POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.10.2017, 22:49:21] • Polska

Deser ryżowy z mango. Przepis poleca Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonoszy!

Deser ryżowy z mango. Przepis poleca Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonoszy!

fot. Organizator

Gdy nadchodzi jesień, mamy ochotę, aby coś innego pojawiło się w naszym porannym menu. Coś, co nas zaskoczy, gdy ponownie zajrzymy do śniadaniowej miseczki. Mamy na to sposób! Wystarczy chwila, by przypomnieć sobie egzotyczne smaki pożegnanego lata. Deser ryżowy z mango, przygotowany na bazie mleka, skutecznie osłodzi każdy pochmurny poranek. Sprawdzi się także jako szybki deser podany dla naszych pociech czy znajomych w efektownym słoiku. Przepis poleca Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonoszy, spróbujcie koniecznie!

Składniki:
- Ryż 1 szklanka
- Mango pokrojone w kostkę 1 sztuka
- Cukier trzcinowy 1 łyżka
- Mleko (np. Mleko Ekologiczne od OSM Piątnica) 600ml
- cukier waniliowy 1 opakowanie

Wykonanie:
Zagotuj mleko w garnku z opakowaniem cukru waniliowego i łyżką cukru trzcinowego. Wrzuć ryż i poczekaj, aż wchłonie mleko. Układaj w słoiczku lub misce warstwowo na przemian z kawałkami mango.

Ewelina Duchnik
Młodszy Specjalista ds. PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■