POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.01.2008, 22:03:38] • Świnoujście

Wystrzałowy finał

Wystrzałowy finał

fot. Sławomir Ryfczyński

Kończy się wieczorny koncert w MDK. To ostatni punkt 16-go finału WOŚP w Świnoujściu. W sztabie i banku gorączka nadal trwa.

W kolorowym i głośnym pochodzie z placu Słowiańskiego na plac Mickiewicza poszły setki ludzi. Kolejni, zachęcani gromkim „chodźcie z nami !” dołączali po drodze. Na placu przed Urzędem czekała na wszystkich „świetlana feta”. Zaczęli tancerze z ogniem. Wkrótce potem zapłonęło niebo, imponujący pokaz fajerwerków - to było specjalne podziękowanie dla wszystkich „muzyków” tegorocznej orkiestry. Zanim zaczęło się wielkie odliczanie zebrani na placu usłyszeli, że licznik w sztabie dobiega już 40 tysięcy złotych. Kilka minut później konieczna była korekta. „Mamy ponad 40 tysięcy”. Na niebie zrobiło się kolorowo… Zebrani na placu przyjęli pokaz fajerwerków kilkuminutową owacją i… przemieścili się do Sali Teatralnej by oklaskiwać kolejnych wykonawców. Koncert wieczorny rozpoczął występ zespołu „Greenwood” w niepowtarzalnych celtyckich klimatach. Marek Piguła z kolegami jak zwykle porwał publikę ale nie wszyscy chętni mogli rozsmakować się w muzycznych klimatach zielonej wyspy. Po 20:00 nadszedł czas by rozliczyć się z wyników całodziennej kwesty. Wszystkie puszki od wolontariuszy są już rozliczane przez bank. W siedzibie sztabu zapowiada się długa, gorąca noc.


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Niedziela [11.01.2009, 17:07:58] • [IP: 80.245.184.***]

a był ktoś na forcie zachodnim, to dopiero porażka, tragizm i w ogóle, pamiętam jednak wystrzałowy finał który odbył się na naszym promie przy wład. iv, to było coś niestety to było 6 lat temu

Gość • Wtorek [15.01.2008, 16:02:03] • [IP: 80.245.176.***]

Zgadzaam z osobą pode mną. W Ś-ciu nigdy nic się nie dzieje. TRAGEDIA jednym słowem. Dobrze, że te farjerwerki chociaż troche byly ładne :P

Gość • Poniedziałek [14.01.2008, 22:29:25] • [IP: 80.245.176.***]

W.o.ś.p w Ś-ciu to tragedia!! Oprócz fajerwerków nic ciekawego się nie działo.Przykre to jest że jak zawsze nic nie potrafimy w tym mieście zrobić! ;/

Gość • Poniedziałek [14.01.2008, 19:28:14] • [IP: 80.245.187.***]

Pokaz sztucznych ogni sprawial wrazenie ze nie jest do konca opanowany przez organizatorow

Gość • Poniedziałek [14.01.2008, 11:37:31] • [IP: 80.245.180.***]

fajerwerki były piękne oglądałam je z 6piętra:)

STEFA • Poniedziałek [14.01.2008, 10:04:49] • [IP: 80.245.184.***]

nie wiem kto z urzędu miasta nadzoruje WOśP, ale w tym roku to poprostu TRAGEDIA!!około godz. 11.30 pojechalam na festyn rodzinny na warszów, na którym miał być super program! no a tam ani żywej duszy!!na takim zadupiu, nie dziwie się!!pojechalam więc zwiedzić okręt (fajnie), popatrzylam na strażaków.koncert w domu kultury jak zwykle nic specjalnego, jedynie światełko do nieba o.k!!pytam się: DLACZEGO U NAS NIE MA KONCERTU OPEN AIR JAKI MAJą INNE MIASTA??tylko trzeba jeżdzić po całym świnoujściu i szukać po jakiś dziurach gdzie ciężko trafić!!a nagłośnienie na zewnątrz to już przeszli samych siebie!!ROZPACZ!!

Gość • Poniedziałek [14.01.2008, 07:38:31] • [IP: 80.54.123.***]

Przepraszam że co?? Wystrzałowy finał w Świnoujściu?? To chyba najgorszy finał w całej Polsce, żadnej imprezy w plenerze, żadnego koncertu na powietrzu jak to było w poprzednich latach. Należą się podziękowania Marynarce Wojennej, Strażakom i naszym motocyklistom, że postanowili coś zorganizować, nawet Niemcy byli zniesmaczeni, ale to akurat mi wisi.

Gość • Niedziela [13.01.2008, 23:05:11] • [IP: 88.156.234.***]

tylko ze kosztowały tez dość sporo. Ale cóż, gdy nie one zebrano by o wiele nniej pieniedzy. ..

AligS > Paweł P • Niedziela [13.01.2008, 22:44:19] • [IP: 80.245.176.***]

zgadzam sie fajerwerki byly super :D i tez sie zgadzam ze lepsze niz z sylwestra.

Radar • Niedziela [13.01.2008, 22:40:40] • [IP: 80.245.176.***]

Jak wychodziłem ze sztabu to było już 48 tys. zł. A ognie były wspaniałe, lepsze niż te na sylwestra. Po samym pokazie zebraliśmy jeszcze około 200zł na pl. Mickiewicza.

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Niedziela: Na zachodzie, południu, częściowo w centrum oraz na północy Polski prognozowany jest upał z maksymalnymi wzrostami temperatury maksymalnej powietrza do 30°C/34°C. Ponadto,w drugiej fazie dnia na samych krańcach poludniowych, południowo - zachodnich, zachodnich i północno - zachodnich będą formować się wydajne opadowo burze z ulewnymi opadami deszczu o wydajności do 15-20 mm, gradem o średnicy do 1-2 cm oraz punktowo silnymi porywami wiatru o prędkości do 70-80 km/h. ■ Co z tymi ozdobnymi ringami na świnoujskiej promenadzie? Mieszkaniec po raz kolejny zwrócił uwagę, że nie działają. - Czy już nie doczekamy się ich naprawy? - pyta mieszkaniec. Jednocześnie dodając, że od prawie dwóch lat nie świecą się zamontowane na nich ledy. W tym roku niestety kolejne ledy nie działają. - Czy tak już zostanie na zawsze? - zastanawia się Czytelnik ■ Uwaga honorowi dawcy krwi Z dniem 30 czerwca 2022 r. tracą ważność legitymacje uprawniające honorowych krwiodawców do bezpłatnych przejazdów autobusami „Komunikacji Autobusowej” Sp. z o. o. w Świnoujściu, wydane przez Prezydenta Miasta Świnoujście w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście. Od dnia 1 lipca 2022 r. dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów dla osób posiadających tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” będzie legitymacja Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi wydana przez Zarząd Główny/Okręgowy PCK