POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.11.2016, 11:28:34] • zachodniopomorskie

Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zachodniopomorscy policjanci podsumowali pierwszy miesiąc działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego województwa w tym czasie zaznaczyli ponad 4800 zgłoszeń, wskazując miejsca, które w ich ocenie są niebezpieczne. Od 20 września mieszkańcy naszego województwa za pomocą interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać miejsca oraz zdarzenia, które według ich oceny są niebezpieczne. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

Mapy mają służyć m.in. optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb. Mogą być ważnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Od 20 września na mapę w naszym województwie naniesiono zagrożenia. Najwięcej zgłoszeń odnotowano w Szczecinie (ponad 1820), później w Koszalinie i Stargardzie. Najmniej (ponad 40) w powiatach: białogardzkim, sławieńskim oraz pyrzyckim.
W analizowanym okresie policjanci zweryfikowali 4827 zgłoszeń, z czego ponad 30% zostało potwierdzonych.

Mieszkańcy naszego województwa wskazali, że największą uciążliwością jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz łamanie przepisów ruchu drogowego. Chodzi przede wszystkim o przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie. Odnotowano także liczne zgłoszenia dotyczące miejsc, w których dochodzi do używania środków odurzających, grupowania się młodzieży czy też wskazano złą organizację ruchu.

Dzięki wskazaniom mieszkańców policjanci mogą zdecydowanie lepiej dyslokować służby. Jest to interaktywny rodzaj komunikacji ze społeczeństwem, które może realnie wpływać na swoje otoczenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Co ważne, zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. Pamiętajmy, że wszyscy mamy swój udział w poprawę bezpieczeństwa.

Policja


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nasze dziewczęta ze Świnoujścia i ich opiekun i choreograf Izabela Gromek - Świątek zdobyły pierwsze miejsce w 27 FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO . TEATR TAŃCA GOTHIKA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZOSTAŁ LAUREATEM 27. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NAGRODY SPECJALNEJ POLSKIEJ GRUPY ZBROJENIOWEJ. TEATR TAŃCA GOTHIKA 🥇🏆 Liliana Ośmialowska, Nadia Guzik, Wiktoria Mokrzycka, Zofia Tałanda, Hanna Puźniak, Łucja Drachal, Luiza Kradyna, Ida Świątek, Zuzanna Wlczak, Julia Tarnowska. Tytuł widowiska tanecznego: "JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA, KIEDY MY ŻYJEMY" 🇵🇱 ■