POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.09.2011, 20:31:29] • Świnoujście

Przywitanie jesieni

Przywitanie jesieni

fot. ZSP4

Uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przywitali pierwszy dzień jesieni wycieczką na wieżę Goeben w przytorskim lesie.

Pani mgr.inż. Magdalena Gołębiewska z Nadleśnictwa Międzyzdroje przygotowała bardzo ciekawą prelekcję o drzewostanie i roślinności naszych okolicznych lasów. Dzieci obejrzały też film przyrodniczy o ptactwie i zwierzętach zamieszkujących torfowiska.

Przywitanie jesieni

fot. ZSP4

Uczniowie mieli doskonałą możliwość wykorzystania zdobytej w szkole wiedzy poprzez odnajdywanie poszczególnych gatunków drzew i roślin, co czynili bezbłędnie. Z zaciekawieniem wysłuchały historii i dzisiejszego znaczenia wieży Goeben.

Przywitanie jesieni

fot. ZSP4

Na zakończenie każdy uczeń miał do rozwiązania przyrodniczą krzyżówkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci kalendarzyków i planów lekcji ufundowanych przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Z radością uczniowie przyjęli zaproszenie do złożenia kolejnej wizyty w lesie.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [25.09.2011, 11:09:48] • [IP: 83.23.0.**]

Brawo! Nic tak do dzieci nie przemawia, jak spotkanie z przyrodą" na żywo". To najlepsza lekcja przyrody!

ALEX • Sobota [24.09.2011, 21:33:00] • [IP: 91.54.182.***]

ZASZCZEPIENI ZA MŁODU BĘDĄ PÓŻNIEJ POGŁĘBIAĆ SWĄ WIEDZĘ, PODZIĘKOWANIA ZA INICJATYWĘ DLA NADLEŚNICTWA.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■