POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.10.2013, 19:02:26] • Szczecin

Szkolenia dla pracowników branży LNG

Szkolenia dla pracowników branży LNG

fot. Organizator

Bezpłatne szkolenia dla osób, których praca związana jest z obsługą i bezpieczeństwem terminalu gazowego organizuje Akademia Morska w Szczecinie. Zajęcia „Maritime LNG” odbędą się w ramach projektu „MarTech LNG” w połowie października.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z tematem skroplonego gazu ziemnego (ang. LNG). Poznają podstawowe operacje przeładunkowe, które odbywają się na terenie terminalu LNG, oraz zagrożenia i procedury awaryjne. Oprócz części teoretycznej uczestnicy szkolenia odbędą ćwiczenia w symulatorze manewrowym, gdzie zapoznają się z parametrami manewrowymi zbiornikowca LNG oraz procedurami jego wejścia i zacumowania przy terminalu.

Szkolenia dla pracowników branży LNG

fot. Organizator

Zajęcia prowadzone będą przez osoby mające doświadczenie w transporcie LNG. W szkoleniu udział wezmą m.in. przedstawiciele Urzędu Morskiego w Szczecinie, Terminalu Promów Morskich w Świnoujściu, świnoujskiej straży miejskiej, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Klaipeda Port, gdzie powstaje drugi w rejonie południowego Morza Bałtyckiego terminal LNG. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
W styczniu 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy znacznie obniżające dopuszczalne limity zawartości siarki w paliwach morskich. Należy przypuszczać, że LNG jako paliwo dla statków żeglujących po Morzu Bałtyckim stanie się coraz bardziej popularne. Spowoduje to wzrost transportu LNG za pomocą cystern do portów, do których będą zawijały statki napędzane tym paliwem oraz powstawanie mniejszych terminali. Dlatego bardzo istotne jest, by przedstawiciele władz, służb lokalnych oraz firm współpracujących z terminalami gazowymi miały odpowiednią wiedzę na temat LNG.

-------------------------------------------------------------
W ramach projektu „MarTech LNG” realizowanego w szczecińskiej Akademii Morskiej 17-19 września br. odbyła się wizyta studyjna w Stavanger (Norwegia), połączona z konferencją na temat bieżącej sytuacji rynku LNG w obszarze południowego Morza Bałtyckiego. Podczas wyjazdu odbyły się dyskusje dot. zakresu wiedzy, doświadczeń w branży LNG - przedstawiono potencjał powstającego rynku LNG, jako paliwa dla statków żeglujących po Bałtyku. Nawiązano również kontakty biznesowe pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw i organizacji, prowadzących działalność związaną ze skroplonym gazem ziemnym.
Pierwszy dzień konferencji został zorganizowany na największym obecnie na świecie statku zasilanym LNG m/s „Stavangerfjord”.  Wnioski jakie płynęły z poszczególnych wystąpień koncentrowały się wokół stwierdzenia, że wykorzystywanie LNG, jako paliwa dla statków stanie się koniecznością – mówi Stefan Jankowski, kierownik projektu. W programie była również wycieczka po terminalu LNG SKANGASS w porcie Risavika.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele z ponad 50 firm, organizacji i instytucji z 11 krajów - przedstawiciele podmiotów gospodarczych, których działalność związana jest
z technologiami wykorzystującymi skroplony gaz ziemny LNG. Polskę reprezentowali przedstawiciele Polskiego LNG SA, PGNiG SA oraz Akademii Morskiej w Szczecinie.
Celem projektu MarTech LNG jest stworzenie i rozwój łańcuchów dostaw LNG w rejonie południowego Morza Bałtyckiego.  

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w szkoleniu w sekretariacie Instytutu Nawigacji Morskiej uczelni irm@am.szczecin.pl do 11 października.

„Maritime LNG”
14-15 października 2013 r.
Akademia Morska w Szczecinie
Wały Chrobrego 1-2

Tekst. Rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■