POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.06.2018, 14:04:41] • Świnoujście

Paralotnią naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG w Świnoujściu

Paralotnią naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 51-latkowi za złamanie prawa lotniczego. Mężczyzna, wykonując lot paralotnią, naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG w Świnoujściu, która objęta jest zakazem ograniczenia lotów ze względu na bezpieczeństwo publiczne.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali informację, że na terenie Terminala Gazowego LNG znajduje się ujęty przez ochronę mężczyzna, który miał naruszyć strefę powietrzną nad obiektem. Stróże prawa ustalili, że 51-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, z wykorzystaniem należącej do niego paralotni z napędem, wykonał lot nad terminalem, gdzie obowiązuje zakaz ograniczenia lotów w polskiej przestrzeni powietrznej ze względu na bezpieczeństwo publiczne.
W związku z popełnieniem przestępstwa określonego w artykule 212 Ustawy Prawo lotnicze, 51-latek został zatrzymany.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut, do którego się przyznał. Zatrzymany tłumaczył swoje zachowanie niewiedzą dotyczącą ograniczenia lotów na obiektem LNG.
W ramach wszczętego postępowania przygotowawczego policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a następnie skierują akt oskarżenia do sądu.
Za złamanie prawa lotniczego paralotniarzowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-48 z 48

Gość • Niedziela [10.06.2018, 13:09:44] • [IP: 176.11.99.***]

Obiekt strateiczy i dla tych co teho nie rozumieją jest ten zakaz.Pstallotniarze i dronowcy tylko ciemne tabaki to powinni wiedzieć

Gość • Sobota [09.06.2018, 12:09:30] • [IP: 176.221.122.**]

Mentalność naszych zaborców tkwi w administracji jak głęboko wbita drzazga!.

Gość • Piątek [08.06.2018, 19:23:07] • [IP: 23.226.237.*]

Gość ma pasję i sobie lata, ale jakieś zawiłe pachoły musiały się przy pruć. Tym cieciom połamałbym nosy. Jak tak tym cieciom przeszkadza motolotniarz, to niech się murem odgrodzą wysokim do chmur. Ciecie myślą, że jak zainterweniują i dostaną dziesięć złotych nagrody, to, że Boga za nogi złapali.

Gość • Piątek [08.06.2018, 14:36:53] • [IP: 80.253.213.*]

Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku

Gość • Piątek [08.06.2018, 10:57:50] • [IP: 37.47.132.***]

A gdzie dokładnie stoi tablica informujaca o zakazie lotów??

Gość • Piątek [08.06.2018, 10:03:23] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [08.06.2018, 09:27:15] • [IP: 77.252.46.**]

Jak ciecie nie chcą, żeby nad nimi latali, to niech, to gówno zabudują, albo zawijają się z tym do swojej" warszaffki".

🐲 • Piątek [08.06.2018, 07:38:11] • [IP: 46.76.223.***]

Paralotniarza stąciła ochrona gazowych baniaków, strzelając do niego z korkowca, a drugi rzucił w niego kamieniem trafiając pod oko, przez co nabił jemu fanara...Osobnik ów mając podzelowane oko wylądował obok na drodze gdzie został ujęty jako groźny terrorist...amen

Gość • Piątek [08.06.2018, 05:34:32] • [IP: 37.248.159.**]

Ludzie , chcial tylko zatankować paliwo ekologiczne do silnika .

Gość • Piątek [08.06.2018, 01:38:51] • [IP: 178.235.179.**]

To w koncu jak go zatrzymali ?? Moze ochrona to kosmici i latali za nim. A jak byl by to terrorysta z baba to co by zrobili??

Gość • Piątek [08.06.2018, 01:26:43] • [IP: 83.25.3.***]

Chyba siłą umysłu go zdjęli... albo mu w Rotaksie wacha się zczerpała, że wylądował. Niby takie to strategicznie geheime i ważne a tak serio to nic nie mogą zrobić jak jakiś abdul z Wolgastu z dronem Hiluxem podjedzie puszczając co nieco z wysokości. |I tu się trza pozastanawiać czy oby snajperów etatowych nie trzeba by zatrudnić. Jestem chętny. Dajta SWD 3, 6 K brutto a jestem wasz

Gość • Piątek [08.06.2018, 00:59:04] • [IP: 62.69.203.***]

Po prostu tam mają drony.

fororak 🐲 • Piątek [08.06.2018, 00:46:36] • [IP: 37.249.20.***]

Ponoć ochrona gazoportu zestrzeliła go z korkowca...Dodatkowo mają zamontowany na jednym ze zbiorników PKM (przeciwlotniczy karabin maszyniasty) kaliber 12 mm do którego Macierewicz nie kupił amunicji z Izraela...amen

Gość • Czwartek [07.06.2018, 23:56:36] • [IP: 178.238.252.***]

Pani Aspirant Sztabowa zgodnie z logiką winno być " NAKAZ ograniczenia lotów", a nie" zakaz". Po napisaniu tekstu warto go czasem przeczytać !!

Gość • Czwartek [07.06.2018, 22:37:46] • [IP: 92.42.116.***]

Zakaz ograniczenia lotów Czy dobrze zrozumiałem to zdanie. Wynika z tego że właśnie latać wolno.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 21:51:34] • [IP: 178.235.176.**]

W USA został by zestrzelony.Jest za grożeniem terrorystycznym i nie ma głupiego tłumaczenia.a jak to by był terrorysta z ładunkiem wybuchowym, to nasze miasto oglądali byśmy je z góry!!

Gość • Czwartek [07.06.2018, 21:45:12] • [IP: 80.245.189.***]

Gdybym miał takie wehikuł to też pewnie zwyczajnie bym tam przeleciał.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 21:30:20] • [IP: 37.248.48.**]

TAM LATAJĄ ANIOŁKI WYSŁANE PRZEZ SAMEGO ŚP LESIA K. I CO TERAZ ?

SIARA • Czwartek [07.06.2018, 21:15:18] • [IP: 31.0.45.**]

No i w piz...u wylądował...

Gość • Czwartek [07.06.2018, 20:07:38] • [IP: 82.174.234.**]

Zakaz ograniczenia - czyli w pełni dozwolone?

Gość • Czwartek [07.06.2018, 20:01:30] • [IP: 77.88.191.**]

Niektorzy sądzą ze jeden z ochroniarzy krzyczal" stoj bo otworzymy ogien", drugi probowal stracic paralotniarza kamieniami, na wyposazeniu byla wlasnorecznie zrobiona proca, podobno w kieszeni jednego czlonkow ochrony znalazl sie łuk na strzalki z przyssawka zarekwirowany groznemu 6 latkowi krecacemu sie niedalego plotu.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 19:22:31] • [IP: 94.254.227.***]

Jeśli leciał to jak go zatrzymali ochroniarze na lasso??

Gość • Czwartek [07.06.2018, 18:58:08] • [IP: 77.115.112.***]

Gość • Czwartek [07.06.2018, 15:40:47] • [IP: 88.156.234.***] ''gdzie obowiązuje zakaz ograniczenia lotów'' wrodzcie do podstawówki, masakra" To Ty wróć do podstawówki i naucz się poprawnie pisać, a wracając do tematu, to zakaz obowiązuje nad wszystkimi obiektami strategicznymi, tylko trzeba czytać.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 18:53:37] • [IP: 92.42.114.***]

Przeleciał nad Gazo portem i CO?? Przy wejściu do jest taka czarna tablica. Z drugiej strony proponuję z robić ścianę straceń dla wszystkich ciekawskich co spoglądają w tym kierunku. Jak można z łapać kogoś kto nie uciekał. Kiedyś widziałem jak przelatywał samolot i helekopter. Z tego co czytam to tylko na tace wolno dawać i na słuszne ugrupowanie głosować. A dwa artykuły wstecz ktoś na komune nażekał.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 18:32:04] • [IP: 89.1.97.**]

Z powietrza niebezpieczenstwo, na ziemii ukraincy leja po mordach a co grozi od strony wody? Komary i dziki w kamizelkach. Wolac amerykancow na pomoc bo sam sobie nie poradz, i ten nierzad.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 18:29:18] • [IP: 109.243.209.**]

Teraz nie wiem, czy Pan Ryfczyński może w ogóle robić pewne ujęcia z drona, skoro tam nad TG LNG zestrzeliwują wszystko co lata.Być może będzie sie opierał już tylko na zdjeciach archiwalnych.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 18:26:06] • [IP: 178.235.181.**]

Przestrzeń powietrzna nad obiektami strategicznymi może być objęta zakazem lotów i przelotów nad nimi, a nie zakazem ograniczenia. Natomiast przestrzeń powietrzna nad terminalem może być ograniczona samą powierzchnią którą zajmuje terminal nad którą jest zakaz lotów i przelotów.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 18:09:49] • [IP: 109.243.209.**]

17:11 - mają na szczycie zbiorników wyrzutnie gazowe, których rakietki po wstrzeleniu się w nozdrza lecącego, wywołują gwałtowne pragnienie napicia sie płynnego gazu, więc taki nabuzowany sztucznie paralotniarz sam ląduje, a ochrona go wtedy nabywa drogą bynajmniej nie kupna.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 17:51:52] • [IP: 94.254.231.**]

przecież akurat nad gazoportem mogła przelatywać w tym czasie procesja jak by się zderzyli to by była niewyobrażalna tragedia dla gazoportu jakie zniszczenia

Gość • Czwartek [07.06.2018, 17:37:54] • [IP: 92.42.117.***]

Paralotniarz powinien dostać nagrodę za ten czyn - pokazanie fikcji ochrony terminala. Prezesi od ochrony na zieloną trawkę. Natychmiast!

Maślankiewicz • Czwartek [07.06.2018, 17:11:43] • [IP: 193.188.198.**]

No zdradźcie, do cholery, w jaki sposób ochrona obiektu ujmuje paralotniarzy! Wystartowali za nim i go sprowadzili na ziemię? Mają na wyposażeniu... sprowadzarkę, albo ujmowarkę do paralotniarzy? Naprawdę, bardzo mnie to interesuje. I chyba nie tylko mnie...

maxx • Czwartek [07.06.2018, 17:05:46] • [IP: 178.238.249.**]

Za coś takiego, ochrona powinna mieć prawo strzelać bez ostrzeżenia. Bez takiego prawa, bezpieczeństwo mieszkańców jest zagrożone.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 16:54:15] • [IP: 185.210.39.***]

Obowiązuje stara zasada. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Powinien ponieść koszty interwencji, jaka by ona nie była. Kara dodatkowa to inna bajka. Licencja etc.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 16:49:56] • [IP: 80.245.189.***]

A miał jakieś BOMBY? albo chociażby bazookę ?

Anonymous • Czwartek [07.06.2018, 16:04:44] • [IP: 31.0.38.***]

Zainstalować system PATRIOT ;)

Gość • Czwartek [07.06.2018, 15:57:05] • [IP: 185.210.39.**]

Wrodzcie - co to znaczy świetny polonisto?

Gość • Czwartek [07.06.2018, 15:53:11] • [IP: 178.238.253.**]

A MOŻE PARALOTNIARZ MIAŁA TAKIE ZADANIE, WSZYTKO JEST MOŻLIWE!

Gość • Czwartek [07.06.2018, 15:40:47] • [IP: 88.156.234.***]

''gdzie obowiązuje zakaz ograniczenia lotów'' wrodzcie do podstawówki, masakra

Gość • Czwartek [07.06.2018, 15:32:38] • [IP: 46.134.142.***]

Co to za debil pisze we wszystkich komentarzach podaje za przykład procesie.Wez się typie ogarnij!

Gość • Czwartek [07.06.2018, 15:16:43] • [IP: 188.146.39.***]

Hehe a gdzie wariometr miał ?

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:55:11] • [IP: 185.210.39.**]

Zakazać ograniczenia wszystkiego!! Polski trudna języka.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:28:27] • [IP: 77.252.46.**]

Niech się nie p*.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:26:49] • [IP: 94.254.238.**]

Powinni zestrzelić 🔫🔫🔫

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:22:31] • [IP: 92.42.114.**]

HAHAHA :D ahh ta niewiedza :D

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:22:15] • [IP: 176.35.16.***]

''Zakaz ograniczenia lotow''...? Znaczyloby to, ze nie ma tam zadnych ograniczen.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:18:36] • [IP: 164.127.26.**]

A gdyby tak przestrzeń powietrzną naruszyła sobie akurat staruszka ? A to przecież mogła być wasza matka ? Albo jakby tak przestrzeń powietrzną naruszyła sobie procesja ?

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:17:04] • [IP: 94.254.239.**]

No cóż w dobie dronow a zwłaszcza dronow bojowych wykonanych praktycznie z niczego czyli silnik od kosiarki i do tego parę ogólnie dostępnych układów elektronicznych to gazoport powinien być objęty strefą ciszy radiowej z układami zakłócającymi jakąkolwiek komunikację a do tego paraliżujące prace takich układów elektronicznych w odległości bezpiecznej dla gazoportu. Ktoś w Syrii zaatakował w ten sposób bazy lotniczej ruskie i syryjskie i to bardzo silnie chronione. No cóż, mamy gazoport na liście strategicznych obiektów które są solą w oku niejednego polityka który widziałby tu raczej dół niż port A swoją ciekawe jak ten pilot wylądował że złapali go ochroniarze a przy okazji brawa dla ochrony.

Gość • Czwartek [07.06.2018, 14:07:46] • [IP: 193.69.22.**]

Przeciez ten zakaz powinien byc naglosniony to jedno, a pozniej kazdy statek powietrzny zestrzelony bez zbednej zwloki! Tu chodzi o tysiace ludzich dusz!

Oglądasz 1-48 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■