POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.01.2010, 21:18:18] • Świnoujście

Wyspiarskie Kolędowanie– nagrody rozdane

Wyspiarskie Kolędowanie– nagrody rozdane

fot. Sławomir Ryfczyński

Świętowanie Bożego Narodzenia kończy tradycyjna kolęda. Kolędują nie tylko księża po domach i barwne orszaki po wsiach. Od lat do tego orszaku dołączają uczestnicy „Wyspiarskiego Kolędowania” - imprezy organizowanej prze Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. 16 stycznia na deskach sali teatralnej odbyła się piąta już edycja tej imprezy.

W „Wyspiarskim Kolędowaniu” chodzi nie tylko o zachowanie tradycji ale także o jej wzbogacenie. Soliści i zespoły z lewobrzeżnego Świnoujścia oraz Warszowa, Karsiboru i Przytoru dodają własne pomysły do znanych polskich kolęd, pastorałek i bożonarodzeniowych zwyczajów.

Wyspiarskie Kolędowanie– nagrody rozdane

fot. Sławomir Ryfczyński

W tegorocznym konkursie wzięło udział 26 wykonawców; zespołów i solistów. Wszystkie występy oceniało dwuosobowe jury w składzie Edward Dobijański (przewodniczący) i Katarzyna Gawle.

Wyspiarskie Kolędowanie– nagrody rozdane

fot. Sławomir Ryfczyński

Tworzenie nowych kolęd zawierających akcenty morskie czy żeglarskie nie jest rzeczą łatwą. W tym roku dominowały interpretacje tych bardziej znanych. Pierwszą grupę wyróżnionych stanowili jednak młodzi twórcy świątecznych widowisk, tzw. Jasełek. I miejsce w tej kategorii zdobył Teatrzyk Ruchu i Śpiewu ze Szkoły Podstawowej nr 2 za przedstawienie pt. „W zimowo – świątecznym nastroju”. II miejsce przyznano gościom ze Szczecina – grupie „”Karamba” z Domu Kultury „Skolwin”, która do Świnoujścia przyjechała z widowiskiem pt. „Za pięć dwunasta”. Wyróżniono także „Leśne Skrzaty” - grupę integracyjną z przedszkola nr 11 „Tęcza” za jasełka z postaciami bajek...

Wyspiarskie Kolędowanie– nagrody rozdane

fot. Sławomir Ryfczyński

Wśród nieco starszych dzieci za najpiękniej wykonujące tradycyjne polskie kolędy i pastorałki jury uznało młodych wokalistów z zespołu „Din Don”. II miejsce przypadło Karolinie Kaczorowskiej a wyróżnienia Wiktorii Brodnickiej (solistka MDK Ś-cie) i Kamili Słupińskiej z ZSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu. Spora konkurencja była w najstarszej III kategorii wiekowej. Tu pierwsze nagrody przypadły w udziale znanym nie tylko w Świnoujściu wykonawcom. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi wokalnemu „Coda” z Pracowni Muzycznej „Gis” oraz Karolinie Szczepanik – solistce MDK. Paulina Kabulak, z Zespołu Szkół Morskich zdobyła wyróżnienie wśród najstarszej młodzieży. Ostra rywalizacja panowała wśród najstarszych uczestników konkursu. Od kilku lat coraz modniejsze staje się zespołowe śpiewanie seniorów. W tym roku do Wyspiarskiego Kolędowania zgłosiły się także zespoły „trzeciego wieku”. I miejsce przyznano Chórowi Mieszanemu Uniwersytetu trzeciego Wieku, który z pasją prowadzi była dyrektor MDK – Barbara Okoń. Na wyróżnienie w oczach jury zasłużył z kolei zespól „Malwy”działający przy filii Mdk w Przytorze.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Środa [17.02.2010, 22:27:57] • [IP: 93.94.190.***]

ja chodzę do SP2 i też występowałam.Ładnie śpiewali ale my najlepiej. MY gurą !!

Gość • Poniedziałek [18.01.2010, 21:01:03] • [IP: 80.245.179.**]

Nagłośnienie było fatalne!!

Gość • Poniedziałek [18.01.2010, 17:35:02] • [IP: 92.42.116.***]

A PANI KRYSIA CO DOSTALA BEJZBOLA;-)

Gość • Poniedziałek [18.01.2010, 16:20:29] • [IP: 80.245.179.**]

Zgadzam się z opinia, iż jury to naprawdę jakieś kpiny!! W ogóle nie znają się na muzyce!!

Gość • Poniedziałek [18.01.2010, 10:37:07] • [IP: 92.42.113.***]

Impreza była bardzo ładna. Byłam od 10godz.do 15tej.Występy dzieci i młodzieży godne podziwu, tyle wysiłku włożyli w przygotowanie jasełek, ale jednak mało było pomyślane o odpowiednim nagłośnieniu.Wiadomo że małe dzieci nie potrafią recytowac głośno już czas pomyśleć o mikrofonach opuszczanych z góry, które lepiej zbierają dżwięki.Przyznam szczerze że bardzo podobała mi się jasełka w wykonaniu z dziećmi niepełno sprawnymi.Siedziałam blisko sceny i tak mało słyszałam, a co dopiero, , komisja,. Jedno co było nie fer to nagłośnienie.Ogólnie występy bardzo super, aby na ten temat się wypowiadać trzeba być i podziwiać, a nie negować, że ktoś często jest pokazywany na wizji, Udzielajmy się, bierzmy przykłd z osób aktywnych społecznie, pełnych życia i chęci udzielania się dla innych. Szacunek dla PANI z, , tubą, , NAGRODĄ.

Gość • Poniedziałek [18.01.2010, 09:48:42] • [IP: 80.245.186.***]

GRATULACJE DLA SP2 !! PO RAZ KOLEJNY UDOWODNILI, ZE SA NAJLEPSI !! BRAWO

Elżbieta • Poniedziałek [18.01.2010, 08:19:02] • [IP: 217.97.199.*]

Patrząc na te pełne jadu komentarze, zastanawiam się skąd w ludziach tyle bezinteresownej nienawiści. Panie są chórzystkami, mają swoje zainteresowania, śpiew jest Ich pasją, nie mają czasu siedzieć do rana przy komputerze i" dowalać"innym.

Gość • Niedziela [17.01.2010, 23:49:33] • [IP: 83.31.180.***]

Litości, skład jury to jakieś kpiny. Może lepiej w przyszłości rzucać monetą ? Będzie profesjonalniej...

Gość • Niedziela [17.01.2010, 23:43:52] • [IP: 195.117.222.*]

Paniusi z rurą faktycznie pełno, a zdjęć wygranych jak na lekarstwo!!

Gość • Niedziela [17.01.2010, 23:42:27] • [IP: 195.117.222.*]

Panie Redaktorze, a gdzie są zdjęcia zespołu który wygrał kategorie Jasełek?

7-me Dziecko Baby Jagi • Niedziela [17.01.2010, 22:28:28] • [IP: 79.162.177.***]

Ta paniusia nie trzyma rury, tylko pancerfałsa, a ona planuje zamach na Fasole i jego klikę.

Gość • Niedziela [17.01.2010, 21:21:50] • [IP: 217.97.199.**]

Ta paniusia z ta rurą to ma parcie na szkło.Wszędzie jej pełno.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zaproszenie na obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa 8 maja 2025 r. Uroczystość rozpocznie o godz. 11.00 na Placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” poprzez złożenie kwiatów przez władze administracyjne i samorządowe, służby mundurowe, poczty sztandarowe, delegacje organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. Druga część uroczystości odbędzie się o godzinie 11.30 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej” ■