POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.06.2008, 05:40:23] • Świnoujście

Sami muszą sobie radzić

Sami muszą sobie radzić

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Handlowcy z targowiska przy granicy muszą sami zadbać o odprowadzenie wody po ulewnych deszczach. Kanalizacja nie działa jak trzeba. Nikt się nie interesuje tym problemem. Sprzedawcy we własnym zakresie muszą sprowadzać pompy i wylewać nadmiar wody.

We wszystkich dyskusjach na temat targowiska od razu podnoszą się głosy, że to „Bangladesz", że powinno się rozebrać „te budy" – jak nazywają stoiska niektórzy mieszkańcy.

- Wini się za taki stan nas samych - mówi jedna ze sprzedających. – A przecież nie możemy stawiać ładnych budek, jak od paru lat żyjemy na niewiadomym. Bo wciąż się mówi o likwidacji targowiska. Poza tym to nie jest nasz teren. My tylko dzierżawimy miejsce od miasta. Słono za to płacąc.

Sami muszą sobie radzić

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlatego od lat handlowcy proszą władze miasta o postawienie ładnych budek. Zgodnie przyznają, że mogliby za nie nawet sami zapłacić, mając gwarancję, że miasto pozwoli im handlować w tym miejscu.

- A tak jesteśmy zostawieni sami sobie, dlatego takie prowizoryczne budki tutaj powstały – mówią handlowcy. – Nie dba się o nas i turystów, którzy tu przychodzą. A nie ma ani chodników porządnych, ani nawet porządnej kanalizacji deszczowej. Jak popada, to woda stoi i tworzą się wielkie bajora.

Handlowcy we własnym zakresie muszą wszystko uporządkować.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Sobota [14.06.2008, 23:22:40] • [IP: 83.21.41.***]

Wszystko to dzięki naszemu panu prezydentowi. Dziekujemy panu, panie prezydencie.

Gość • Piątek [13.06.2008, 17:00:13] • [IP: 62.21.76.***]

prawda jest taka ze nawet jesli miasto zajelo by konkretne stanowisko w tej sprawie i pozwolilo by zostac tym buda tam to i tak nic by sie nie zmienilo... moze jedna dwie osoby postawilo by jakis nowy pawilon reszta tak jak teraz lepianki i sciany z kartonow...

Gość • Piątek [13.06.2008, 09:33:08] • [IP: 83.29.141.***]

Czy wiesz jakie masz IQ? Nie? Sprawdź się -> www.iq-test.pl/?d=7342

Gość • Piątek [13.06.2008, 03:34:45] • [IP: 81.105.23.***]

MIASTO *WAM W * POPIERAM

Gość • Czwartek [12.06.2008, 22:41:11] • [IP: 217.97.199.*]

Słuchasjcie ciule.Macie zatrudnienie to wyjecie na rynkowiczów.Prosta propozycja - oddajcie im swoje miejsca pracy a rynek wtedy do likwidacji!

Gość • Czwartek [12.06.2008, 21:39:00] • [IP: 92.42.113.***]

To za co miasto zbiera codziennie opłatę targową ja tam nie ma targowiska?

Autochton • Czwartek [12.06.2008, 19:57:26] • [IP: 92.42.112.***]

Należy skończyć z tym bangladeszem, tylko żadna władza nie ma odwagi po tym jak kiedyś handlowcy prezydenta na taczkach wywieźli. A co do kanalizacji deszczowej to jej tam nie ma i nigdy nie było bo całe targowisko powstało jako samowola budowlana na cząści trawnika między ulicą Wojska Polskiego a budynkami mieszkalnymi. Zgodnie z prawem o powstaniu targowiska decyduje uchwałą Rada Miasta, której jest to wyłaczna kompetencja, a wg mojej wiedzy nikt nigdy nie uchwalił powstania targowiska wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 19:40:59] • [IP: 88.156.232.***]

a niby kto sobie sam nie musi radzić? wszyscy (z małymi wyjątkami) tak mamy!

Gość • Czwartek [12.06.2008, 18:53:23] • [IP: 92.42.113.***]

[12.06.2008, 17:45] • [IP: 80.245.181.***] O widzę że do pajaców dołączyli dupki.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 18:24:27] • [IP: 213.158.196.**]

Dajcie już spokój! Nie ma tygodnia żebyście nie pisali o" handlowcach spod granicy". Sponsorują was czy co?

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:55:32] • [IP: 80.245.180.**]

handlowcy sa bardzo zachlanni by sie pochlastali jak by mieli ladna bude postawic sobie oni ciagle biedni :(

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:45:57] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:31] • [IP: 92.42.113.***] Stan przed lustro i powiedz Pajac.

Szkuciak • Czwartek [12.06.2008, 17:40:41] • [IP: 217.97.199.*]

A zlikwidować te budy niemieckich przydupasów! Do czego to dochodzi, by w polskim mieście ceny były dla Niemców, towar dla Niemców, targowiska dla Niemców. Dla mnie te lizidupy * nie mają za grosz szacunku do samych siebie :/

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:34:24] • [IP: 217.97.193.**]

To nie jest żaden problem.Po każdym większym deszczu muszę wypompowywać wodę z piwnicy a o kanalizacji deszczowej mogę tylko pomarzyć.Mieszkam w Świnoujściu, płacę podatki(duże)i dlatego nie żałuję"handlowców"Niech postępują jak handlowcy i nie wstydzą się zainwestować z własnej kieszeni w wygląd tych"obiektów handlowych"

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:31:34] • [IP: 92.42.113.***]

A pisałem rano, że komentarzy od pajaców będzie do wieczora sporo.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:23:26] • [IP: 217.97.199.*]

postawic płot wzdłuz sciezki rowerowej. .ze stalowej siatki..tez byłam...debil stał pod drzewem i lał łajza..a niemcy dalej nie płaca za postoj..na setke aut moze 3 miały wykupione bilety zatkniete za wycieraczke..natychmiast rozwiazac ta groteskowa straz miejska. .szmal oddac policji i egzekwowac przestrzeganie prawa..zlikwidowac ten cały chłam..zrobic rzeczywiscie cos w rodzaju deptaka..zadne pierdzielenie o tym ze to mieszkancy straca prace..te 5% mieszkancow znajdzie robote ogłoszen w internecie od groma..a reszta niech spada do miejsca zamieszkania. .tam gdzie płaca podatki...albo i nie!!

Gość • Czwartek [12.06.2008, 16:39:40] • [IP: 80.245.181.***]

Nie raz slyszalem ze jak polak cos chcial kupic na rynku to mu powiedzieli ze to nei jest na sprzedaz a jak podchodzil niemiec to mu obrabiali dupsko, zamknac to dziadostwo w cholere i wybudowac jakis ladny deptak czy cos, zostawic tylko ogodki piwne a reszta holoty niech sie przeprowadzi na allegro. Przeciez te budy wygladaja jak slumsy w jakims afganistanie, postawic mur albo zaslonic krzakami zeby nie bylo widac. Dzisiaj przejezdzalem ulica Wojska Polskiego i handlowcy dalej sikaja w lesie przez ulice. ZAL I WSTYD.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 16:29:31] • [IP: 80.245.180.**]

Co to za handlowcy, którzy w takich budach handlują tyle lat - wstyd

ehy • Czwartek [12.06.2008, 15:59:37] • [IP: 80.245.184.**]

nikt nie interesuje sie tym problemem, bo handlarze maja od groma kasy z tego jak widac na zdjeciu nowiutka pompa, że powinni sami o to zadbać

Gość • Czwartek [12.06.2008, 15:58:17] • [IP: 10.31.249.***]

:(

Gość • Czwartek [12.06.2008, 14:32:42] • [IP: 92.42.116.**]

już widzę jak budują na własny koszt :)

Gość • Czwartek [12.06.2008, 11:09:26] • [IP: 83.21.149.***]

CO?? U NAS W mIęDZYZDROJACH TO ZALEDWIE PARE KROPEL DESZCZU SPADłO...

Gość • Czwartek [12.06.2008, 11:02:02] • [IP: 91.96.118.***]

zalosny to jestes ty skoro nie potrafisz zrozumiec tych kilka slow przeczytaj palancie ze my proponujemy wybudwanie na wlasny koszt ladnych stanowsk tylko chcemy aby miasto laskawie zezwolilo jesli rozumia tak jak wiekszosc z was to szkoda pisania

Gość • Czwartek [12.06.2008, 10:58:53] • [IP: 217.97.199.*]

oczywiscie sprawe trzeba natychmiast uregulowac. .i wyznaczyc jedno miejsce do handlu...a co z tym miejscem zrobia handlarz/za własne srodki/to juz ich sprawa..

Gość • Czwartek [12.06.2008, 09:55:55] • [IP: 192.168.100.***]

Kto widział ulewne deszcze, módlmy się o nie.

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■