POGODA

Reklama


Wydarzenia

EMI Music • Poniedziałek [25.07.2011, 12:32:58] • Polska

Pezet wraca z nowym singlem

Pezet wraca z nowym singlem

fot. EMI Music

Najnowszy singiel Pezeta pt. „Co mam powiedzieć”, za produkcję którego odpowiedzialny jest Sidney Polak, zapowiada album Pezet „Radio Pezet” prod. Sidney Polak, którego premiera planowana jest na jesień tego roku.

Przy tworzeniu singla Pezet i Sidney Polak połączyli w nowatorski sposób rap z melodyjnym bitem i gitarowymi akordami. Pomogli im w tym Paweł Nazimek z T.Love oraz Łukasz Borowiecki, producent pierwszej płyty zespołu Jamal. Miksem utworu zajął się Mikis Cupas z zespołu Wilki.

„Ten kawałek to komentarz do rzeczywistości, w której funkcjonuję do lat. Patrzę w nim na siebie i hip-hop z dystansem, opisując życie dorosłego faceta, rapera, z przymrużeniem oka.” – mówi Pezet.
Pezet jest twórcą kultowych na polskiej scenie hip-hopowej albumów i singli. Na koncie ma trzy płyty nagrane jako zespół Płomień 81 dwie stworzone wspólnie z Mikołajem „Noonem” Bugajakiem, dwa albumy solowe, oraz płytę nagraną wspólnie z bratem – Małolatem. Jest autorem pozycji klasycznych polskiego rapu – „Seniorita”, „Ukryty w mieście krzyk”, „Gdyby miało nie być jutra” czy „Noc i dzień” to tylko niektóre z jego utworów znanych przez rzesze fanów. Za wydany w 2004 roku album "Muzyka poważna”, zrealizowany z Noonem, Pezet uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R&B. Kolejną nominację otrzymał za solowy album pt. "Muzyka rozrywkowa” (2007). Jego ostatnia płyta, nagrana wspólnie z bratem Małolatem, „Dziś w moim mieście” z października 2010 osiągnęła status złotej.

Sidney Polak od dwudziestu jeden lat jest perkusistą zespołu T.Love. Jego pierwszy solowy album „Sidney Polak” otrzymał sześć nominacji do nagrody Fryderyk Roku 2004 ostatecznie zwyciężając w trzech kategoriach. Przyniósł takie hity jak „Chomiczówka” czy kultowe „Otwieram wino”, przy którym Sidney po raz pierwszy współpracował z Pezetem. Drugi album „Cyfrowy Styl Życia” pokazał jak bardzo Sidney zafascynowany jest łączeniem dźwięków z różnych muzycznych obszarów, co podkreślają tacy goście jak Kasia Nosowska, Pezet i East WestRockers.

Współpraca Pezeta i Sidney’a Polaka wynika ze wspólnej fascynacji sceną brytyjską, muzyką grime i dubstep. „Radio Pezet” z pewnością będzie powiewem świeżości nie tylko na polskiej scenie hip-hopowej, ale również idealnie wpisze się w panujące na światowych listach przebojów trendy.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■