POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.05.2018, 18:26:03] • Świnoujście

Z pokładu „Wodniczki” Akademia każdego Wieku odkrywała urokliwe zakątki Delty Świny. Zobacz film!

Z pokładu „Wodniczki” Akademia każdego Wieku odkrywała urokliwe zakątki Delty Świny. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Słuchacze Akademii Każdego Wieku wybrali się w świąteczny rejs katamaranem „Wodniczka”. Poznawanie urokliwych zakątków Delty Świny skończyło się zaskakującym spotkaniem z wodnikiem Szuwarkiem.



Akademia Każdego Wieku wybrała niezwykły sposób świętowania Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja. Zaraz po oficjalnych uroczyściach słuchacze akademii przeprawiali się promem i autobusem ZKM dotarli do Karsiborza. Tu na przystani gościnnej Mariny Karsibór czekał na nich katamaran „Wodniczka” należący do Biura Turystycznego „Fregata”. Misją jaka nadał tej cichej, komfortowej, płaskodennej jednostce jej armator jest pokazywanie pasażerom uroczysk wstecznej delty Świny, unikalnego w skali europejskiej obszaru z cudownymi krajobrazami, pełnego unikalnych gatunków ptaków. „Wodniczka” krążyła po wodach Świny aż po wybrzeża pod Przytorem. Gdy zamknęła pętlę znajdując się ponownie na przystani karsiborskiej Mariny na uczestników szuwarkowej wyprawy czekały atrakcje pikniku z przysmakami miejscowego grilla.

Z pokładu „Wodniczki” Akademia każdego Wieku odkrywała urokliwe zakątki Delty Świny. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Zdecydowana większość wyprawy na spotkanie z Szuwarkiem, symbolicznie choć zaznaczyć chciała pamięć o przypadającym właśnie w czwartek Narodowym Święcie Konstytucji 3-go Maja. Nie zabrakło więc fikuśnych dodatków do strojów w narodowych barwach, choć niektóre panie wolały by biało czerwone akcenty zawierała ich świąteczna fryzura.

Z pokładu „Wodniczki” Akademia każdego Wieku odkrywała urokliwe zakątki Delty Świny. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Na miejscu cała grupa była już po 11.00. Było więc sporo czasu na powitallną herbatę i zapoznanie się z atrakcjami przystani „Marina „Karsibór” Tuż po 14.00 natomiast, załoga katamarana „Wodniczka” zaprosiła cąłą grupę na swój pokład. Rejs po krainie 44 Wysp jak często mówi się o obszarze delty Świny pozostawia niezatarte wrażenia ale-w tym przypadku także-potężną dawkę wiedzy.

Przewodnikiem jest prowadzący „Wodniczkę”. Nawigator jednostki opowiada w drodze o najważniejszych miejscach obiektach i przyrodzie mijanych w rejsie przez katamaran.

„Wodniczka” wpływa do najwęższych, płytkich odcinków kanałów i odnóg Świny. Można zajrzeć dzięki temu (dosłownie” ) do stanowisk pracy, warsztatów. Są zresztą i tacy mieszkańcy, którzy nie czekają aż łódź wycieczkowa „zaparkuje na ich podwórku lecz aktywnie szukają ich w latarni, na nabrzeżach w porcie. Po niemal trzech godzinach „Wodniczka „zamknęła pętlę swojego świątecznego rejsu. Gdy katamaran zbliżał się ponownie do pomostu przy Marinie w Karsiborzu na swoich podopiecznych czekała już tu prezes Elżbieta Bruch w towarzystwie dziwnego stwora. To na powierzchni pojawił się władca okolicznych akwenów; Wodnik, zwany Szuwarkiem.

Na powitanie grupy „neofitów” z AKW szuwarek przygotował w głębinie tajemne ziele. Po wysuszeniu nabrało mocy spełniania życzeń i przynoszenia szczęścia, więc na powitanie, już na trapie każdy został „poczęstowany zaklęciem.

Przekazaniu mocy towarzyszył klaps wiosłem na szczęście.

Z pokładu „Wodniczki” Akademia każdego Wieku odkrywała urokliwe zakątki Delty Świny. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tak zaopatrzeni słuchacze Akademii mogli spełnić swoje marzenie o smakowitym kąsku z grilla. Pieczyste smakowało wyśmienicie. Upieczone tuż nad wodą miało smak rybackiego rzemiosła. Na początek pikniku, miejscowi rybacy podrzucili do usmażenia świeżą rybkę, a potem zapachniało ogniskiem.

Tę majówkę jej uczestnicy długo będą wspominać. Mimo że słońce chowało się cały czas za chmurami to słońca na twarzy nie zabrakło nikomu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Sobota [05.05.2018, 15:11:22] • [IP: 92.42.116.**]

I Live Krysię

Gość • Sobota [05.05.2018, 12:15:34] • [IP: 94.254.233.**]

My z UTW w Międzyzdrojach też prosimy o taką inicjatywę, bo wśród uczestników rejsu widzimy naszych prezesów, to może się zainspirują i nam za parę miesięcy też sprawią taką frajdę. Brawo Świnoujście!

Gość • Sobota [05.05.2018, 10:38:11] • [IP: 80.245.188.***]

Brawo dla organizatorów, proszę popatrzeć na ich rozpromienione i zadowolone twarze. Fajnie, że są jeszcze tacy ludzie co mogą się wspaniale bawić. mimo swego doświadczonego wieku. Można jednak spędzać czas bez pochylania się nad smartfonem, iPadem czy tabletem i nie z anonimowymi przyjaciółmi (często z wrednymi) z Facebooka. Swoją drogą to super, że jest taka Wodniczka, gdzie można spędzić wspaniale czas i przy okazji poznać ciekawe zakątki Świnoujścia. Jeszcze raz gratulacje dla pomysłowości organizatorów.

Gość • Piątek [04.05.2018, 23:01:56] • [IP: 77.111.246.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [04.05.2018, 22:10:41] • [IP: 176.221.123.***]

Majowka bardzo udana!Dopisywalo towarzystwo fajnych ludzi, pogoda i piekna przyroda.Wszyscy bawili sie znakomicie !

Gość • Piątek [04.05.2018, 19:58:19] • [IP: 37.248.160.***]

Na powitanie grupy „neofitów” z AKW szuwarek przygotował w głębinie tajemne ziele... od swojego brata zwierzaka

Gość • Piątek [04.05.2018, 18:58:26] • [IP: 207.244.75.**]

Tam nie ma co odkrywać, to nie średniowiecze. Słoiki, to odkrywają.

Gość • Piątek [04.05.2018, 18:52:27] • [IP: 188.146.43.***]

Katamaran Wodniczka ma zawsze fajne rejsy i wspaniałą atmosfere.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■