POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.07.2013, 12:17:47] • Świnoujście

Działacze PIS blokują ustawę działkową

Działacze PIS blokują ustawę działkową

fot. Sławomir Ryfczyński

Działkowcy! PiS blokuje prace podkomisji, która ma przygotować projekt nowej ustawy o Waszych ogródkach działkowych. Czy w tej sytuacji zdążymy do końca roku? Pyta na swoim profilu, na Facebooku świnoujska posłanka Ewa Żmuda-Trzebiatowska?

Jak powiedziała nam o tej sprawie posłanka Żmuda – Trzebiatowska.
- W chwili obecnej wszystkie terminy są zagrożone. Jeżeli prace podkomisji nie zostaną pilnie wznowione, może dojść do sytuacji, że z powodu ich blokowania przez PiS Sejm nie zdąży w terminie przyjąć ustawy, a jest to dla działkowców rozwiązanie najgorsze z możliwych. Jest mi przykro, że PiS z sobie tylko znanych powodów działa na szkodę działkowców.

Dodajmy, że Platforma Obywatelska apeluje do szefa sejmowej podkomisji Bartosza Kownackiego z PiS o wznowienie prac nad projektami zmian dot. ogrodów działkowych, tak by nowe przepisy zostały uchwalone przed końcem roku.

Na wtorkowej konferencji prasowej, posłanka Krystyna Sibińska alarmowała, że podkomisja, która pracuje nad czterema projektami dot. ogrodów działkowych, zebrała się dwukrotnie; jako wiodący w swoich pracach wybrała projekt obywatelski.

Jak podkreśliła posłanka, według przyjętego harmonogramu prac podkomisja miała się zebrać w poniedziałek i wtorek. Tymczasem, mówiła, oba posiedzenia zostały przez Kownackiego odwołane "z niewiadomych przyczyn".

(jkar)


komentarzy: 116, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 116

Gość • Sobota [13.07.2013, 21:17:15] • [IP: 80.245.176.***]

PiS to jedyna alternatywa dla tego miasta i kraju

Gość • Sobota [13.07.2013, 19:46:29] • [IP: 93.94.190.**]

Sld i pis zieje jadem i sami się nim zadławią. Pani Ewo niech się Pani nie dziwi. Tym bardziej, że nie ma już tego, który kupował głosy za piwo. Po prostu strach w oczach! A nasze działki mają w ciemnej dupie!

Gość • Sobota [13.07.2013, 08:06:45] • [IP: 93.94.186.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [13.07.2013, 01:27:45] • [IP: 79.233.125.***]

Wy pacholki kaczyniaka, dajcie nam swiety spokuj, odczepcie sie od naszych dzialek a swoja okrutna polityka dzielcie sie wylacznie po miedzy soba" szatany wy"

Gość • Sobota [13.07.2013, 00:24:19] • [IP: 92.41.251.***]

Niech wraca sprzatac na klatke schodowa tak jak to bylo kiedys, przynajmniej dobrze wywiazywala sie z obowiazkow bo tu idzie jej naprawde zalosnie. Odejdz oszczedz wsytdu. nikt na ciebie nie glosowal bo nic dla nas nie zrobilas !! warszow sie ciebie wstydzi !!

Gość • Piątek [12.07.2013, 02:40:47] • [IP: 81.190.162.**]

W tym komentarzu mamy przedstawiony punkt widzenia pani z PO. Teraz chciałbym usłyszeć głos ze strony PiSu, aby komentarz był rzetelny i ukazany z obu stron. Wtedy można wnioski samemu wyciągnąć, a nie polegać na opinii jednej ze stron, która nawet nie przedstawiła żadnych argumentów poza stwierdzeniem" oni blokują". Pytanie brzmi - a dlaczego blokują? Dlatego prosiłbym o nie umieszczanie tak jednostronnych komentarzy, gdyż może to prowadzić do manipulacji faktami.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 18:43:34] • [IP: 80.245.176.***]

PiS wybawi ten kraj od takich demagogów jak na tym forum, PiS jest najlepsze.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 18:39:25] • [IP: 46.204.158.**]

Dotychczas każde publiczne wystąpienie tej pani to kolejny obciach. Czy PO całkowicie wstydu jest pozbawiona?

Gość • Czwartek [11.07.2013, 16:21:38] • [IP: 79.184.12.**]

Ręce precz od działek! Kolejny szwindel PO!

Gość • Czwartek [11.07.2013, 15:03:42] • [IP: 77.113.67.***]

Pis chce sprzedać działki deweloperom i dlatego blokuje ustawę.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 14:19:36] • [IP: 185.27.40.***]

Tylko że to projekt PO zakłada nacjonalizacje ogródków działkowych, czyli przejęcie ich przez gminy i później sprzedaż deweloperą. Nie dajmy sie omamić słową pani poseł

Gość • Czwartek [11.07.2013, 14:16:35] • [IP: 178.238.252.***]

10:44:46 czyli idąc tym tokiem myślenia opozycyjne peło w mieście nie jest takie złe jak go ekipa rządząca maluje ;-) bo to owa ekipa odpowiada za burdel w mieście... się wydało i co tera!!

Gość • Czwartek [11.07.2013, 14:13:56] • [IP: 185.27.40.***]

A co pani poseł skomentuje spotkanie podkomisji z dnia 18.06.2013, kiedy to posłanka Sibińska (PO) złożyła wniosek o odroczenie kolejnego posiedzenia majacego się odbyć 2 dni późnięj, 20 czerwca br. Zarazem chciałabym zanaczyć iz termin 20.06.2013 został zaproponowany przez Przewodniczącego Podkomisji posła Kownackiego (PiS) jako termin kolejnych obrad. Na stronie PZD są na bieżaco rzetelne informacje w tej sprawie ( Polecam odwiedzenie strony pzd.pl/artykuly/9377/59)zaś pani poseł, jak jej cała partia darmozjadów potrafi tylko krytykować PiS, manipulować informacją, mataczyć, i prowadzić dokonała gre aktorską w celu tworzenia wizerunku parti oddanej obywatelom i reprezentującą ich interesy a rzeczywistość jest całkowicie inna przykładów jest multum (podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, podwyżka podatku VAT na 23%, likwidacja OFE, ustawa" Śmieciowa" itd.), a wszystko kosztem zwykłych obywateli żeby było na milionowe premie dla ministerstw. TAKIE SĄ FAKTY pani POseł, więc prosze skonczyc z tą propagandą

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:54:39] • [IP: 77.113.84.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:44:32] • [IP: 185.27.40.***]

ocalmyogrody.pl/blokowanie-juz-spoznionych-prac-podk
omisji/ - OPINIA LUDZI REPREZENTUJĄCYCH DZIAŁKOWICZÓW I TWÓRCÓW WIODĄCEJ USTAWY O OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:24:50] • [IP: 194.41.12.*]

PiS jak dorwie się do władzy to sprzeda wasze działki deweloperom. Dlatego blokuje.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:20:53] • [IP: 77.113.67.***]

Pis chce przejąć władzę i sprzedać działki deweloperom. Dlatego blokują.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:16:07] • [IP: 194.41.12.*]

Pis blokuje bo chce żeby deweloperzy przejęli działki.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:12:21] • [IP: 178.238.252.***]

już dawno od strony zalewu powinno powstać ładne estetyczne osiedle robotnicze działek jest stanowczo za dużo...

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:08:14] • [IP: 194.41.12.*]

Przewodniczący podkomisji jest z pisu i blokuje ustawę. Ma taką możliwość jako przewodniczący.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 13:00:08] • [IP: 164.126.6.***]

Skrót PO należ rozumieć jako PASOŻYT OBYWATELSKI !!

Gość • Czwartek [11.07.2013, 11:36:25] • [IP: 62.69.255.***]

ludzie czytajcie ze zrozumieniem tekst, pis blokuje bo jak by ustawa przeszła to za pół roku macie pozamiatane, wasze działki przejmuje deweloper i buduje apartamentowce, ale jesteście CKM, nie zozumiecie dlaczego p[is blokuje masakra!!

Gość • Czwartek [11.07.2013, 11:31:31] • [IP: 77.88.162.***]

Niech ta Pani nie sciemnia i nie spieszy sie z tymi szybkimi ustawami.Mamy dosc ustaw do poprawek.Ale to jest metoda Tuska.Podobnie nie kazal kiedys placic abonamentu aby zamieszac Pisowi.Pamietam te slowa.To nie PIS zamieszal o OGRODACH DZIALKOWYCH.Minal czas zwalania winy na innych.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 10:44:46] • [IP: 79.187.87.***]

PO jest przy władzy i wszystko może i niech nikt nie zwala przyczyn na inne partie opozycyjne. Jeżeli do końca roku nie będzie uchwalona i podpisana ustawa to i tak winą naród obciąży PO.

Gość • Czwartek [11.07.2013, 09:57:58] • [IP: 37.30.215.**]

Pisiory już zwalają na PO.

Oglądasz 1-25 z 116
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■