Na podstawie art. 17 pkt 9) i 11) ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zmianami) oraz Uchwały Nr XXVII/227/2004 Rady Miasta Świnoujścia z dnia 22 lipca 2004 r. oraz art. 39 ust. 1 pkt. 2) ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 ze zmianami)
z a w i a d a m i a s i ę
że projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Świnoujście – jednostka obszarowa II, obejmujący lewobrzeżną część miasta ograniczony:
granicą Państwa, przedłużeniem ul. Żeromskiego – po południowej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Bałtycką – po wschodniej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Wojska Polskiego – po północnej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Konstytucji 3 Maja – po północnej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Marynarzy – po południowej linii regulacyjnej pasa drogowego, rzeką Świną w kierunku południowym, drogą dojazdową do portu - po linii regulacyjnej pasa drogowego od strony północnej, ul. Steyera – po wschodniej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Lutycką – po południowej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Grunwaldzką – po południowo-wschodniej linii regulacyjnej pasa drogowego, ul. Krzywą – po wschodniej linii regulacyjnej pasa drogowego, linią określoną równolegle do ul. Grunwaldzkiej w odległości 300 m na południe od ul. Krzywej do granicy Państwa - będzie wyłożony do publicznego wglądu w dniach
od 17 stycznia 2011 r. do 16 lutego 2011 r.
w godzinach od 13ºº do 15ºº
w siedzibie Urzędu Miasta Świnoujście
przy ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 130 (I piętro).
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 11 lutego 2011 r. w siedzibie Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 w sali nr 1 (parter) o godz. 15.30.
Zgodnie z art. 18 ust. 1 w/w ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu wyłożonego do publicznego wglądu, może wnieść uwagi.
Zainteresowani mogą zgłaszać uwagi na piśmie do Prezydenta Miasta Świnoujście w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 z podaniem oznaczenia nieruchomości, w terminie do dnia 2 marca 2011 r.
Jednocześnie zawiadamia się, iż zgodnie z art. 39 ust. 1 pkt. 3) i 4) w/w ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko można wnosić uwagi i wnioski do projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko do Prezydenta Miasta Świnoujście w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 w terminie do dnia 9 marca 2011 r. Uwagi i wnioski mogą być wnoszone w formie pisemnej, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres wab@um.swinoujscie.pl.
Prezydent Miasta Świnoujście
mgr inż. Janusz Żmurkiewicz
popatrzmy ilu turystow jest teraz poza sezonem to dla kogo to wszystko promenada swieci pustkami bez tunelu to nie ma sensu. a w sezonie turystow bez tunelu nie przybedzie wrecz przeciwnie a klienci sie tylko rozprosza na wieksza liczbe lokali uslug itp. obroty beda te same takze nie ma sie z czego cieszyc
Dobrze, że będą inwestorzy, bo to jest praca dla wielu ludzi. Jednak rzecza pierwszoplanowa jest budowa tunelu, bez ktorego miasto się" udusi". Mimo, że jest zima i nie ma turystów na przeprawie w centrum Świnoujścia czeka sie po 40 minut. Co będzie jak przyjdą wakacje. Ile jeszcze lat będziemy czekać na tunel, który sie obiecuje mieszkańcom przed każdymi wyborami. A jeżeli chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego, to czas najwyższy pomysleć o warszowie i Przytorze. Formalnie Świnoujście a jednak wieś. Nie ma mieszkan, tyle ludzi chciałoby sie budować i kupic tanie działki na warszowie czy w Przytorze. Rada Miasta skupia sie wyłącznie na jednej stronie Świnoujścia.
200tys? Powodzenia. A w wakacje to ile jest osób co? To też trzeba wziąć pod uwagę.
jesli ma byc tunel to miasto musi miec 200 tys mieszkancow i 120 tys samochodow
o... teren objęty NATURĄ 2000. ..
Wybraliście Żmura i oto co was czeka - apartamentowce dla bogatych Niemców na wydmach od falochronu do granicy, apartamentowce na terenie Basenu Północnego, apartamentowcew Parku Zdrojowym i jak widać apartamentowce na terenie lasów na terenie zaznaczonym na planie, a i apartamentowce wzdłuż Karsiborskiej w przyszłości i na Mulniku... a ile przy okazji zarobi się na wycince lasów, ohoho!!piękne będzie to nasze Świnoujście całkowicie zabetonowane!
Ciekawe kto zezwoli na budowę jakichkolwiek obiektów w pobliżu strzelnicy wojskowej &O
1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków: 1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu; 2) teren ma dostęp do drogi publicznej; 3) istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego; 4) teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1; 5) decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi. 2. Przepisów ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do inwestycji produkcyjnych lokalizowanych na terenach przeznaczonych na ten cel w planach miejscowych, które utraciły moc na podstawie art. 67 ust. 1 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1. 3. Przepisów ust. 1 pkt 1 i 2 nie stosuje się do linii kolejowych, obiektów liniowych i urządzeń infrastruktury technicznej. 4. Przepisów ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do zabudowy zagrodowej, w przypadku gdy powierzchnia gospodarstwa rolnego związanego z tą zabudową przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w danej gminie. 5. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie uzbrojenia terenu zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem. 6. Minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej określi, w drodze rozporządzenia, sposób ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego. 7. W rozporządzeniu, o którym mowa w ust. 6, należy określić wymagania dotyczące ustalania: 1) linii zabudowy; 2) wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki albo terenu; 3) szerokości elewacji frontowej; 4) wysokości górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki; 5) geometrii dachu (kąta nachylenia, wysokości kalenicy i układu połaci dachowych).
A kto mu dał" kopa", że ogłosił wyłożenie projektu planu ?
ul. roosevelta z tego co widze niejest brana pod uwage, wiec dlaczego narazie niechca dac zgody na budowe garażu?
Ciekawe, co prezio ma zaplanowane na terenach zalewowych /od Krzywej w stronę granicy/ ? czy jest wymagana prawem opinia odpowiednich organów ?
owy cyrk jest po to by móc wdrażać kolejne etapy swojej populistycznej wladzy ;-)
bo tą informację pisały zielone ludziki, maja niektorzy rację, karty zostały juz dawno rozdane, WILKOWYJE!!
to jest tylko zamydleniem oczu mieszkancom, przeciez wszystko zostalo juz ustalone, po co ten cyrk, zmuras opamietaj sie wreszcie
ale o co chodzi? jakims kosmicznym jezykiem to pisane,. .
Teren po lewej od Grunwaldzkiej, gdzie jest największy bajzel budowlany dalej będzie zaśmiecany przez radosna twórczość panienek z Magistratu. Ciekawe, kiedy ktoś się weżmie za ten bajzel, bo wszystkie decyzje są niezgodne USTAWAMI.
i tak zrobią co chcą
a kogo obchodzi ten grajdol