POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.08.2014, 08:31:42] • Świnoujście

FAMA czyli coś dla każdego

W środę Międzynarodowy Campus Artystyczny FAMA w Świnoujściu udowodnił, że pozostaje wyjątkową bo multidyscyplinarną imprezą.

Famowicze bawili się z dziećmi na plaży (ruszyła Fama-dzieciom), Dariusz Foks rozpoczął cykl otwartych spotkań z wybitnymi postaciami współczesnej polskiej literatury (i zainaugurował tym samym rozmowy w Miejscach Literatury), prace sekcji sztuk wizualnych były głównymi bohaterami wystawy HABITAT w Miejscu Sztuki 44, a muszla koncertowa przy promenadzie była sceną ponad dwugodzinnego bloku muzycznego z gwiazdą wieczoru, popularnym SKUBASEM czyli Radosławem Skubajem. Po tym kulturalnym maratonie niektórzy poczuli dopiero wyostrzony apetyt na wieczorne doładowanie muzyką i Ci właśnie udali się do Jazz Club Scena czyli oficjalnego klubu festiwalowego tegorocznej Famy. „Na dobranoc w klubie zagrały grupy HOSZPITAL I MADVISION.

Z dnia na dzień FAMA zaskakuje kulturalną paletą propozycji z bardzo różnych rodzajów sztuk. To sprawia, że prawie każdy znajdzie w tych dniach w Świnoujściu coś dla siebie. Warto śledzić nie tylko program na oficjalnych plakatach. Organizatorzy Famy codziennie otrzymują od uczestników zgłoszenia o nowych projektach i imprezach do realizacji na bieżąco w trakcie festiwalu. Niektóre nie zdążą trafić nawet do Internetu ale pojawiają się na plakatach kolportowanych w mieście ,a nawet zwykłych białych kartach (czasami jedynie z logo Famy).

Sporo pracy mają jurorzy bowiem ich zadaniem jest obserwacja wszystkiego co dzieje się na Famie i wyłuskiwanie zdarzeń oraz twórców zasługujących na uwagę w kontekście przyszłego werdyktu. Famie oraz samym sobie życzymy żeby pracy jurorom nie ubywało do samego końca festiwalu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■