POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2012, 02:34:15] • Świnoujście

Biblioteka – dzieciom

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

W klimacie zbliżającego się finału WOŚP, także Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła zrobić coś dla dzieciaków. W ramach profilaktyki zdrowotnej zafundowała najmłodszym mieszkańcom śmiechoterapię. W roli terapeutów wystąpili aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina. Zamiast zastrzyków przywieźli dzieciakom zabawną „Pchłę Szachrajkę”- jeden z najzabawniejszych tekstów Jana Brzechwy.

Chcecie bajki? Oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak pchła owa, proszę państwa... Tak zaczyna się znany wiersz Brzechwy.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

Zapewne wielu, nawet dorosłych pamięta część przynajmniej niesamowitych przygód szachrajki. Jak większość bohaterów naszego klasyka dziecięcej poezji, także owa pchła to postać, z której można pośmiać się jak z człowieka. Dzieci doskonale wyczuwają te literackie przenośnie. Tak było też w naszej miejskiej bibliotece. Aktorzy zaadoptowali wierszowany tekst na scenariusz przedstawienia, w którym wcielają się w bajkowe postaci, przebrani w barwne stroje.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

Biblioteka nie dysponuje co prawda własna scena ale w niczym nie przeszkadza to aktorom ani widzom. Ci drudzy rozsiedli się wygodnie na podłodze, otaczając aktorów. Występujący mogli dzięki temu nawiązywać bezpośredni kontakt z widownią, a nawet wciągać ich do „pchlego świata”.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

Milusińskim towarzyszyli rodzice i... członkowie sztabu WOŚP. W sobotę zakończyły się tam przygotowania głównej siedziby harcerskiego sztabu WOŚP.

Biblioteka – dzieciom

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę od rana wszystko będzie grało, jak to w orkiestrze być musi!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [08.01.2012, 19:14:11] • [IP: 92.42.112.***]

a na imie miala. ..., a Ty dotad nie wiesz jak zrobila z Ciebie wariata!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■