iswinoujscie.pl • Wtorek [07.07.2015, 11:14:11] • Świnoujście
Gala na zakończenie Morskiego Turnieju Gwiazd

fot. Agnieszka Puszcz
Sami uczestnicy Morskiego Turnieju Tenisowego Gwiazd, odbywającego się co roku na świnoujskich kortach, przyznają, że nietrudno popaść tu w swego rodzaju rutynę. Od pewnego czasu. Skład uczestników turnieju ma niezmienny szkielet. Latek przybywa i trudno się z tym kryć. Dlatego z wielką przyjemnością obejrzeliśmy jak tenisowe (m.in.) gwiazdy prezentują się na wielkiej scenie świnoujskiego amfiteatru. I to był prawdziwy szok bo mężczyzna w sile wieku stojący na rękach to naprawdę może dodać wiary wielu. Podczas Gali Piosenki Kabaretowej na rękach stawał nawet 80-latek! Impreza, jak rzadko która sprowadziła do amfiteatru tłum widzów. Było na co popatrzeć i czego posłuchać!
Scenariusz koncertu pomyślany został tak by dać możliwość publiczności do odbycia letniego, muzycznego spaceru z przystankami w najlepszych polskich kabaretach od czasów przedwojennych aż po drugą połowę XX wieku. Karol Strassburger jako gospodarz gali był w tej przechadzce głównym przewodnikiem.

fot. Agnieszka Puszcz
Jego opowieści uzupełniał dowcipnymi wejściami Władysław Grzywna, na scenie – w roli kelnera. Wśród wielu gwiazd na scenie Grzywna był prawdziwą perełką. Pełen wigoru i niesamowitej energii, skutecznie leczył kompleksy swojej generacji związane z zaszczytnym tytułem „seniora”. Stawał na rękach (dosłownie!)… Hymn „Na cześć młodości” w jego wykonaniu powinien być – naszym zdaniem – obowiązkowo wyświetlany w domach spokojnej starości i sanatoriach!

fot. Agnieszka Puszcz
Śmiech to zdrowie! Ta stara prawda potwierdza się na przestrzeni dziesięcioleci . Ale kabarety to także wspaniałe, melodyjne piosenki, przeboje nucone chętnie przez kolejne pokolenia. Olga Bończyk rozkołysała amfiteatr czułym Tangiem Milonga” . Z dziewczęcym wdziękiem zaśpiewała także przedwojenny klasyk „Ada to nie wypada”.

fot. Agnieszka Puszcz
Beata Rybotycka przywiozła do Świnoujścia klimat krakowskiej Piwnicy po Baranami. Nie zabrakło również patrona naszego amfiteatru. Krzysztof Tyniec przypomniał słynne „Serce” Marka Grechuty.

fot. Agnieszka Puszcz
Nie zabrakło klasyków kabaretu z czasów PRL; „Elty”, Rudi Schuberta, kabaretów „Dudek i Tey, klasyków świnoujskiej Famy.

fot. Agnieszka Puszcz
Był to na pewno jeden z najbardziej udanych koncertów w dotychczasowej historii świnoujskiego amfiteatru od czasu nadania mu imienia Marka Grechuty.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Do czerwonych bolszewików.Żeby nie solidarność dalej byście całowali w d... kacapów.Teraz korzystacie ze zdobyczy kapitalizmu który wam kiedyś śmierdział.Żenada.
Pytanie do portalu. Ile kosztowało podatników ta zabawa czerwonej sekty.
Przedział wiekowy 60+ ?
Super koncert
Gala była udana a tym co tak krytykują to chyba te upały mózgi się przegrzały. ...
rece * opadaja! jak sie oglada takie zdjecia!FLOTA FOREVER!
Żmur daje nasze pieniądze tam gdzie jemu pasuje a nie tam gdzie my mieszkańcy byśmy chcieli, on czuje się tu jak by był właścicielem tego miasta a tak na pewno nie jest.
O, Bercik, wypuściła go na wolność do nas, do Alojza, ta jego piersiasto dzioucha!
super sprawa olać malkontentów. brawo dla organizatorów
DO 119*** jarząbek tak nie wchodził w rzopu prezesowi klubu Ryszardowi Ochuckiemu, jak ty to robisz jasiowi.
Super impreza, oby więcej.
... Podczas Gali Piosenki Kabaretowej na rękach stawał nawet 80-latek! Trzymajcie się może nie dobrych a rzetelnych informacji!! Na rękach stawał a bardziej tańczył Władysław Grzywna – aktor estrady. Data i miejsce urodzenia: 25 stycznia 1958 (57 lat), Jawor. Któremu jeszcze trochę do 80. brakuje!!
119...a w urzedzie głobię to skąd biora się pieniądze, drukują?też mieszkancy płacą podatki, co za debile, żadnych wiadomosci na temat funkcjonowania adminstracji państwowej!
Fajnie się bawili za budżetowe pieniądze.
WIELKA KUPA!!
Niewatpliwa rozrywka dla starszych panow. Nie dziwie sie, ze z przyjemnoscia przyjezdzaja kazdego lata na darmowe wczasy. Tylko dlaczego my, mieszkancy za to placimy?? Przylaczam sie do pytan innych internautow i prosze Redakcje o podanie do naszej wiadomosci, ile miasto zaplacilo za zapewnienie wypoczynku i rozrywki tym panom.
Byłem, widziałem, było super. Impreza wspaniała, brylowania Prezydenta nie zauważyłem. Zakończenie turnieju i owszem. M-je mają aleję gwiazd - promocja miasta. Inne miasta nadmorskie też coś wymyślają, a u nas jest turniej tenisa. No i dobrze. Może tylko warto go rozszerzyć o jeszcze innych uczestników?
A dlaczego to jest ciągle ten sam zestaw osób ? Co łączy te wszystkie gwiazdy?
Oglądałem turniej, byłem na Gali i z dumą obserwowałem świetne, światowe, zachowanie Pana Prezydenta Żmurkiewicza. Nareszcie miasto ma prawdziwego, na miarę kurortu, gospodarza. Na kolana przed nim redaktorzy Wyspiarza, niniejszego portalu i wszystkie możejkowe pomioty tutaj ujadające. We wszystkich dziedzinach życia miasta widać roztropne działanie Pana Żmurkiewicza i cieszę się pozostaje na stanowisku do końca kadencji. Szkoda, że mu nie wyszło z zainstalowaniem Ireny Eris ale za to PO zejdzie ze sceny na zawsze niech na samo dno do piekieł.
Co ty gościu z 13--15 za bzdury wypisujesz a Ty nie PIJESZ??Alkohol dla ludzi było super więcej takich IMPREZ!! Artyści OK-- Bilety tanie i publiczność dopisała po brzegi i każdego stać na te 20 zeta --oby takich imprez więcej!!
I jak zwykle belkot cieci na kazda impreze w miescie, budowe itd.
[07.07.2015, 13:15:51] • [IP: 92.42.119.**] Mucha z PO zrobiła podobny wałek z" Madonną", dołożyła kilka milionów zabierając innym. To ile te gwiazdy dostały w łapę z naszych podatków i za co? Bo gęby mają zadowolone, czyli na rok im wystarczy.
Najważniejsze, że grabarz FLOTY w centrum fleszy.
Żenujące spotkanie towarzyskie dla władzy z naszych pieniędzy.Gospodarność jak zwykle. Przyjechaly gwiazdy na turniej i jeszcze zarobili.To właśnie jest w naszym mieście.Czy ktoś kontroluje wydatki.
Do Jelopa: Ta fanaberia kosztowała nas 20zł, bo po tyle były bilety. Reszta, z tego co się orientuję, to opłacił UM, żebyśmy nie płacili za bilety 80zł czy 60zł, jak to do tej pory bywało. A ile kosztował nas turniej, to nie wiem. Wyślij zapytanie do UM.