POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.06.2016, 21:42:54] • Świnoujście

PGE ostrzega: wiadomość e-mail z tytułem „eFaktura za energię elektryczną” może zawierać groźnego wirusa!

PGE ostrzega: wiadomość e-mail z tytułem „eFaktura za energię elektryczną” może zawierać groźnego wirusa!

fot. Organizator

Od kilku dni na skrzynki mailowe osób w całym kraju trafiają wiadomości e-mail zatytułowane „eFaktura za energię elektryczną (numer)”. W wiadomości pojawia się informacja, że jest to eFaktura wystawiona przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Informujemy, że PGE nie jest nadawcą tych wiadomości, a fałszywy e-mail może stanowić zagrożenie niebezpiecznym wirusem typu „trojan”. Dlatego nie otwieraj wiadomości, dopóki nie upewnisz się, czy to prawdziwa faktura.

Wiadomości trafiają na przypadkowe skrzynki pocztowe - zgłaszają się do nas osoby z całego kraju, zarówno nasi Klienci jak i osoby, które posiadają innego sprzedawcę energii.

Apelujemy, by dla bezpieczeństwa swojego sprzętu elektronicznego i znajdujących się na nim danych, nie otwierać wiadomości zatytułowanej „eFaktura za energię elektryczną (numer)”.

Jak rozpoznać prawdziwą eFakturę wystawioną przez PGE Obrót?

• Nadawca: Firma Blue Media, która świadczy usługę generowania i wysyłania eFaktur dla PGE Obrót

• Adres e-mail nadawcy: pge-efaktura@bluemedia.pl

• Tytuł wiadomości: Powiadomienie o wystawieniu nowego rachunku

• Załącznik: wiadomość zawiera załącznik, którym jest standardowa faktura za energię elektryczną • Logotypy: logo Blue Media, logo PGE eFaktura

• Treść maila zawiera: numer faktury, datę wystawiania faktury, termin płatności, indywidualny numer konta oraz tytuł płatności

• Faktura dostarczana jest na adres mailowy klienta zgodnie z okresem rozliczeniowym

Przykład fałszywej wiadomości e-mail oraz widok fałszywej strony po kliknięciu na link "Pobrać szczegółową fakturę":

PGE


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Piątek [17.06.2016, 18:37:23] • [IP: 37.47.85.***]

I tak naiwniacy wszystko komtrolują

Gość • Piątek [17.06.2016, 14:38:23] • [IP: 178.238.249.***]

Ja właśnie dostałam identyczną wiadomość na niemiecki adres firmowy.

Gość • Piątek [17.06.2016, 14:08:22] • [IP: 62.69.231.***]

Ja i tak niczego nie czytam, tylko od razu usuwam do kosza i opróżniam zaraz kosz.

Mieszkaniec • Piątek [17.06.2016, 01:09:15] • [IP: 188.146.65.***]

Najlepiej korzystać z... zagranicznego adresu e-mail. Osobiście używam e-maila zarejestrowanego na norweskim serwerze i mam spokój - nawet ewentualna kontrola koredpondencji wysyłanej z mojej poczty elektroncznej przez sąd nie jest możliwa, bo może to uczynić tylko wymiar sprawiedliwości w Norwegii.

Gość • Czwartek [16.06.2016, 23:54:43] • [IP: 95.129.224.***]

I CO NA TO ZIOBRO??

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki apeluje do władz Świnoujścia o uwzględnienie w konsultacjach głosów branży: – Zwracając się do Prezydent Miasta Świnoujścia liczymy, że głos branży reprezentowanej przez największych polskich importerów oraz dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych, pozwoli na wypracowanie kompromisowych rozwiązań. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom wprowadzenia ograniczeń lub zakazów użycia fajerwerków przez niektóre z władz samorządowych – informuje Stowarzyszenie ■ Na rok 2026 została wyznaczona apteka „Centrum Zdrowia – 24H”, prowadzona w Świnoujściu przy ul. Grunwaldzkiej 21, do pełnienia dyżurów w godzinach od 21:00 do 23:00, codziennie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 roku ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■