POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.08.2011, 06:00:07] • Świnoujście

Ludzie potykają się o puszki i potłuczone butelki

Ludzie potykają się o puszki i potłuczone butelki

fot. Adam Strukowicz

Obraz po weekendowych imprezach jest tam okropny. Potłuczone butelki i walające się puszki są na porządku dziennym. Schody i taras przy sklepie Biedronka na skrzyżowaniu Matejki z 11 Listopada są całe w śmieciach. Zdaniem mieszkańców pobliskich bloków, wszystko to za sprawą stałych bywalców tamtejszego klubu bilardowego.

Jak mówią mieszkańcy pobliskich budynków, niemalże co tydzień dochodzi tam do bójek. – Co rusz słychać krzyki i tłuczone butelki – wymieniają.

- Śmieciowy problem byłby rozwiązany, gdyby po każdej imprezie sprzątano cały ten bałagan. Nikt jednak o to nie dba - zauważają mieszkańcy.

Oprócz estetyki nasi Czytelnicy zwracają też uwagę na niebezpieczeństwo na jakie narażone są małe dzieci. – Pod klubem jest przecież sklep spożywczy. Często rodzice z małymi dziećmi chodzą tam na zakupy. Maluchy przez swoją ciekawość świata i nieuwagę mogą zrobić sobie krzywdę – przestrzegają.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [31.08.2011, 08:26:01] • [IP: 92.42.118.***]

ojej...

odys... • Wtorek [30.08.2011, 23:13:46] • [IP: 88.156.232.**]

juz niedługo zostanie ten relikt rozebrany...

Gość • Wtorek [30.08.2011, 19:30:49] • [IP: 80.245.184.***]

Na tyłach klubu Bilardowego i dawnej Bierdonki przy ul. Matejki stos śmieci się codziennie powiększa...

Gość • Wtorek [30.08.2011, 12:05:38] • [IP: 88.156.234.***]

PRZYNAJMNIEJ CONIEKTÓRZY ZAUWAŻĄ ŻE PSIE KUPY TO MAŁY PIKUŚ W PORÓWNANIU DO TEGO JAKIE WIELKIE GÓWNO LUDZIE ROBIĄ!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 13:57:36] • [IP: 195.117.222.*]

Jaki właściciel, taki porządek.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:17:58] • [IP: 80.54.123.***]

Właścicielem całego bałaganu i budowli potwora jest Spółdzielnia" Słowianin", którą powinni zainteresować się władze miasta, Sanepid.Swego czasu zamknięto restaurację Europa [na górze] bo od początku słabe były stropy.Do służb budowlanych mam pytanie -czy potworek nie grozi zdrowiu mieszkańcom?

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 09:45:19] • [IP: 92.42.117.***]

Wszędzie dużo brudu i śmieci, ludzie-bo to sami mieszkańcy brudzą, brudzą i nie sprzątaj po sobie, ani nikt inny.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:53:40] • [IP: 92.42.115.***]

Biedronke nam zamkneli szkoda mieliśmy tak blisko może tylko na jakiś czas

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:23:12] • [IP: 217.97.199.**]

Jaki właściciel, taki porządek.

Gość • Niedziela [28.08.2011, 18:21:28] • [IP: 80.54.123.**]

A czy przypadkiem w obowiązkach najemcy nie jest aby sprzątanie wokół budynku?

Gość • Niedziela [28.08.2011, 15:24:56] • [IP: 178.238.252.***]

do Gość • Niedziela [28.08.2011, 10:14] • [IP: 93.94.186.***] Teren spory? Gdzie?? i jeszcze miałby byc parking? gdzie??

Gość • Niedziela [28.08.2011, 13:01:41] • [IP: 93.94.186.*]

Jak sie przechodzi obok Samu na Slowackiego z kazdej srtrony to tam dopiero jest brudno smierdzi jeszcze moczem i pelno kotow i resztek jedzenia a FE!!

Gość • Niedziela [28.08.2011, 10:52:33] • [IP: 80.245.184.***]

Nareszcie ktoś poruszył ten temat. I może odpowiednie osoby zajmą się tym problemem - hałasami, które towarzyszą co noc nam mieszkańcom pobliskiego bloku, dochodzącymi zarówno z klubu znajdującego się nad Biedronką a także z knajpy z bocznej części budynku. Conocne wrzaski, śpiewy, zaśmiecanie pobliskiego terenu (wczoraj na schodach leżące puszki po piwie, pudełka po papierosach) załatwianie potrzeb fizjologicznych gdzie tylko się da oraz masa śmieci na tyłach budynku. Śmieci te znajdują się tam już od kilku tygodni!! I nikt tego nie sprząta. Może tak SANEPID zainteresował by się tematem? Tylko patrzeć jak szczury tam się pojawią... Na dowód mogą podesłać zdjęcia. Proszę redakcję portalu iswinoujscie o interwencję i pomoc w załatwieniu problemu. Pozdrawiam

Gość • Niedziela [28.08.2011, 10:14:52] • [IP: 93.94.186.***]

W tym miejscu aż się prosi o porządne centrum handlowe z rawdziwego zdarzenia. Teren spory, byłoby gdzie zaparkować. Naprawdę świetne miejsce na świnoujskie mini Galaxy. To byłaby najlepsza rzecz dla właściciela obiektu i terenu, żeby znalazł się na ten pomysł jakiś mądry inwestor. Mieszkańcy zyskaliby bardzo wiele. Ponoć inwestor, który miał budować na Dąbrowskiego (Komfort) się wycofał i racja bo w tamtym miejscu centrum handlowe to porażka. Nie dość, że ciasno, wąskie uliczki, zabudowa i mały teren, to jeszcze pobliskie sklepy dużych sieci (Netto, Polo, Stokrotka).

Gość • Niedziela [28.08.2011, 10:14:29] • [IP: 217.97.199.**]

Niemieccy emeryci. Wszystko w temacie.

Gość • Niedziela [28.08.2011, 09:15:26] • [IP: 178.238.253.**]

Sklep został zamknięty, ale czy klub też. Dzisiaj w nocy to były pod blokami takie krzyki jak by kogoś mordowali.

Bździągwa • Niedziela [28.08.2011, 08:35:42] • [IP: 79.162.128.***]

Jak by nie chodzili po trawniku, to by się nie potykali o butelki.

Gość • Niedziela [28.08.2011, 08:03:21] • [IP: 83.11.147.***]

Nic nowego, tak tam jest od lat. Sklep od dziś zakończył swoja prace i jest nieczynny. Owszem brud i smród pozostał.Chcemy mieć nadzieję, że nowy najemca placu rozbierze dosłownie zniszczony pawilon a wybuduje coś na poziomie. Jaka szansa dla naszych radnych i zwłaszcza dla dotychczas nieudolnej pani budowlańca wice...

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■