POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.04.2013, 00:43:37] • Świnoujście

Imię dla bielika – czy podoba Wam się propozycja małej Zosi?!

Imię dla bielika – czy podoba Wam się propozycja małej Zosi?!

fot. Sławomir Ryfczyński

Doczekaliśmy się już odzewu na propozycję naszej redakcji by mieszkańcy Świnoujścia wybrali imię dla ocalonego po wypadku w karsiborskim lesie bielika. Ku naszemu zaskoczeniu-pierwszą propozycję otrzymaliśmy od… 3-letniej Zosi, w której imieniu napisał do nas jej tato.

„Nasza córka zobaczyła na państwa portalu piękne zdjęcie Orła Bielika i z naszego opowiadania zna przygodę jaka mu się przytrafiła oraz wie też że ptak nie ma imienia. Propozycja naszej 3 letniej Zosi na imię dla Bielika to "Dziubek", pewnie wynika to z pięknie wyeksponowanego drapieżnego dzioba. niemniej jednak imię jest pieszczotliwe.

Obiecałem córce wysłać do Państwa to imię, co też czynię.”-napisał w emailu przesłanym wczoraj na kontakt@iswinoujscie.pl pan Marcin Dębicki. Jak na dostojnego króla przestworzy propozycja Zosi może wydać się zbyt pieszczotliwa ale nam się spodobała. Naszym zdaniem sympatycznie kontrastuje z naturą drapieżnika. Jesteśmy więc za tą próbą „oswojenia” skrzydlatego łowcy choć małej Zosi nie radzimy zbliżać się do niego gdyby zdarzyło jej się takie spotkanie jak ostatnio panu Romanowi Gizińskiemu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Wtorek [16.04.2013, 08:44:29] • [IP: 62.69.254.***]

Sraka pra ptaka

booba • Wtorek [16.04.2013, 01:33:34] • [IP: 148.122.186.***]

Jezeli nie Dziobek to moze Tupolew?:-) No bo lecial, lecial i leeecial a nagle jak nie pie...wyrznal w sosne (a moze w brzoze?) az mu w kosciach zachrupalo. No wiec musi byc bohaterem wszechnarodu polskiego. Zocha, nie daj sie, jak mowisz, ze ma byc Dziobek to ma byc Dziobek. No i ch..kropka. Marcin, badz najlepszy Tata na swiecie i pokaz Dziecku jak sie walczy o swoje.

Alka • Poniedziałek [15.04.2013, 23:47:30] • [IP: 83.23.205.***]

Prezes, Prezes , Prezes

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 17:25:41] • [IP: 178.238.245.***]

Dla mnie ok !

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 16:03:33] • [IP: 92.42.114.***]

Złamcio

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 14:52:26] • [IP: 178.238.247.***]

To chyba rzesada aby dzieci decydowały jak ma sie nazywac nasz wyspiarski ptak !

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 12:51:42] • [IP: 62.69.249.***]

to może.. Żmurek :P

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 11:48:36] • [IP: 95.129.226.**]

Wspaniale:) miejmy swojego wyspiarskiego Dzióbka:))))

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 11:24:52] • [IP: 77.88.191.***]

Nie infantylizujcie tego dostojnego krola ptakow...

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 11:23:05] • [IP: 89.174.73.**]

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 09:02:48] • [IP: 92.42.116.***] - Dzióbku, Angielski jest Moim językiem ojczystym. Tak więc Phoenix, wersja analogicznie w PL - Feniks. Czego więc się czepiasz?

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 11:20:33] • [IP: 62.69.255.***]

o matko ludzie, a co złego w dziubku, ale jesteście, to może zostaniemy przy tym rambo, pogdybac sobie możemy przecież imię ma wybrac burmistrz!

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 10:20:46] • [IP: 80.245.176.***]

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 07:20:49] • [IP: 62.69.254.***] - akurat to tobie słabo idzie...

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 10:08:41] • [IP: 178.238.249.***]

Dziubek rewelka, dzieci sa słodkie)))) Podoba mi się

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 10:05:40] • [IP: 83.21.27.**]

dziubek juz jest zastrzezony dla mojej gadatliwej papugi!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 09:49:44] • [IP: 37.8.215.***]

a może Gizio - na cześć jego wybawcy :)

• Poniedziałek [15.04.2013, 09:48:15] • [IP: 62.69.255.**]

Ten artykuł zmienił moje życie

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 09:25:10] • [IP: 77.88.191.**]

A czy on sam wam mówił, że potrzebne mu imię? Do czego? hehe

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 09:02:48] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 08:31:30] • [IP: 93.94.189.***] Phoenix" - chyba Feniks! Języka ojczystego w szkole nie nauczyli?

Rozsądny • Poniedziałek [15.04.2013, 09:00:07] • [IP: 92.42.117.**]

Dziubek spoko ;-), więcej luzu wyspiarze

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 08:31:30] • [IP: 93.94.189.***]

Phoenix

Mario • Poniedziałek [15.04.2013, 08:24:56] • [IP: 92.42.117.***]

Drogi szczęśliwy tatusiu córki Zosi. Poszę Ciebie żebyś od dzieciństwa swojej pociechy nie uczył klamstwa. Przecież bardzo łatwo jest dziecku przedstawić prawdę. Przypomnę szanownemu tatusiowi że nie ma u nas" orła bielika" nazwa jego brzmi bielik. Jest to nazwa własna ptaka, więc piszemy jego nazwę z małej litery. W polsce jest jeden taki duży orzeł o nazwie przedni. Warto w kazdym razie od małego uczyć poszanowania przyrody polskiej i co w niej występuje. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 08:22:51] • [IP: 93.94.188.***]

Ludzie Bielik to nie orzeł

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 08:14:11] • [IP: 83.17.236.***]

Idąc śladem tego dzioba - może Dzióbdziuś

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 08:09:52] • [IP: 62.69.252.**]

imie dobre dla kanarka, tata zle wymyślił

Gość • Poniedziałek [15.04.2013, 07:20:49] • [IP: 62.69.254.***]

To dziecko niech się nie bierze za wymyślanie imion, bo słabo jej, to idzie.

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■