POGODA

Reklama


Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [23.11.2014, 17:58:27] • Świnoujście

Rejestracja wolontariuszy - START JUŻ JUTRO!

UWAGA!!! Rejestracja odbywać się będzie od poniedziałku (24.11) do czwartku (27.11) o godzinie 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty!

WAŻNE: Osoby niepełnoletnie proszone są o przyjście z rodzicem z uwagi na wymagany podpis opiekuna!!!

Serdecznie zapraszamy


Zaktualizowano: Niedziela [23.11.2014, 19:46:29]

komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [10.01.2015, 15:23:58] • [IP: 62.69.241.**]

ReZigiusz, czyli jeden z najpopularniejszych grających polskich youtuberów postanowił, że całą kwotę, którą zarobi ze sprzedaży swoich kubków, bluz i koszulek z 31 grudnia przekaże na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Chciał uzbierać 5 tysięcy, już 15 byłoby dla niego wielkim sukcesem, a ostatecznie wynik wyniósł ponad 138 tysięcy złotych. CAŁĄ

Gość • Czwartek [08.01.2015, 10:44:29] • [IP: 62.69.203.***]

Tępy naród.

Gość • Wtorek [06.01.2015, 22:17:25] • [IP: 62.69.231.***]

No to Palikociarnia na start, znów ogłupiamy i łupimy naród.

Gość • Piątek [28.11.2014, 04:24:33] • [IP: 92.42.112.***]

Jerzy Owsiak pomaga osobom starszym bo jest zwolennikiem eutanazji -" Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja dla mnie to pomoc starszym w cierpieniach. Demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniorów, ale wszystkie osoby, które żyją w ich otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny." - w wywiadzie przed 21. finałem WOŚP.

Gość • Czwartek [27.11.2014, 19:01:02] • [IP: 46.113.197.***]

Rozrywkową imprezę noworoczną czas zacząć! Będzie galop na przechodniów, na tereny kościelne bez wcześniejszego nawet zapytania (bo istnieje terror moralny, nie dać na Jurka to w nowej świeckiej tradycji grzech). W tym samym czasie rusza Szlachetna Paczka, bez hałasu, patosu, przymusu, witrażysty wypadającego z każdej lodówki, jacyż ci od Paczki archaiczni...

Gość • Czwartek [27.11.2014, 12:42:16] • [IP: 62.69.231.***]

Nagły atak spawacza -" Zethape" [YouTube]

Gość • Wtorek [25.11.2014, 20:21:49] • [IP: 92.42.112.***]

[24.11.2014, 23:26:34] • [IP: 37.152.19.**] dzielny zuchu, czy berecik za mocno uciska? Organizowane w PRL przez Kuronia nowe ZHP, oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z tym co było przed wojną." Czerwone i naszpikowane agentami" to jest opinia szefostwa skautingu europejskiego. Dlatego oni nie nawiązywali współpracy z ZHP tylko z" zawiszakami". Zaś Owsiakowa żebranina przy budżecie Min.Zdr. to jest wielkie NIC! Tylko hałasu dużo aby się ten resortowy oszust mógł pokazać publicznie w świetle lamp i fajerwerków. Jeżeli Owsiak za SWOJE wybuduje i wyposaży szpital, to będzie mógł sobie decydować kogo leczyć a kogo nie. Ten sprzęt który Owsiak" kupił" jest za społeczne pieniądze i każdy może z niego korzystać. Tak jak i z pozostałego w szpitalu sprzętu. Owsiak NIE DAŁ I NIE DAJE ANI GROSZA na ten cel! Tylko żyje z tej żebraniny w luksusach wraz z całą rodziną. Jego żona i córka miały w fundacji" skromne posadki" a wyżebrane miliony gdzieś zniknęły. Biedaczyna wciąż szuka słoika a sąd czeka.

Gość • Wtorek [25.11.2014, 09:33:01] • [IP: 62.69.241.**]

[IP: 37.152.19.**]to jest ta pozytywna strona medalu ale nie jest do końca jasna ta druga strona i stanowi pewien problem.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 23:26:34] • [IP: 37.152.19.**]

Gość  Poniedziałek [24.11.2014, 20:25:06]  [IP: 92.42.112.***] Znajomością harcerstwa nie grzeszysz, mówiąc" czerwone ZHP". Organizacja powstała przed I Wojną Światową, jednak nauka historii boli najwidoczniej. Poza tym uczestnictwo w WOŚP nie jest obowiązkowe, a wręcz jak najbardziej dobrowolne - nikt nikogo nie zmusza ani do tego by wrzucać do puszki, ani do tego by z tą puszką kwestować. Ludzie pomagają, bo widzą że to działa, szczególnie jeżeli zobaczą że ktoś z ich otoczenia korzysta ze sprzętu który zakupił WOŚP - ile dzieci żyje dzięki temu że został zakupiony specjalistyczny sprzęt? Nie mówiąc już o seniorach, którzy są fundamentem tego co było kiedyś. Ponadto WOŚP wspiera też kobiety w ciąży, a także rozpowszechnia naukę pierwszej pomocy. I tak jak już mówiłam - jeżeli ktoś nie popiera, nie chce, nie lubi - niech dnia 11 stycznia zamknie się w domu i czeka, aż kogoś z jego rodziny czy nawet jego samego trzeba będzie ratować sprzętem który zakupił WOŚP - ciekawe czy wtedy odmówi :)

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 20:43:35] • [IP: 95.129.228.***]

Gość  Poniedziałek [24.11.2014, 20:25:06]  [IP: 92.42.112.***] ----> masz problem zdrowotny? Idź do specjalisty. Babcie już dawno wyprztykały się na radyjko ojca dyrektora.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 20:25:06] • [IP: 92.42.112.***]

Owsiak ukrywa przed sądem kwity finansowe fundacji, pali głupa i łazi po stole jak małpa. Lokalna grupa trzymająca puchę znów będzie atakować w okolicach kościołów biedne babcie którym na lekarstwa brakuje. Tego czerwone ZHP uczy dzieci.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 09:21:19] • [IP: 46.112.82.**]

9:02 - na głównej stronie ta informacja jest pod wielkim tytułem" WOŚP"- prawda?----A co do tej WOŚP - Owsiak przegrał sprawę w sądzie, czekamy na ukazanie do końca finansów tej kosztownej (światełko do nieba i obsługa medialna plus koszty lokalne) imprezy.

JJ • Poniedziałek [24.11.2014, 09:02:50] • [IP: 93.94.186.***]

Brakuje tylko informacji co to za akcja: WOŚP, Szlachetna Paczka, czy może coś innego? :-)

Gość • Niedziela [23.11.2014, 19:23:36] • [IP: 62.69.231.***]

Ale do czego ten przymusowy wolontariat?

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■