POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.03.2013, 08:54:19] • Świnoujście

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

fot. iswinoujscie.pl

O dniu kobiet wiedzą prawie wszyscy. O wiele mniej popularne jest za to święto brzydszej płci. W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzimy dwa dni po ósmym marca. Dom Kultury Warszów postanowił obydwa święta połączyć i, w sobotę 9 marca, wspólnie świętowali tam panie i panowie.

Spotkanie rozpoczęło się prawie „oficjalnie”. Z okazji święta pań, życzenia składał przewodniczący Rady dzielnicy Warszów - Waldemar Zegzdryn. Z wiązanką kwiatów symbolicznych kwiatów zjawił się Jan Dajerling. Imprezę zorganizowały panie Danuta Błaszczyk i Halina Białkowska z Koła nr 2 Polskiego Związku emerytów Rencistów i Inwalidów na Warszowie. Kierownik filii MDK Bożena Rogowska przypomniała, że spotkanie ma co prawda przypomnieć o minionym już dniu kobiet, za to w niedzielę świętują panowie.

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

fot. iswinoujscie.pl

Główna organizatorka imprezy, kierownik filii MDK Bożena Rogowska przypomniała, że spotkanie ma co prawda przypomnieć o minionym już dniu kobiet, za to w niedzielę świętują panowie.

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

fot. iswinoujscie.pl

Główną atrakcją wieczoru był występ muzycznego duetu Ewa Michrowska (vocal) i Sławomir Mencel (piano) z agencji vivaldi-art.pl Wokalistka jest słuchaczką III roku Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu. Ich najnowszy program, z którym przyjechali do Świnoujścia nosi tytuł „piosenki dla pań i o paniach” i idealnie wpisuje się w klimat marcowego święta. Tym razem, muzycy odrobinę rozszerzyli repertuar programu, dodając do niego motywy poświęcone mężczyznom.

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

fot. iswinoujscie.pl

Muzyczny wieczór zaczął się jednak od słów piosenki, która zamieniła salę widowiskowa filii MDK w przytulny lokal. To „Kawiarenki” z repertuaru Ireny Jarockiej dokonały tego „cudu”. „Moje serce to jest muzyk” z repertuaru Ewy Bem to jeden z utworów z wyraźną dedykacją dla pań. Gdy na sali rozbrzmiał za to „Lek na całe zło” Krystyny Prońko, panowie mogli też poczuć się dowartościowani. Muzycy tak dobrali repertuar że każdy mógł śpiewać i pobujać się w rytm znanych melodii. Uroczy wokal Ewy, uzupełniany przez klawiszowe solówki Sławka stworzyły niezwykły klimat wieczoru.

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

fot. iswinoujscie.pl

Organizatorzy zadbali także o część gastronomiczną tego wieczoru. Na stole pojawiły się gorące pożywne przekąski z pysznym bigosem na czele oraz kawa i słodycze. Zaraz po koncercie, organizatorzy użyli muzycznych nagrań by nieco rozruszać gości. Powrotu do karnawału nie było ale kilkanaście osób rytmicznie bujało się na parkiecie.

Panie i panowie świętowali wspólnie na Warszowie

fot. iswinoujscie.pl

Za pewien czas będzie tu najprawdopodobniej kolejna okazja, tym razem do prawdziwej zabawy. Wykonawcy sobotniego koncertu zapowiedzieli, że chcą powrócić na Warszów z repertuarem największych, niezapomnianych hitów Anny Jantar.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Niedziela [10.03.2013, 20:34:49] • [IP: 83.21.149.**]

Co impreza to zawsze te same osoby czy nikt tam więcej nie mieszka jak oglądam zdjęcia to przeżywam deżavi.

Gość • Niedziela [10.03.2013, 16:06:39] • [IP: 77.255.11.***]

Brawo! Świetny pomysł, fantastyczny zespół i jak zwykle na Warszowie - rodzinna atmosfera.

Gość • Niedziela [10.03.2013, 13:44:15] • [IP: 62.69.252.**]

babiarz stefek już sie rozglada po sali

Gość • Niedziela [10.03.2013, 13:07:23] • [IP: 178.238.249.***]

Na Warszowie z okazji Dnia Kobiet jest wystawa obrazów koła plastycznego Uniwersytetu III Wieku. Byłem, widziałem, poleca. Nic tylko pozazdrościć talentu.

Gość • Niedziela [10.03.2013, 13:00:45] • [IP: 62.69.252.**]

Wielkie brawa dla uczesników i uczestniczek Szacuneczek dla organizatorow

Gość • Niedziela [10.03.2013, 12:31:48] • [IP: 92.42.114.***]

o kobietach trzeba pamiętać, ale jak jest dzien Mężczyzn to cicho sza, bo sie im nie należy i kobiety nie chcą wynagradzać panów za trud żeby dogodzić

Gość • Niedziela [10.03.2013, 10:49:12] • [IP: 93.94.190.***]

glownym organizatorem imprezy na Warszowie z okazji swieta pan i panow jest PZERiI

Gość • Niedziela [10.03.2013, 09:14:21] • [IP: 31.63.195.*]

Ta pani z aparatem robi zaszumione zdjęcia.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■