POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.09.2015, 14:40:10] • Świnoujście

Dmuchawce, latawce jednak poszybują nad świnoujską plażą

Dmuchawce, latawce jednak poszybują nad świnoujską plażą

fot. Agnieszka Puszcz

Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 4. października 2015 r., na plaży koło Wiatraka. Początek o godz. 12.00. Chętni do wzięcia udział proszeni są o przyjście na godz. 11.45. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny.

- Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października – mówią organizatorzy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyoukushin. – Mistrzostwa to doskonała okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Co roku w zawodach bierze udział około 300 zawodników nie tylko z Polski, ale także Niemiec czy krajów skandynawskich.

Uczestnicy mogą zgłaszać się indywidualnie bądź poprzez szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe.

- Największa frajda, to widok na niebie latawca, którego samemu się zrobiło – mówią organizatorzy. – Ale w dzisiejszych, zaganianych czasach, nie każdy ma na to czas. Na szczęście latawiec bez problemu i za niewielkie pieniądze można kupić w sklepie.

Latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

- Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.
Ocena każdego latawca składać się będzie z noty statycznej oraz za sam lot.

- Przed lotami sędziowie dokonają oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu, staranność wykonania latawca, oprawę plastyczną latawca – mówią organizatorzy. – W drugiej ocenie, czyli za lot, punktowane będą jakość lotu oraz zgłoszony wcześniej i zademonstrowany w locie efekt specjalny.

Zawodnicy podzieleni będą na kategorie wiekowe:

I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat
II grupa - kl.1-3 szkoły podstawowej,
III grupa - kl. 4-6 szkoły podstawowej,
IV grupa - kl. 1-3 gimnazjum.
V grupa – szkoły ponadgimnazjalne
VI grupa – dorośli

Tekst ŚAKK


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Środa [30.09.2015, 16:45:21] • [IP: 178.238.246.***]

Czas reaktywować modelarnię miejską!. Do tego potrzeba prawdziwych pasjonatów!. Nie jest sztuką ganiać po plaży z gotowcem ale sztuką jest unieść w powietrze coś co się samemu zbudowało!. Była lata temu w MDK modelarnia ale podczas przefarbowania się komuny znikła w oceanie" przemian". Mile wspominam spędzone tam chwile. Mam nadzieję że znajdzie się jeszcze jakiś pasjonat by ją poprowadzić!. Trzeba pokazać młodzieży że są alternatywy rozwoju intelektualnego i duchowego/ osobowościowego dla tego co podsuwa nam antycywilizacja!.

Gość • Środa [30.09.2015, 16:25:08] • [IP: 80.245.181.***]

75 uważaj bo z tej ciekawości pypeć na języku ci wyskoczy.Ważne abyś ty przyszedł na zawody o innych się nie martw.

Gość • Środa [30.09.2015, 09:48:57] • [IP: 92.42.114.**]

Szujka na latawce kasiore miejska wydajesz a na Flocine nie bylo.MY PAMIETAMY !!

Gość • Środa [30.09.2015, 07:07:29] • [IP: 79.188.75.***]

To są te same zawody co miały być tydzień temu?? Ciekawe bo w treści jest wspomniane o zawodnikach z różnych krajów. I niby jak oni mają się dowiedzieć o tych zawodach? Czy jest jakiś link do strony www aby Ci z zagranicy też wiedzieli?

Gość • Wtorek [29.09.2015, 21:43:48] • [IP: 88.156.234.***]

Zesrala się bida i placze. latawcem nie przelecisz samochodem przez kanal.

Gość • Wtorek [29.09.2015, 18:45:24] • [IP: 92.42.114.***]

To nie po zawodach komunika? Komunikat pięć dni przed zawodami, Oj ktoś tu się mocno wychylił. Już mi go szkoda.

Gość • Wtorek [29.09.2015, 18:05:57] • [IP: 78.129.148.***]

A dlaczego na plaże jedni mogą wjeżdżać samochodami, a drudzy nie mogą?

Gość • Wtorek [29.09.2015, 17:59:58] • [IP: 62.69.231.***]

A czemu nie na" Beton Placu"?

Gość • Wtorek [29.09.2015, 16:33:44] • [IP: 92.42.118.***]

masz na zdjeciu obok gdzie to sie odbedzie...bo chyba nie myslałes ze w lesie

Gość • Wtorek [29.09.2015, 16:02:28] • [IP: 178.238.249.**]

Czyli, że Paweł S.wbrew prezydentowi nie bojkotuje i.swinoujście.Ciekawe co pryncypał na to.

Gość • Wtorek [29.09.2015, 15:22:46] • [IP: 178.238.249.**]

A gdzie przepraszam?

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■