POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.07.2013, 17:47:10] • Świnoujście

Nie pojechali na turniej bo nie dostali dofinansowania?

Nie pojechali na turniej bo nie dostali dofinansowania?

fot. iswinoujscie.pl

Na kontakt@iswinoujscie.pl dostaliśmy list od zaniepokojonego ojca, którego syn gra w grupie U-17 Floty Świnoujście. Według niego Zarząd Klubu nie dba o swoją młodzież i nie chce wysyłać ich na turnieje.

„Mając na uwadze dobro naszej piłki młodzieżowej postanowiłem napisać ten list.
Tematem jest turniej w Dobiegniewie, który już się zaczął. Do końca liczyłem na zmianę decyzji Klubu. Mam syna bardzo chciał jechać w tym roku na ten turniej. Niestety, nikt w klubie Flota o to nie zadbał. Wydelegowane osoby z zarządu Floty, które opiekują się młodzieżą nie zrobili nic ku temu. Memu synowi przekazano informacje o zapłacie kwoty 380 złotych za dany turniej. Trener też nie ruszył palcem, nie wiem czy nie chciał czy nie mógł. Nie stać mnie na wydanie tak dużej kwoty na dzień dzisiejszy. Tak duże kwoty idą na pierwszy zespół, a gdzie są młodzi i pieniądze na nich wydawane? Przecież ostatnio klub dostał dotację od Władz Miasta nie tylko na I Zespół ale też chyba na naszą piłkarską młodzież która w ubiegłych latach nie schodziła z podium na tym Turnieju. Wiem (od Syna),że w innych latach była to kwota inna, dużo mniejsza na wyjazd. Tak cieszyłem się z emocji Mojego Syna co do wyjazdu na ten turniej. Dlaczego tak zlekceważono chłopców? Jeżeli klub dalej będzie tak postępował to nie będziemy niedługo mieć drużyn młodzieżowych w naszym mieście. Zarząd klubu, jak i Prezydent Miasta, powinni wiedzieć że Flota to nie tylko pierwszy zespół, ale też młodzież na która musimy stawiać. Na zakończenie mogę dodać wstyd!wstyd! i jeszcze raz wstyd! dla Klubu i Zarządu.”

W odpowiedzi na list od czytelnika, skontaktowaliśmy się z Dyrektorem Floty Jarosławem Dunajko.

- To prawda, że koszty udziału w turnieju w Dobiegniewie znacznie wzrosły. Jednak jest to decyzja organizatorów turnieju, nie Zarządu. - mówi Dyrektor Floty Świnoujście – W tym roku było to ok. 400 złotych na osobę, a w poprzednim całkowity koszt udziału w zawodach wynosił ok. 200 złotych. Jest to znacząca różnica, wielu rodziców po prostu nie stać na wyjazd i dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku nie bierzemy udziału w turnieju. Słyszeliśmy, że nie tylko Świnoujście zrezygnowało z tego powodu z zawodów.

- Dostajemy tylko 35 tys. złotych dofinansowania rocznie na młodzież, natomiast Flota w przypadku takich wyjazdów, w poprzednich latach, opłacała aż 50% kosztów. W związku z obecną edycją turnieju, jedynie 6 rodziców zgodziło się zapłacić całą kwotę za 4-dniowy pobyt w Dobiegniewie, reszty nie było na niego stać - dodaje Jarosław Dunajko.

Jak się dowiedzieliśmy, drużyna U-17 Floty Świnoujście to chłopcy w wieku 15-17 lat, którzy w ostatnich latach zdobywali bardzo wysokie pozycje (w 2012 roku II, a w 2011 I miejsce). Dobiegniew Cup to Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej, rozgrywany jest rokrocznie od 1995 roku w pierwszym tygodniu lipca. Uczestniczy w nim około 60 świetnych drużyn z całej Polski, w czterech kategoriach wiekowych, a także drużyny zagraniczne z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, co daje łączną liczbę ok. 1000 młodych zawodników. Na zawody ze Świnoujścia wyjeżdżało zawsze 18 zawodników i 3 opiekunów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 88

Gość • Wtorek [09.07.2013, 21:16:14] • [IP: 37.8.215.***]

Wszyscy normalni odchodzą z tego klubu. ...piłkarze, trenerzy, nie chcą takiej współpracy z takim zarządem !

Gość • Wtorek [09.07.2013, 21:14:35] • [IP: 80.245.181.***]

A NIBY DLACZEGO MIAŁBY KTOŚ DOFINANSOWYWAĆ MŁODZIEŻ Z FLOTY?? INNE DZIECI KTÓRE TAŃCZĄ, ŚPIEWAJĄ ITP. NIKT NIE SPONSORUJE - RODZICE WYSYŁAJĄ SWOJE ZDOLNE POCIECHY NA KONKURSY NA WŁASNY KOSZT I NIKT NIE WYPISUJE TAKICH BREDNI Z ŻALAMI JAKO WYDARZENIE DNIA!! FLOTA TO BANDA PIJAWEK DLA NASZEGO MIASTA !!

Gość • Wtorek [09.07.2013, 21:10:26] • [IP: 37.8.215.***]

w zarządzie Floty jest za dużo działaczy, nawet dziennikarze z Orange Sport się wyśmiewali z tego, po co tam ich tylu !

Gość • Wtorek [09.07.2013, 21:09:55] • [IP: 80.245.178.***]

20:02:08] • [IP: 80.245.182.***] Racja, ale skoro już nam kradną tak astronomiczne pieniądze w zbrodniczych" podatkach", to lepiej żeby jak największa część tych pieniędzy szła np. na młodzież, zamiast na nowe garnitury i zegarki naszej" elity".

Gość • Wtorek [09.07.2013, 21:09:13] • [IP: 80.245.184.***]

sam kiedys gralem i juz wtedy niestawiali na swoich i nic sie niezmienilo i niezmieni dopoki nie zmieni sie calkowicie zarzadu niby wszyscy o tym wiedza kto tak naprawde tam zadzi a nic sie niedzieje od lat

Gość • Wtorek [09.07.2013, 21:06:09] • [IP: 178.238.247.***]

Do roboty a nie narzekać ! Lewandowskiego nikt nie finansował w tym wieku. Inni sportowcy też muszą sobie radzić sami.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:57:57] • [IP: 46.205.103.***]

A mój syn jest teraz w Dobiegniewie.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:47:24] • [IP: 93.94.191.**]

To skandal, z jakiej racji akurat ta dyscyplina sportu rości sobie prawa do dofinansowania. W Świnoujściu naprawdę jest dużo uzdolnionej młodzieży, na którą nikt nie zwraca najmniejszej uwagi a mimo to dają sobie radę. Do roboty panowie, do roboty, nie jesteście pępkiem świata, a tym bardziej pępkiem świnoujścia!

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:41:16] • [IP: 37.7.245.**]

Na turnieju są dwie drużyny że Świnoujścia i fajnie się bawią.W tym roku jest 86 drużyn i 1500 uczestników.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:29:15] • [IP: 31.0.127.**]

To jak 6 rodziców chciało zapłacić to mogli zapłacić a pozostałym, a pozostałym Flota mogła zapłacić.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:27:22] • [IP: 87.106.215.***]

Zarząd do wymiany! Juniorzy Floty są najlepsi w lidze. Zajmują pierwsze miejsca w tabelach a wy im żałujecie wyjazdu na turniej?

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:23:07] • [IP: 31.0.127.**]

I zamiast w ten sposób organizować młodym czas, niech się czymś zajmą, robią coś to lepiej niech nie mają zajęcia i rozrabiają.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:04:51] • [IP: 80.245.179.**]

A ja sie pytam u kogo piłkarze wynajmuja mieszkania?

Gość • Wtorek [09.07.2013, 20:02:08] • [IP: 80.245.182.***]

Krzyczcie precz z komuną!!. Mamy kapitalizm, każdy płaci sam za siebie. Nie życzę sobie aby z moich podatków opłacać darmozjadów!!

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:59:29] • [IP: 178.238.249.**]

Co na to Radni Dulnik i Buczyński na sesji dotyczącej Floty pełni byli populi jak to Flota dba o młodzież.Jak zwykle to tylko komusza propaganda.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:56:20] • [IP: 178.238.249.**]

Główny sponsor Floty niech dołoży, tym razem ze swoich.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:38:58] • [IP: 95.129.225.**]

To jest własnie prawdziwa twarz zarządu Floty! obrzydliwość

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:33:53] • [IP: 80.245.188.**]

Z tego co słyszałem to trener K.W powiedział ze ma urlop i na żaden turniej nie będzie jeździł. Ale co tu dużo mówić takiego trenera jak Tomek. B to flota już nie będzie miała on był gotów na wszystko dla dobra drużyny. Poświęcał swój prywatny czas by osiągać sukcesy.A ostanie sukcesy DOBIEGNIEWA zawdzięczamy jemu i zmobilizowanym chłopakom przez trenera

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:28:48] • [IP: 87.78.106.***]

Do niespelnionego...pamietam te czasy o ktorych piszesz i nasze spotkania u Sitarzowej.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:26:16] • [IP: 88.156.234.***]

Równi i równiejsi *.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:19:47] • [IP: 141.227.1.**]

Ludzie...przeciez trzeba kupic nowy model BMW 7...a nie jezdzic starociem i myslec ze jest sie super macho manem...zlotowka do zlotowki i ojciec dyrektor bedzie mial nowa BMW

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:19:45] • [IP: 80.245.189.***]

Pieniędzy wystarczyłoby dla wszystkich klubów i na wszystkie dyscypliny gdyby nie ta pierwsza liga. Ciekawe komu tak bardzo na tym zależy aby ściągać byle kopaczy i płacić im pieniądze, a tu jak widać nie ma dla Świnoujskich dzieci i młodzieży. Kiedyś we Flocie było kilkanaście dyscyplin, były pieniądze i wszytko się kręciło, i nagle po zawirowaniach korupcyjnych Flota weszła do pierwszej ligi, i skończyły się inne dyscypliny, skończyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży, i kasa która powinna być przeznaczona dla nich trafia do zbieraniny kopaczy i do zarządu. Rozumiem rozczarowanie i pana piszącego ten list i wszystkich innych rodziców którzy muszą płacić za rozwój sportowy swoich dzieci. Winny temu jest i zarząd klubu Flota, ale głównie to nasi Radni z Prezydentem miasta na czele.!!

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:17:28] • [IP: 80.245.186.***]

Flota promuje miasto az cud ze tak skonczyli 1 lige majac takie zaplecze finansowe. .. teraz dostali 600 tys a inne kluby maja po 6-8 milionow nawet i konczyli o wiele gorzej jak flota.

Gość • Wtorek [09.07.2013, 19:17:24] • [IP: 92.42.115.***]

Mój syn uprawia całkiem inny sport i tam za kaźdy wyjazd na jednodniowy turniej wydaję ponad 100 zł. Do tego płacę składki miesięczne na klub - ok 100 zł. A miasto daje dotację w wysokości 0 zł rocznie (słownie: zero złotych) na kilkadziesięcioro dzieci. To jest dopiero wstyd dla miasta, a nie to, że nie dało na wyjazd młodzików floty!!

KIBOL • Wtorek [09.07.2013, 19:13:28] • [IP: 95.129.226.***]

Lepiej zacznijcie dofinansowywać U-17 to są przyszli piłkarze FLOTY, lepiej trenować tych młodych żeby za 5/10 lat byli jeszcze lepsi od teraźniejszego składu FLOTA ŚWINOUJŚCIE *PZPN

Oglądasz 51-75 z 88
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■