: 80.245.190.***]

Przebudowac po co, poprawic i wyremontować jak najbardziej i znaleźć sposób żeby niemieccy turyści korzystali z obydwóch przejść granicznych. W końcu po co wybudowano przejscie graniczne Świnoujście-Garz inwestycja ta pochłonęła miliony złotych po co i w jakim celu?

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 21:35:23] • [IP: 217.97.193.***]

To jest ulica niemiecka i to wyłącznie niemce powinni ponieśc wszelkie koszta z przebudową i utrzymaniem związane.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 21:26:53] • [IP: 80.245.189.***]

basie poproscie to was uratuje.

Gościu • Poniedziałek [19.12.2011, 20:01:31] • [IP: 80.245.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 19:51:05] • [IP: 92.42.112.***]

do IP 89.239.66***, gdyby nie 4 błędy: (różne) gramatyczne, stylistyczne i ortograficzne - pomyślałbym, ze jesteś perfekcjonistą - a tak jestes zwyczajnym wyrobnikiem, który za pare euro zasuwal jako pachołek gdzies za granicą!!

!! • Poniedziałek [19.12.2011, 19:09:31] • [IP: 80.245.179.***]

łapy precz od drzew !!

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 17:44:24] • [IP: 89.239.66.***]

Do Goscia z[IP: 88.156.232.***] Podpisuje sie pod tym obiema rekami, dodam tylko, ze ja nie mialem kontaktu z polskimi"orlami" 30 lat, tez mieszkam tu od niedawna i tez przerazenie mnie ogarnia patrzac jak ci" miszczowie" kierownicy jezdza! Cytuje: wciaz ci" wolno" jezdzacy Niemcy!Szybko jezdzacy Polacy natomiast potracaja regularnie pieszych na pasach(np.wczoraj na A.Krajowej).Ile czasu zarobisz na odcinku 1km jadac 30-ci a 50?Wiesz dlaczego oni tak sie zachowuja na rondach, swiatlach itp?bo sie poprostu boja polskich wspanialych kierowcow w swych szalejacych maszynach, ja tez sie boje i spokojny ruch na Wojska Polskiego mi nie przeszkadza, moze dlatego, ze mieszkam w S-ciu od niedawna, a z polskimi kierowcami nie mialem kontaktu przez ostatnie 25 lat! Co nie znaczy, ze nawierzchni nie trzeba naprawic, niekoniecznie zrywajac kostke, takiego utwardzenia obecne lokalne" wynalazki"napewno nie zapewnia. Pzdr.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 16:36:58] • [IP: 77.115.205.*]

E TAM- POLSKA TO JEST JEDNO WIELKIE RONDO !! tki to zakręcony kraik...

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 15:47:57] • [IP: 83.16.227.**]

Jak by były ronda na 11-go listopada a szkolna i drugie z ulicą matejki to nie byłoby wypadków śmiertelnych

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 13:12:08] • [IP: 77.115.235.***]

NIE LĘKAJCIE SIĘ!! - nie będzie tego za naszego życia...no, chyba żeby nasz budżet się UBOGACIŁ...ALLELUJA...

Bździągwa • Poniedziałek [19.12.2011, 12:55:44] • [IP: 31.63.222.***]

Na pierwszym zdjęciu po prawej stoi jakiś typek i handluje.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 12:30:05] • [IP: 195.117.222.***]

A ja bym zrobił jeszcze kilka rond.Trzy razem kupie to stosunkowo za mało.A tak w ogóle to zamiast tych 3 rond (2 w budowie i jedno istniejące)Zrobić jeeeeednoooooo wielkie rondo.Ale byłaby jazda!!To chyba niejaka pani viceprezydent Michalska maczała w tym paluchy??

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 11:41:45] • [IP: 80.245.188.***]

A Niemcy się nie przejmują i wycięli większość (a może wszystkie) drzewa po lewej stronie drogi do Ahlbecku.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 11:02:21] • [IP: 92.42.113.**]

Tempo zaiste kosmiczne. W 2010r nowy przetrag i jeszcze nie ma projektu, a tu za pare dni 2012r. Za jakies trzy lata będzie nowa droga, ale załozenia będa wtedy nieaktualne. Uloca Wojska Polksiego powinnamiec rondo na skrzyzowaniu z ulica 11 listopada, podobne zrezta jak Mateji i 11 listopada. Wszystko to toczy się bardzo powoli.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:50:22] • [IP: 217.97.193.**]

też marzę o zabetonowaniu całej ulicy wycięciu wszystkich drzew, ustawienie bud na samych kraweżnikach, a za WC może robić placyk przy UBB, a co nie byloby pieknie i jak byliby zadowoleni straganiarze hehehe..pozdrawiam na świeta!!

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:41:26] • [IP: 217.97.193.**]

panie prezydencie może przy okazji, zlikwiduję pan bangladesz, az sie prosi...

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:32:12] • [IP: 93.94.190.***]

Oczywiście planuje się wycinkę drzew, tak? Ostatnio w naszym mieście wyrąbano dziesiątki, może setki drzew" by ludziom się żyło dostatniej", ludziom w Urzędzie. Opamiętajcie się, weźcie za wzór Niemców, którzy pozostawili u siebie setki kilometrów szos z alejami starych drzew.

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 10:07:19] • [IP: 80.245.189.**]

ul.Wojska Polskiego+11-go Listopada+Moniuszki musi mieć rondo !! Na całym Świecie buduje się tylko ronda, a u nas jak zwykle odwrotnie.To najbezpieczniejsze rozwiazanie i ruch jest płynny, bezkolizyjny.Pytanie, komu w mieście zależy na montażu i konserwacji sygnalizacji świetlnej ??

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 09:56:40] • [IP: 80.245.191.***]

tylko te stare chore drzewa zostawcie coś zawsze trzeba spiepsztć

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 08:56:01] • [IP: 195.117.222.***]

Gość  Niedziela [18.12.2011, 22:11]  [IP: 88.156.233.***] magika z gdańskiej pracowni zapraszam do mnie w ciepłą lipcową noc..otworzymy sobie okno i będziemy wsłuchiwać się w romantyczne odgłosy zdezelowanych szrotów, które mkną pod moimi oknami...miodzio! ! ! ! !az zamazylo mi sie byc architektem ;] A

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 08:29:24] • [IP: 80.54.123.***]

Zostawić piękne dzrewa na WOj.Polskiego!!

Oglądasz 1-25 z 104
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■