POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.05.2012, 22:38:47] • Świnoujście

Gdy opróżniają śmietniki, nie schylają się po to, co wypadło

Gdy opróżniają śmietniki, nie schylają się po to, co wypadło

fot. Czytelnik

Napisał do nas pan Maciej. Mieszkaniec zaskoczony jest faktem, iż po każdym opróżnianiu śmietników przez firmę Remondis, wokół leży sterta porozrzucanych śmieci. Skąd się biorą? - Podczas, gdy panowie wyciągają śmieci z kontenerów, wypadają z nich odpadki. Niestety, ich już nikt nie sprząta. Może pracownikom nie chce się schylać? - zastanawia się mężczyzna.

- Pracownicy Remondisu nie są zobowiązani do wywozu śmieci, które są obok śmietników, ale mogliby chociaż posprzątać te, które im samym wypadły – napisał w mailu na kontakt@iswinousjcie.pl pan Maciej.

Na to, że śmieci wypadają z pojemników też jest wytłumaczenie. Nasz rozmówca twierdzi, że śmietniki są przepełnione, a o wywóz odpadków nie można się doprosić, bo telefonu nikt nie odbiera. - Cóż tak to jest jak nie ma konkurencji na rynku – podsumowuje mężczyzna.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Czwartek [10.05.2012, 21:43:03] • [IP: 178.6.247.***]

A co robi gospodarz obiektow? Kulkami sie bawi? Miotla, lopata i wio.

Gość • Czwartek [10.05.2012, 20:26:34] • [IP: 93.94.186.***]

Ja też mieszkam w budynku wielorodzinnym, gdzie funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa. Jednak zadam Wam jedno pytanie: czyje są wobec tego te śmieci, firmy Remondis czy zarządcy, bo tylko takie pretensje tu macie. A te śmieci są mieszkańców, którzy w większości budynków są po prostu syfiarzami, sam u siebie takich mam. Nawet im ciężko się schylić jak idą wyrzucić śmieci i coś po drodze wypadnie (bo przecież jest sprzątaczka! a to nie człowiek?). Sami jesteśmy brudasami, a pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie i sąsiadów. Jeśli pojemnik widoczny na zdjęciu był przepełniony, to się z niego wysypało, a może śmieci ktoś też postawił obok i mewa srebrzysta rozdziobała. Ludzie dajcie spokój z tą waszą frustracją, bo szkoda życia. Lepiej zwrócić uwagę sąsiadowi, żeby śmieci wrzucał do pojemnika a nie obok, a jeśli częstotliwość opróżniania jest niewystarczająca, że pokrywa śmietnika się nie zamyka z przepełnienia to zgłosić zarządcy ten fakt. Śmieci produkują mieszkańcy! Tyle na temat. Pozdrawiam.

Gość • Czwartek [10.05.2012, 20:06:20] • [IP: 80.54.123.**]

Panowie powinni miec obowiazek sprzatniecia smieci, przy smietnikach i zabranie wszystkiego np.z tych zamknietych domkach.Zabieraja z pojemnikow i balagan nadal zostaje SYF.Tak lopata i szczota.

Gość • Czwartek [10.05.2012, 18:59:51] • [IP: 88.156.232.***]

Ktoś powinien wziac się za tą firme, zgłosilismy zarzadcy, wywóz smieci 2 razy w tygodniu przyjezdżaja 3 razy zabieraja w dodatkowy dzień 1 pojemnik pisza, że dwa zamiast płacić za 16 pojemników płacimy za 24 pojemniki w ciagu miesiąca, panowie wywazacy smieci zabieraja to co jest w pojemniku, a to co im spadnie zostawiają.my jako Wspólnota zgodziliśmy się na wywóz 2 razy we wtorki i w soboty, kto zlecił 3 raz bez zgody WSPÓLNOTY, BĘDZIE PONOSIŁ ZA TO KOSZTY.OPISAŁAM SYTUACJE PRZY PIŁSUDSKIEGO 13.oSOBISCIE WIDZIAŁAM DZISIAJ FAKTURE, WIĘC FIRMA NIE MOZE POWIEDZIEĆ, ŻE NIE BYŁO TAKIEJ SYTUACJI.

Kasia • Czwartek [10.05.2012, 18:17:07] • [IP: 93.94.186.***]

dzwonie do firmy wywożącej śmieci w poniedziałek i nic, we wtorek pytam dlaczego nie wywieźli - przepraszają, w środę robię awanturę to w czwartek mam wywiezione wszystkie śmieci. co w międzyczasie mamy robić z przepełnionym śmietnikiem? do lasu śmieci wyrzucać? ja chcę zapłacić za wywiezienie śmieci spod pojemnika, hociaż uważam, że firma ta powinna zrobić to na własny koszt mnie nie interesuje fakt, że panowie pracują od 5. ja Także i się nie skarże!

Gość • Czwartek [10.05.2012, 15:47:04] • [IP: 92.42.118.**]

Taka prawda, smieciarka przyjezdza za rzadko, smietnik jest pelen, zabiereja w pospiechu i wszystkie worki ktore spadna zostaja. Pozniej przychodzi sprzataczka wrzuca te worki do smietnika, ktory znow robi sie pelen, bezsensu totalnie! Tak jest niestety wszedzie.

Gość • Czwartek [10.05.2012, 13:44:13] • [IP: 80.245.182.**]

a może ktoś sprawdzi jak wspólnoty zmniejszają częstotliwości wywozu i zmieniają pojemniki na mniejsze pojemnościowo.ten brod który widoczny jest na zdjęciu nie pozostawili pracownicy wysypujący pojemnik tylko pseudo czyścioszki którym nawet nie chce sie podnieśc klapy od pojemnika żeby wrzucić śmieci tylko rzucają pod śmietnik i potem wielka obraza ze pracownik firmy opróżniającej nie posprzątał tego bałaganu.do wiadomości wszystkich tak myślących przypominam ze pojemnik ma być opróżnony a nie przy okazji jeszcze posesja posprzątana. w zarządach wspólnot siedzą w wiekszości sami emeryci którzy dobrze nie pamiętają co jedli na śniadanie a dorwali sie do byle jakiego zarządu i jest tak jak na zdjęciu.rozmawiam z wieloma zarządcami i warto by byl tam zasięgnąć informacji na temat zarządów które jak by mogły to by śmietniczki uliczne podstawiły.

Mario • Czwartek [10.05.2012, 09:24:12] • [IP: 92.42.117.***]

Ci co opdpowiadaja tak głupio na artykuł to znaczy ze mieszkają w blokach i maja w d... ze maja balagan pod śmietnikiem, a pretensje maja do zarządców. Gdyby to ich bezpośrenio by dotyczyło to zwilneli by kite pod siebie i milczeli.No ale widać że pieniaczy mamy pełno. Obowiązkiem wywążących odpady jest dbanie o stan.Co innego gdyby śmieci lezały obok, a co innego jak pracownicy spiesząć się rozsypują wszystko w koło, bo to nie ich sprawa, a liczy się szybkość wywozu. Ilość nie znaczy jakość. Trochę kultury bo inaczej utoniemy w śmieciach i będziemy otaczali się tylko samymi śmieciami.

Gość • Czwartek [10.05.2012, 08:02:50] • [IP: 80.245.178.***]

A ja popieram Pana Macieja - syf leci ze śmietników gdy są podnoszone do śmieciarki - i co, nic- to normalne? To po h.j w ogóle śmietniki, niech każdy wyrzuca śmieci na ulice, przecież ktoś je tam kiedyś posprząta.. albo i nie - syfiarze!!

Gość • Czwartek [10.05.2012, 07:28:28] • [IP: 92.42.115.***]

A moźe pan Maciej to jest jeden z nielicznych miszkańców wspólnoty, którzy nie czekają z założonymi rękami aż ktoś za niego wszystko zrobi? Jakbyśmy wszyscy tak pilnowali naszych podwórko to miasto by lśniło. A w remondisie panie Macieju to nadal mają podział na remondis i stary koros. Jeśli wcześniej obsługiwał was koros to nowy remondis zlecenia nie wykona. Trzeba dzwonić na numery starego korosu. Bzdura kompletna. Ale tak dotąd jest.

J. Poszepszyński • Czwartek [10.05.2012, 07:21:05] • [IP: 31.63.217.***]

Mi się wydaje, że to już nie jest w ich interesie. Dziwne, żeby jeszcze wozili ze sobą zmiotki i szufelki. Pan Maciej mógłby zamiast pstrykać fotki i kablowa, sam biegać za śmieciarką i po nich sprzątać. Korona z głowy nie spadnie.

Gość • Czwartek [10.05.2012, 06:35:20] • [IP: 92.42.114.***]

Pijani w pracy to i sie nie chce schylac, bo po co, sprzataczka posprzata :(

Gość • Środa [09.05.2012, 23:41:31] • [IP: 93.94.188.***]

Jak Pan Maciej dzwoni po 15 to trudno by ktos odebral, a jeszcze pojemniki stoja na terenie wspolnoty i od tego jest zarzadca wspolnoty by na takie sprawy reagowal za to bierze duza kase.

Gość • Środa [09.05.2012, 23:19:27] • [IP: 46.113.224.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■