POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2014, 12:53:06] • Polska

Gminy przyjazne Bałtykowi poszukiwane- informacja prasowa Fundacji Nasza Ziemia

Gminy przyjazne Bałtykowi poszukiwane- informacja prasowa Fundacji Nasza Ziemia

fot. Organizator

Fundacja Nasza Ziemia, w ramach projektu „Bałtyk – nasze morze”, rusza z trzecią edycją plebiscytu na „Gminę przyjazną Bałtykowi”. Celem projektu jest wspieranie gmin z dostępem do morza w podejmowaniu działań, na rzecz poprawy stanu utrzymania czystości i porządku na plażach, a przede wszystkim w rozwijaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej. Zgłoszenia gmin do plebiscytu przyjmowane są do 16 czerwca, a oficjalne ogłoszenie listy uczestników nastąpi 22 czerwca podczas pikniku „Poznaj, pokochaj – chroń Bałtyk”, organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia w Gdańsku Brzeźnie. Udział gmin w plebiscycie jest całkowicie bezpłatny.

Fundacja od trzech lat intensywnie rozwija swoje działania na rzecz poprawy świadomości Polaków na temat stanu czystości morza Bałtyckiego. W pierwszych latach kampania Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku opierała się o coroczne akcje sprzątania plaż, jednak, ze względu na wzrost wagi problemów Bałtyku, Fundacja Nasza Ziemia postanowiła rozwinąć działania i skierować je do szerszego grona odbiorców. Jednym z takich nowatorskich działań, jest projekt skierowany do administracji publicznej – „Gmina przyjazna Bałtykowi”.

Chociaż w plebiscycie biorą udział tylko gminy nadmorskie, głosować mogą mieszkańcy całego kraju.

Gminy przyjazne Bałtykowi poszukiwane- informacja prasowa Fundacji Nasza Ziemia

fot. Organizator

Ważne daty:

Podpisanie deklaracji przez gminę: do 16 czerwca 2014r.

Piknik ekologiczny w Gdańsku – Brzeźnie: 22 czerwca 2014 r.

Ocena poprzez aplikację internetową, kampania promocyjna: 22 czerwca – 31 lipiec 2014r.

Przesłanie Sprawozdań z przeprowadzonych przez gminy działań edukacyjnych: 25 lipca 2014r.

Uzyskanie tytułu „Gmina przyjazna Bałtykowi” i głoszenie wyników: 11 sierpnia 2014r.

Zasady uczestnictwa


„Gmina przyjazna Bałtykowi” jest projektem otwartym i bezpłatnym dla wszystkich gmin polskich, które mają dostęp do Morza Bałtyckiego. Udział w plebiscycie jest dobrowolny i polega na podpisaniu przez gminę deklaracji podejmowania starań i działań na rzecz poprawy stanu czystości i porządku plaż oraz edukacji podnoszącej świadomość ekologiczną mieszkańców i turystów wypoczywających nad Morzem Bałtyckim.

Deklaracja Gminy to jednak dopiero początek. Gminy zgłaszając się do tego projektu poddają się, przede wszystkim, ocenie swoich mieszkańców i odwiedzających je turystów, którzy poprzez internetową aplikację będą mogli wyrazić swoją opinię na temat stanu plaż i zaplecza sanitarnego w ocenianej Gminie. Przystępujące do plebiscytu Gminy zostaną również zaproszone do przygotowania sprawozdania ze swoich działań, które oceni zespół ekspertów Fundacji Nasza Ziemia.

Tytuł Gminy przyjaznej Bałtykowi uzyska ta gmina, która w publicznej ocenie poprzez aplikację internetową uzyska ponad 50% ocen ”Gmina przyjazna Bałtykowi” oraz uzyska pozytywną rekomendację zespołu ekspertów Fundacji Nasza Ziemia w zakresie zrealizowanych działań edukacyjnych.

Uzyskanym tytułem Gmina może posługiwać się przez okres 1 roku. W roku 2013 Gminami przyjaznymi Bałtykowi były – Mielno, Smołdzino, Sztutowo, Trzebiatów, Ustka i Gdynia, które jeszcze do końca lipca swój tytuł zachowują.

W razie wszelkich dodatkowych pytań na temat projektu „Gmina przyjazna Bałtykowi” zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorką Małgorzatą Izdebską – malgosia.izdebska@naszaziemia.pl

Więcej informacji o programie na www.naszaziemia.pl.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ O godz. 16.00 wprowadzono w tunelu pod Świną wprowadzono ruch wahadłowy. W Świnoujściu tworzą się korki. Cały czas kursują promy na przeprawie w centrum miasta ■ Około godziny 14:30 doszło do zderzenia samochodów w tunelu pod Świną. Na miejscu pracują służby, które mają jak najszybciej udrożnić przejazd ■ Zaproszenie na obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa 8 maja 2025 r. Uroczystość rozpocznie o godz. 11.00 na Placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” poprzez złożenie kwiatów przez władze administracyjne i samorządowe, służby mundurowe, poczty sztandarowe, delegacje organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. Druga część uroczystości odbędzie się o godzinie 11.30 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej” ■