POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [29.07.2012, 08:59:32] • Świnoujście

Oficjalna strona miasta ma tylko jedną wersję językową… Na razie

Urzędnicy uspokajają. Obecnie są opracowywane wersje w języku niemieckim i angielskim. Nie wiadomo jednak kiedy będą skończone. Jak tłumaczy Hanna Nowak-Lachowska, p.o. rzecznika prezydenta miasta Świnoujście, to wymaga trochę czasu, „choćby ze względu na konieczność rzetelnego przetłumaczenia informacji i procedury przewidziane przepisami dla tego typu działań instytucji samorządowych”.

- Staramy się, aby obie wersje językowe pojawiły się w Internecie jak najszybciej – dodaje H. Nowak-Lachowska.

Przedstawiciele branży turystycznej, którzy poinformowali nas o tym problemie nie mogą się nadziwić.

- Przecież już na etapie przygotowań informacji na tę stronę, jednocześnie powinny być one tłumaczone – mówi jeden z hotelarzy. – Jesteśmy dużym kurortem, promujemy się także wśród turystów zagranicznych. Większość z naszych gości, zwłaszcza poza ścisłym sezonem, to Niemcy a my nie mamy dla nich podstawowych informacji w Internecie! Oczywiście, że mogą je znaleźć na innych stornach, ale od tego jest ta oficjalna, która kosztowała podatników sporo pieniędzy, aby była najlepszym źródłem informacji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość Niedzielny • Niedziela [27.09.2015, 13:27:49] • [IP: 95.129.226.***]

po co komu niemiecki, powinno byc po chinsku bo teraz rynki otwieraja sie na tamta strone swiata a nie na Merkelowo

Stanisław Barski • Wtorek [22.07.2014, 13:48:24] • [IP: 31.1.134.***]

Jestem dziennikarzem i zrządzeniem losu trafiłem do Świnoujścia, gdzie przebywam od 15 marca br. No cóż, ludzie mili i uprzejmi, jak w wielu podobnych miejscowościach w Polsce. Przestrogi znajomych od lat mieszkających w Świnoujściu traktowałem z przymrużeniem oka. Jednak to co obserwuję tu każdego dnia, woła o pomstę o nieba. Przede wszystkim sprawna jest niezwykle policja świnoujska w stosunku do polskich kierowców i b e z w z g l ę d n a !! Ale 80 % właścicieli czterech kółek do nasi sąsiedzi, Niemcy. A 90 % z nich nie powinno już kierować latami z uwagi na liczby w peselu. Fakt, że nigdzie nie spotkałem tak fatalnie jeżdżących kierowców jak w Świnoujściu (polskich) ale Niemcy biją tu wszelkie rekordy braku umiejętności kierowania pojazdami. Żaden nie jeździ na włączonych światłach, no ale dla świnoujskich policjantów są nietykalni ! Jestem często w Niemczech i wiem, jak zdecydowanie działa ich policja. Jakże poniżające jest to włażenie w d...ę ludziom mówiącym po niemiecku... WSTYD !!

Gość • Środa [27.03.2013, 17:58:16] • [IP: 188.33.192.*]

Witam wszystkich UWAGA NA FIRMĘ BIK Sp. z.o.o Firma wymiguję się od płacenia F-V nabrała towaru na lączną wartość 13 tys i nie płaci!! nie pomagają telefony do własciciela, nie odbiera telefonu zastawia się wieczną chorobą, pracownicy kryją szefa!! przed wierzycielami!! SPRAWA KIEROWANA JEST DO SĄDU ORAZ ZOSTAJE TA FIRMA ZGŁOSZONA DO KRAJOWEGO REJESTRU DŁUŻNIKÓW!!

Gość • Wtorek [31.07.2012, 21:17:33] • [IP: 93.94.188.***]

OFICJALNA STRONA MIASTA MA TYLE BŁĘDÓW, ŻE AŻ WSTYD JA OGLĄDAĆ...

Gość • Wtorek [31.07.2012, 19:56:55] • [IP: 88.156.232.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [30.07.2012, 19:39:15] • [IP: 95.129.224.***]

a właśnie po to mają być wersje obcojęzyczne, w tym niemiecka, by pokazać Niemcom że MOŻNA. trzeba być ponad to, a nie porównywać się do innych, i coś z głowami macie nie tak sądząc, że to" lizanie" czegokolwiek, kto tam co woli. i bez przesady, strona ruszyła w maju, teksty były tworzone na bieżąco, tłumaczenie jeśli ma być dobre to lepiej niech potrwa. i skończcie z tym malkontenctwem, co za naród.

Gość • Poniedziałek [30.07.2012, 11:34:03] • [IP: 62.69.248.**]

przestancie tyłki lizac niemcom, troche godnosci

Gość • Poniedziałek [30.07.2012, 11:34:01] • [IP: 37.47.169.***]

Nie rozumiem problemu - czemu wciąz liżemy cztery litery niemcom. Oni nawet nie kwapią się by powiedzieć dwa słowa po polsku a stron swoich też nie tłumaczą na polski.

Gość • Poniedziałek [30.07.2012, 07:17:34] • [IP: 88.156.234.***]

Czy strona Alhbecku, Wolgastu, Heringsdorfu, Bansinu czy innych miast niemieckich jest po polsku ? NIE ! No i wszystko w tym temacie... Nie spotkałem też niemca robiącego zakupy W Świnoujściu i starającego się coś powiedzieć po polsku, nwet prostego- dziekuję. A my. ...

Gość • Niedziela [29.07.2012, 22:08:14] • [IP: 31.63.227.**]

Chcę jeść 5 kilogramów grzybów!

Gość • Niedziela [29.07.2012, 20:57:39] • [IP: 88.156.235.***]

[IP: 88.156.235.***] Nie rozumiesz kontekstu. Nigdzie nie sugeruje, zeby zamykac granice. Wrecz przeciwnie, choddzi o suwernna wspolprace, jesli mozesz to pojac. Jezeli my mamy poslugiwac sie jezykiem niemieckim (tuz przy granicy), to dlaczego nasi ulubieni sasiedzi nie moga nauczy sie choc drobnych zwrotow po polsku? Ale ty i tak pewnie handlujesz na rynku i pewnych wyzszych spraw nie jestes w stanie pojac - liczy sie kazde ojro.

Gość • Niedziela [29.07.2012, 20:10:39] • [IP: 92.42.119.***]

17:46]  [IP: 88.156.235.***] wolę tych" rozpanoszonych Niemców" niż takich przygłupów którzy we wszystkich widzą jakichś wrogów a najchętniej to by pozamykali granice bo otwartość na innych to dla nich obce pojęcie

Gość • Niedziela [29.07.2012, 18:09:25] • [IP: 109.243.233.***]

[17:46] • [IP: 88.156.235.***] Masz absolutną racją i to, co powiem, nie jest żadną aluzją do twych słów. Zapominamy o tym, ale w Polsce jest jeszcze jeden, oficjalnie obowiązujący język – to język kaszubski. Gdyby do europarlamentu dostał się człowiek, który posługuje się tym językiem, całkowicie ma prawo korzystać z usług tłumacza na przykład, angielsko – kaszubski.

Gość • Niedziela [29.07.2012, 17:46:23] • [IP: 88.156.235.***]

Oficjalnym jezykiem w Polsce jest jez. polski, wiec strona nie musi byc przetlumaczona na niemiecki lub angielski. Nie dajmy sie zwariowac. Niemcy i tak czuja sie w Swinoujsciu lepiej, jak u siebie. Rozpanoszyli sie na dobre. Przestanmy byc na kazdym kroku ich pacholkami. Niech oni teraz wykaza inicjatywe majaca na celu dobre kontakty sasiedzkie, a nie tylko KURKARTE DREI EURO!

Gość • Niedziela [29.07.2012, 15:43:50] • [IP: 178.238.245.***]

Ty Halinka z Matejki przestań kwasić

Gość • Niedziela [29.07.2012, 14:33:21] • [IP: 92.42.119.***]

alez to wystarczy slowo koperta czy pod stolem daj ciezko bedzie przetlumaczyc na inne jezyki :P zlodzieje chca teraz łapowek w innej walucie?? no bez jaj

Gość • Niedziela [29.07.2012, 11:39:29] • [IP: 31.63.200.***]

A translatoru, to użyć nie laska?

Gość • Niedziela [29.07.2012, 11:05:14] • [IP: 92.42.117.**]

Natomiast największy, prywatny portal w mieście oczywiście ma wersje językowe? ;)

Gość • Niedziela [29.07.2012, 10:24:21] • [IP: 88.156.232.***]

Może wartoby było zajrzeć na stronę np. Wolgastu, Heringsdorfu, Bansinu itp. KTÓRA Z TYCH STRON PRZETŁUMACZONA JEST PO POLSKU!? Co znawu zaczyna sie lizanie dupska niemieckim!?

Halinka z Matejki • Niedziela [29.07.2012, 09:56:45] • [IP: 93.154.173.***]

Ojej - wiadomość z Panią Hanną Nowak Lachowską, jak wspaniale. Kocham tę kobiete. Jest profesjonalistką w swoim fachu. Cudowna kobieta i bardzo atrakcyjna. Kobieta której kobiecość emanuje na ulicach. Wspaniała.

Gość • Niedziela [29.07.2012, 09:51:42] • [IP: 31.63.200.***]

Co szwabów interesuje strona urzędu. A oni mają stronę po Polsku?

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■