POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.02.2026, 23:14:37] • Świnoujście

Pełnia nad portem. Zimowa noc w Świnoujściu

Pełnia nad portem. Zimowa noc w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Basen Północny skuty lodem, jachty uśpione, a nad wszystkim spokojna pełnia. Świnoujście nocą potrafi zatrzymać czas.

Port jachtowy zimą wygląda, jakby był na przerwie. Woda nie faluje, tylko trwa przykryta lodem, w którym odbijają się światła nabrzeża. Metalowe pomosty milczą, a maszty nie dzwonią wiatrem.

Nad tym wszystkim wisi księżyc. Jasny, pewny siebie, jak latarnia, która nie musi już nikogo prowadzić. Światła miasta odbijają się w lodzie, tworząc obraz, który bardziej się ogląda, niż opisuje.

Tu nie ma ruchu. Jest spokój. Port nie pracuje, ale żyje po swojemu, zimowym rytmem. Jakby Świnoujście na chwilę przestało być miastem w drodze, a stało się miejscem do bycia.

To nie jest widok, który krzyczy. To widok, który zostaje w głowie jeszcze długo po tym, jak zniknie za rogiem nabrzeża.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Środa [04.02.2026, 12:40:42] • [IP: 176.221.124.**]

Wszystko w porządku?

Gość • Środa [04.02.2026, 00:34:29] • [IP: 88.218.255.**]

Pięknie

Gość • Wtorek [03.02.2026, 23:27:49] • [IP: 89.151.19.***]

Faktycznie, piękne zdjęcie. Wszystko zagrało, pierwszy plan, drugi. Nawet trzeci i czwarty z latarnią i dźwigami

Nina • Wtorek [03.02.2026, 18:14:32] • [IP: 91.94.24.***]

Wspaniałe to zdjęcie.Odnoszę wrażenie jakby zmartwychwstał van Gogh i przyłożył do tego swoją rękę.

Gość • Wtorek [03.02.2026, 16:23:44] • [IP: 176.221.125.**]

Bardzo ładne zdjęcie pan zrobił

Gość • Wtorek [03.02.2026, 11:42:31] • [IP: 176.221.124.***]

Ta Straż Miejska to tylko prywatne posiadłości kontroluje, przy blokach lodowisko to gdzie jesteście, ruszcie dupy z samochodów i chodzcie i sprawdzajcie.

Gość • Wtorek [03.02.2026, 11:36:00] • [IP: 149.156.219.***]

Dzięki za opublikowanie pięknej fotografii. Dzięki za pobudzenie wyobraźni. Dzięki za piękno.

Gość • Wtorek [03.02.2026, 09:55:41] • [IP: 77.222.233.***]

Gość • Wtorek [03.02.2026, 07:00:43] • [IP: 185.241.208.***]Aby zabronić precedensów księżyca świecenia w oczy to musisz napisać skargę do Torunia na Mikołaja Kopernika i wysłać ją do Ojca naszego Tadeusza.On to załatwi i księżyc przestanie świecić w ślepia..

Gość • Wtorek [03.02.2026, 09:32:08] • [IP: 92.118.165.***]

ładny pejzarz.

Gość • Wtorek [03.02.2026, 08:33:07] • [IP: 195.128.181.***]

Tekst chyba pisany przez Macieja, jego styl.

Gość • Wtorek [03.02.2026, 07:00:43] • [IP: 185.241.208.***]

Ja bym tego typu precederów bym zabronił. Trzeba napisać odpowiednią ustawę i po prosto ją przepchnąć. Innego wyjścia nie ma, żeby Księżyc bez celu nam świecił w oczy o tak, o!

dzony • Wtorek [03.02.2026, 01:10:56] • [IP: 46.112.220.**]

A znacie legendę o niemym Michałku, który tak żuł gumę, że aż oślepł?

Gość • Wtorek [03.02.2026, 00:10:49] • [IP: 89.151.19.***]

Uwielbiam takie artykuły. Serdecznie pozdrawiam autorkę/autora. Świnoujście jest piękne!

Gość • Poniedziałek [02.02.2026, 23:50:09] • [IP: 46.112.64.***]

Brakuje tylko potańcowki.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■