POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Piątek [09.04.2010, 07:46:20] • Świnoujście

Miasto popiera inicjatywę odtworzenia połączenia kolejowego Berlin/Ducherow /Świnoujście

Miasto popiera inicjatywę odtworzenia połączenia kolejowego Berlin/Ducherow /Świnoujście

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Z pełnym poparciem Miasta spotkała się propozycja Uznamskiego Związku Miłośników Kolei, skierowana do Prezydenta Świnoujścia Janusza Żurkiewicza , dotycząca przyłączenia się w charakterze członka założyciela do inicjatywy mającej na celu odtworzenie połączenia kolejowego Berlin- Świnoujście.

Przedstawiciele władz miasta niejednokrotnie już, w różnych gremiach ,wyrażali jednoznaczne stanowisko popierające ten projekt. Wyrazem tego są m.in. toczące się prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w którym uwzględnia się przebieg kolei od przejścia w Garz, wzdłuż granicy z Niemcami do Ahlbecku.

W dniu 15 października ubiegłego roku,w Urzędzie Miasta, odbyło się spotkanie z przedstawicielami partii SPD, reprezentującymi Grupę Roboczą Wyspy Uznam ds. Gospodarki i Komunikacji oraz Landu Meklemburgii Pomorza Przedniego z Prezydentem Świnoujścia.


Goście poprosili wówczas o spotkanie z Prezydentem, aby namówić go do wspólnych działań mających na celu odtworzenie historycznego połączenia kolejowego Świnoujście - Berlin.

Inwestycja ta jest ważna i potrzebna miastu szczególnie w kontekście turystycznego rozwoju regionu wyspy Uznam , w tym Świnoujścia. Argumenty te zawarte zostały w piśmie Prezydenta Miasta popierającym przedsięwzięcie skierowanym do Uznamskiego Związku Miłośników Kolei.

W dniu 9 kwietnia na placu Poczdamskim w Berlinie będzie miała miejsce akcja promocyjna po której odbędzie się spotkanie z Sekretarzem Stanu i Pełnomocnikiem ds. Europejskich rządu federalnego panią Moniką Helbig oraz przedstawicielami Izby Handlowo-Przemysłowej. Celem tej akcji jest lobbowanie w stolicy Niemiec na rzecz odtworzenia historycznego połączenia kolejowego.

Udział w niej obok przedstawicieli Związku Miłośników Kolei wezmą przedstawiciele władz-burmistrzowie z niemieckiej części wyspy Uznam. Nasze Miasto reprezentować będzie Zastępca Prezydenta Ryszard Leon Kowalski oraz Prezes ŚOT Michał Barkas.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość szwedka • Piątek [09.04.2010, 11:53:22] • [IP: 83.188.214.***]

CUDOWNA SPRAWA TO JUZ DLA POKOLEN i NASZYCH DZIECI I WNOKOW NIECH CIESZA SIE PIEKNA EUROPA BUDUJCIE JAK NAJ SZYBCIEJ -DZIEKI- moja mlodosc byla zamknieta w granicach ----PRL---

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■