POGODA

Reklama


Wydarzenia

Newseria • Wtorek [30.12.2014, 09:38:23] • Europa

Karol Okrasa prezentuje proste i smaczne dania na imprezę sylwestrową

Istnieje wiele prostych dań, które można przygotować na imprezę sylwestrową. Według Karola Okrasy do szampana najlepiej podawać wytrawne przekąski na bazie sera, mięsa oraz ciasta francuskiego. Słodkie dodatki, jak popularne tiramisu, sernik czy ciasteczka z ciasta francuskiego lub filo, pasują zaś idealnie do słodkiego wina musującego.

Sylwestrowe przekąski można przygotować w krótkim czasie z podstawowych produktów spożywczych, takich jak ser, szynka, papryka lub gotowe ciasto francuskie.

– Absolutną klasyką są suszone śliwki zapiekane w plastrach boczku albo dojrzałej szynki. Niewiele czasu zajmuje również przygotowanie tarty na cieście francuskim z kawałkami sera, anchois albo pieczonych papryk. Można sobie przygotować ciasteczka francuskie, nadziewając je różnego rodzaju farszami: z ugotowanej ciecierzycy, soczewicy, może być też farsz rybny lub mięsny – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karol Okrasa.

Popularny kucharz podkreśla również, że wbrew powszechnym wyobrażeniom do obowiązkowego sylwestrowego szampana najlepiej pasują wytrawne przekąski. Słodkie dodatki powinno podawać się ze słodkim winem musującym lub tradycyjnym.

– Najprostszą przekąską, jaką można przygotować, jest prosty sernik na zimno z sera mascarpone wymieszany na przykład z masą makową. Spód przygotowujemy z herbatników wymieszanych z odrobiną masła. Można też upiec tradycyjny spód z kruchego ciasta, którego przygotowanie zajmuje niewiele czasu. Równie łatwo jest przygotować klasyczne tiramisu – wymienia Okrasa.

Oprócz popularnej kuchni śródziemnomorskiej do sylwestrowego menu wracają klasyczne dania kuchni polskiej. Noworoczna impreza to idealna okazja, by przygotować staropolskiego strudla jabłkowego.

– Dzięki temu wykorzystujemy jabłka, które powinniśmy teraz jeść na potęgę, robiąc na złość niektórym osobom. A poza tym to taka nasza klasyka. Zamiast cynamonu można dodać kardamon, będzie to zupełnie inny jabłecznik. Można wykorzystać dwa rodzaje ciasta: albo ciasto francuskie, albo ciasto filo, które można kupić w sklepie – będzie szybko, smacznie i prawie po polsku – zachęca kucharz.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■