POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2012, 02:34:15] • Świnoujście

Biblioteka – dzieciom

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

W klimacie zbliżającego się finału WOŚP, także Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła zrobić coś dla dzieciaków. W ramach profilaktyki zdrowotnej zafundowała najmłodszym mieszkańcom śmiechoterapię. W roli terapeutów wystąpili aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina. Zamiast zastrzyków przywieźli dzieciakom zabawną „Pchłę Szachrajkę”- jeden z najzabawniejszych tekstów Jana Brzechwy.

Chcecie bajki? Oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak pchła owa, proszę państwa... Tak zaczyna się znany wiersz Brzechwy.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

Zapewne wielu, nawet dorosłych pamięta część przynajmniej niesamowitych przygód szachrajki. Jak większość bohaterów naszego klasyka dziecięcej poezji, także owa pchła to postać, z której można pośmiać się jak z człowieka. Dzieci doskonale wyczuwają te literackie przenośnie. Tak było też w naszej miejskiej bibliotece. Aktorzy zaadoptowali wierszowany tekst na scenariusz przedstawienia, w którym wcielają się w bajkowe postaci, przebrani w barwne stroje.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

Biblioteka nie dysponuje co prawda własna scena ale w niczym nie przeszkadza to aktorom ani widzom. Ci drudzy rozsiedli się wygodnie na podłodze, otaczając aktorów. Występujący mogli dzięki temu nawiązywać bezpośredni kontakt z widownią, a nawet wciągać ich do „pchlego świata”.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

Milusińskim towarzyszyli rodzice i... członkowie sztabu WOŚP. W sobotę zakończyły się tam przygotowania głównej siedziby harcerskiego sztabu WOŚP.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę od rana wszystko będzie grało, jak to w orkiestrze być musi!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [08.01.2012, 19:14:11] • [IP: 92.42.112.***]

a na imie miala. ..., a Ty dotad nie wiesz jak zrobila z Ciebie wariata!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W sobotę 10 czerwca 2023 r. w godzinach od 14:00 do 17:00 zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy, ponieważ odbędzie się 4 Świnoujski Dzień Bańki Mydlanej na Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta ■ UWAGA KIEROWCY! Od 1 czerwca kierowcy naszego miasta muszą płacić za parkowanie na dotychczasowych bezpłatnych parkingach miejskich! ■ Nowe ceny biletów na linii 10 do Międzyzdrojów oraz nowe rodzaje biletów na liniach miejskich Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 czerwca 2023 r. zmianie ulegną ceny biletów na linii 10 oraz zostaną wprowadzone nowe rodzaje biletów na liniach miejskich ■ Kto powinien zostać prezydentem Świnoujścia? Wybory samorządowe odbędą się w kwietniu 2024 r. Kto weźmie wtedy udział w wyścigu o wyspiarski tron dzisiaj jeszcze oficjalnie nie wiadomo ■ Ponad 3 miliony złotych rocznie miasto wydaje na utrzymanie zieleni ■ A jednak „kłamczuszka”? Tajemnica rezygnacji Michalskiej rozwiązana ■ 78 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Największy i najbardziej krwawy konflikt w historii zebrał swoje żniwo także w Polsce. Wszystkim poległym w czasie walk w latach 1939 - 1945 oddano hołd w trakcie poniedziałkowych uroczystości. ■ 28 kwietnia otwarto węzeł przesiadkowy na Warszowie, niestety z rocznym opóźnieniem. Inwestycja miała zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. Całkowity koszt, budowy parkingu i przebudowa dworca autobusowego to 14 mln zł, z czego niemal 10,5 mln to uzyskane przez Miasto dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a konkretnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego ■