POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2013, 08:01:31] • Świnoujście

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tylko 5 tysięcy złotych oszczędności ma radny sejmiku województwa Leon Ryszard Kowalski z SLD. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Wielu naszym Czytelnikom, może się to wydać dziwne, bo radny świetnie zarabia.

Radny sejmiku województwa, Leon Ryszard Kowalski jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku zarobił w nim 77 122,90 złotych. Oprócz tego ma emeryturę ( w ub. roku była to łączna kwota 39 283,28 zł). Dieta radnego sejmiku to dodatkowe 31 080,96 zł. I jeszcze ryczałt samochodowy – 2484,60 zł. Razem daje to prawie 150 tysięcy złotych rocznie. Przy tak znacznych dochodach może dziwić kwota oszczędności. To zaledwie 5 tysięcy złotych.

Radny ma dwa mieszkania. Pierwsze o powierzchni 61,25 m kw. (warte 180 tys. zł). Drugie niewiele mniejsze: 60 metrów kw., wycenione na 175 tys. zł. Do tego są jeszcze dwa samochody: Renault Fluence z 2011 r. oraz Renault Megane z 2002 r. Rajca nie podaje ich wartości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Poniedziałek [04.08.2014, 19:00:21] • [IP: 194.118.162.***]

Liscie ORZECHA WLOSKIEGO - to najlepszy srocek na pluskwy!

Pluskwa • Poniedziałek [04.08.2014, 18:59:03] • [IP: 194.118.162.***]

LISCIE ORZECHA WLOSKIEGO NAJLEPSZE NA PLUSKWY.Sama je tak zwalczylam.

Gość • Piątek [26.07.2013, 13:55:59] • [IP: 178.0.144.**]

Tych panow niech rozlicza urzad finansowy.to wszystko.

Gość • Środa [19.06.2013, 11:38:54] • [IP: 91.57.7.***]

Nie rozumiem dlaczego dla ludzi takie interesujace jest zagladanie do czyjegos portfela. Jego pieniadze, on je zarobil wiec moze je wydawac i nie musi oszczedzac (trumna nie ma kieszeni). A do kryrykujacych wojskowych - tez mogliscie isc do wojska i miec emerytury w wieku 40 lat, ja im nie zazdroszcze, nie chce byc na rozkaz i dlatego bede pracowal do 65 roku zycia

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 19:45:27] • [IP: 93.94.191.**]

Jak mówią reklamy" DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH" , a jak się nie nadajesz żeby być żołnierzem to zamknij. ..., i pracuj ile chcesz.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 16:35:21] • [IP: 93.94.187.***]

a co robi Julietta?

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 12:07:14] • [IP: 62.69.255.***]

no własnie nie wolno mylić wojskowych , ktorzy nie mają lekko, to sa POLITRUKI, a towielka roznica!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 11:14:09] • [IP: 95.41.121.**]

wojskowi jak wojskowi ale to wszystkto politruki...

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:33:31] • [IP: 93.94.186.***]

Do  [IP: 92.42.114.***] W miarę jedzenia to apetyt rośnie. Tak jak większość społeczeństwa, im więcej zarabiasz tym bardziej jesteś rozrzutny!! A żyj z ołówkiem w ręku i zastanawiaj się czy, zapłacić rachunki czy żyć!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Zrobić z tym porządek - kto im przyznał w wieku 40 lat emerytury -a zapierd**ć tak jak reszta społeczeństwa do starości - z innej gliny jesteście lepieni -cwaniacy - umieli się urządzić za PRL - i tak im zostało.Nie dość że mają wysokie zarobki to jeszcze młody emeryt szok.Tak jak koleżanki mąż, idzie na emeryturę z Wojska, a już ma dodatkową prace załatwioną ha ha ha . Tylko Wy chcecie godnie żyć reszta to nie !!I się dziwicie że młodzi uciekają z Polski, za godnym życiem i pracą ja nie !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:18:29] • [IP: 93.94.186.***]

A po ciul mu 2 mieszkania co?? Stać go je utrzymywać? Nie jednemu z rąk pracy, brakuje na same opłaty, a ten ma 2 -mieszkania. i jak ma emeryturę godną, utrzymania sie niech, odda miejsce pracy tym, co chcą pracować -albo przedłużyć im normalnie wiek emerytalny !! tak jak wszyscy mają -to nie będzie takiego bałaganu we wszystkim !!.Oni są w sile wieku produkcyjnego, a już emeryci - nic dziwnego że siedzą i zaimują 2 etaty -EMERYTALNY I PAŃSTWOWY -

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 09:09:20] • [IP: 88.156.235.***]

i pózniej się dziwią że młodzi uciekają z miasta? jak widzą takie przykłady to raczej logiczne ze chcą być stąd jak najdalej i póżniej mamy albo mocno zaangażowane szkoły podstawowoe i ich uczniów albo emerytów postaci chórkow, unwerstytetow itp a środka brak.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 08:12:28] • [IP: 88.156.232.***]

a ten z wodociągów politruk i jemu podobni? komuna nadal ma się dobrze!

Gość • Niedziela [16.06.2013, 22:13:53] • [IP: 88.156.232.***]

Nikt temu Panu emerytury nie zazdrości! Zwyły nieudacznik. Nigdy nie zadba o interesy mieszkańców, człowiek który nie jest oszczędny.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:51:10] • [IP: 178.238.245.***]

Z WIELKIM SZACUNKIEM DLA WSZYSTKICH LUDZI, ALE CO DZIEJE SIĘ W ŚWINOUJŚCIU Z TYMI EMERYTAMI WOJSKOWO-POLICYJNO-POGRANICZNIKAMI, TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, A ''NIEEMERYT''DOSTAJE UMOWĘ ŚMIECIOWĄ I OKOŁO JEDNEGO TYSIĄCA PLN NA RĘKĘ.SKANDAL.EMERYT TYLKO DORABIA, A ''NIEEMERYT''MUSI ZAPIE...TRZY ETATY, NP.W OCHRONIE, ŻEBY PRZEŻYĆ.SKANDAL, WSTYD DLA OFICERÓW, PODOFICERÓW ORAZ DLA MSW, MAJĄC 4TYŚ.PLN EMERYTURY, JESZCZE BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY, A MŁODZI PO STUDIACH PRACUJĄ W NETTO LUB BIEDRONCE, BO WAKATÓW BRAK...

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:25:56] • [IP: 92.42.119.***]

Emerytom wojskowym też odpowiednio obniżają emeryturę gdy pracuja.Nie piszcie więc bzdur.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:11:42] • [IP: 88.156.233.**]

Niech się dołoży do tunelu !

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:10:55] • [IP: 89.174.73.**]

co was to ludzie obchodzi

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:16:09] • [IP: 88.156.235.***]

nie czepiajcie sie wojskowych emerytów. w naszym miescie na kieroniczych stołkach sa tylko bylo oficerowie polityczni. czy se to komus podoba czy nie sa kwiatem sld. glosujac na sld dajesz zgode na dalsze rzady tych oficerow.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:13:33] • [IP: 80.245.188.***]

jeszcze w tym roku ten pan pożegna się ze stołkiem

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:03:21] • [IP: 31.174.246.***]

Czy to ten nierób wojskowy od propagandy z czasów socjalistycznych?? On jest dyrektorem??

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:57:19] • [IP: 88.156.235.**]

a swoja drogą masz rację, co ten pan ma wspolnego z kulturą?to artysta, malarz czy może poeta?dlaczego na czele takich instytucji ktos taki nas nie reprezentuje tylko ktoś kto mi się kojazy z partiami, dzialaczami itp czyli socrealizm.dlatego nic wartosciowego tak naprawdę się w mdku nie pojawia a na wystawach jest wlaśnie klimat urzędowy. jestem przeciw.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:52:57] • [IP: 88.156.235.**]

no faktycznie niektórzy emeryci wojskowi umieją się dobrze ustawić.mam nadzieję ze ich czas już mija bo rozwój miasta z emerytami na czele raczej za deleko nie pojedzie.poza tym to niesprawiedliwe spolecznie bo nie sądzę żeby ten pan nie mógł być sprawnie zastapiony przez młodych ludzi z naszego miasta. a po co mu 15tys miesięcznie w tym wieku? wszystako tu nie pasuje

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:40:04] • [IP: 95.129.224.**]

Został dyrektorem, bo jest pod każdym względem lepszy od każdego z was, który krytykuje. Inaczej by nie został. Co do mundurowej przeszłości: Każdy miał szansę i gwarancję państwa, a on je wykorzystał. Więc do kogo żal?

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:20:46] • [IP: 31.63.195.***]

Cholerne trepowskie emeryty!!

Oglądasz 1-25 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■