POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.06.2018, 22:25:58] • Świnoujście

Dziewięcioro dzieci nie dostało się do przedszkoli. Miasto zapewnia, że miejsca dla nich się znajdą

Dziewięcioro dzieci nie dostało się do przedszkoli. Miasto zapewnia, że miejsca dla nich się znajdą

fot. Sławomir Ryfczyński

Na prośbę naszych czytelników zapytaliśmy pracowników magistratu o wyniki tegorocznej rekrutacji do przedszkoli. Okazało się, że miejsc w publicznych placówkach nie znalazło dziewięcioro dzieci.

Rekrutacja uzupełniająca do placówek przedszkolnych w Świnoujściu zakończyła się 4 czerwca. Zgodnie z zapowiedziami magistratu do publicznych placówek przedszkolnych dostać się miały wszystkie dzieci, których rodzice ubiegali się o ich przyjęcie. Tak się jednak nie stało.

- Zakończył się okres rekrutacji podstawowej i uzupełniającej do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych - odpowiada Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - W tym roku przygotowano w placówkach 1100 miejsc. Tylko dziewięcioro dzieci –ośmioro trzyletnich i jeden czterolatek – nie znalazło w nich miejsca. Wkrótce ich rodzicom zostaną wskazane miejsca, gdzie dzieci będą mogły podjąć wychowanie przedszkolne.

Rzecznik przypomina o tym, że miasto podjęło decyzję o budowie kolejnych placówek przedszkolnych.

- Jednocześnie w związku z rosną liczbą – przede wszystkim młodych - mieszkańców osiedla Przytór – Łunowo – prezydent Janusz Żmurkiewicz zdecydował o wybudowaniu tam nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym - podkreśla Robert Karelus. - Prace nad przygotowaniem koncepcji budowy nowej placówki rozpoczną się w tym roku. A w przyszłorocznym budżecie miasta prezydent będzie chciał zabezpieczyć środki, które pozwolą już na rozpoczęcie budowy. Nowe przedszkole będzie mogło przyjąć około 80 dzieci, a oddział żłobkowy 25-30.Trwa również budowa przedszkola z oddziałami integracyjnymi na 200 miejsc przy ulicy Bydgoskiej. Te inwestycje spowodują, że problem miejsc w przedszkolach całkowicie zniknie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:56:25] • [IP: 157.25.45.***]

zdjecie robione kalkulatorem ?

Gość • Wtorek [12.06.2018, 17:18:43] • [IP: 176.221.123.***]

9 dzieci. Po jednym do każdego przedszkola dorzucić i wszystkie się zmieszczą.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 16:21:58] • [IP: 95.129.225.**]

Nie znam człowieka który być coś dobrego o tym panu powiedział a niektórzy używają nawet mocnych słów.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 15:09:17] • [IP: 178.235.181.***]

221.123. W którym przedszkolu niby są puste salę?!! W żadnym przedszkolu nie masz już nawet sali gimnastycznej na rytmike czy inne ćwiczenia gimnastyczne., Bo wszystkie salę są podejmowane

Gość • Wtorek [12.06.2018, 14:20:06] • [IP: 80.245.190.***]

Ludzie co Wy tu wypisujecie Pan prezydent i pan Wiceprezydent starają się jak mogę żeby wszystkie dzieci dostały się do przedszkola sale gimnastyczne zajęte we wszystkich przedszkolach ostatnio wojna bo dzieci miały starsze przejść do szkoły nr 10 a co teraz zadowoleni zaufajcie i się wstrzymajcie od zbędnych komentarzy a uprzywilejowani kto to taki dajcie spokój

Gość • Wtorek [12.06.2018, 13:40:38] • [IP: 95.166.56.***]

Przedszkole... zmora mojego dzieciństwa...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 13:09:31] • [IP: 178.238.253.**]

Bezdyskusyjnie, problem był by gdyby chodziło o 90 dziećy Panie Prezydencie ale dziewiątka, to prawie jak 5 Premiera!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 12:43:24] • [IP: 94.254.231.*]

Na b20

Anonymous • Wtorek [12.06.2018, 12:08:40] • [IP: 37.248.161.**]

Wyślijcie je do pracy a za rok nie zapomnijcie i zapiszcie je do przedszkola ;) (z przymrużeniem oka)

Gość • Wtorek [12.06.2018, 12:02:46] • [IP: 93.94.186.**]

pajacynka zmurka

Gość • Wtorek [12.06.2018, 11:37:38] • [IP: 95.129.224.***]

Jakiego udaje slodkiego... pfff

Gość • Wtorek [12.06.2018, 11:09:20] • [IP: 93.94.191.***]

Ten pan dla nich znajdziemy miejsce...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 11:03:44] • [IP: 92.42.119.***]

Nie pokazujcie tego pana w iŚwinoujście.A tak dobrze zaczął się dzień...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 10:44:25] • [IP: 92.42.112.***]

A co to za promocja dla samotnych mam tylko przedszkole przy ulicy Batalionów. A co z dziećmi mieszkającymi nie opodal przedszkola czy rodzice muszą prowadzać dzieci na drugi koniec miasta.może jakaś rejonizacja.Ta rekrutacja elektroniczna to wielka ściema dla pseudo uprzywilejowanych. Wniosek nie wolno być uczciwym. Pseudo samotne pseudo pracujące mamy Wstyd dla magistratu !!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 10:39:41] • [IP: 176.221.123.***]

kiedyś kobiety chodziły w sukienkach i szybko wychodziły za Mąż dzisiaj chodzą w spodniach i długo szukają Męża

Gość • Wtorek [12.06.2018, 10:35:42] • [IP: 176.221.123.***]

w Przedszkolach Miejskich jest za dużo Sal Pustych

Gość • Wtorek [12.06.2018, 10:24:00] • [IP: 62.69.252.***]

ile teraz się robi dla mieszkańców :)))) czyżby WYBORY się zbliżały

AGENDA 21 • Wtorek [12.06.2018, 10:06:50] • [IP: 80.245.178.***]

WYGLĄDA NA TO, ŻE SZKODNIKI MNOŻĄ SIĘ JAK KRÓLIKI. MIASTO JUŻ NIE JEST W STANIE KONTROLOWAĆ poPULACJI 500+ !! CZY JEST TO JAKAŚ PLAGA, CZY URZĘDNICY NIE NADĄŻAJĄ ZA poRODÓWKĄ ?

Gość • Wtorek [12.06.2018, 09:58:12] • [IP: 37.47.159.***]

Zgadzam się z osobą z godz. 8.24:29 by się przydała konkretna kontrola bo oszukują załatwiają lewe pieczątki po znajomości i siedzą z dupami w domach taka jest prawda gadałam z jedną i do żłobka też ma lewą pieczątkę bo mąż wojskowy i załatwiła sobie dziecko w żłobku a ona w domu a jak ktoś potrzebuje naprawdę miejsca aby dziecko się dostało to brakuje przez takie oszustki

Gość • Wtorek [12.06.2018, 09:55:55] • [IP: 23.226.237.*]

Ważne, że potomstwo swojaków się dostało.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 09:18:27] • [IP: 88.156.234.***]

Bydgoska?? Żart jakiś? o Bydgoskiej słyszałam zanim moje dziecko do przedszkola poszło. Myślę, fajnie do nowego przedszkola pójdzie jak skończy trzy latka. W czerwcu kończy przedszkole a na Bydgoskiej wciąż nic...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 09:15:17] • [IP: 176.221.122.***]

Bleeeee

Gość • Wtorek [12.06.2018, 08:24:29] • [IP: 77.252.46.***]

A może ktoś sprawdziłby, czy wszystkie matki które składają podania rzeczywiście pracują … i zajmują miejsce tym które na prawdę chodzą do pracy i potrzebują miejsca dla dziecka.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 08:05:13] • [IP: 94.254.229.**]

Lepiej niech się wypowie ile dzieci nie będzie miało miejsca w przedszkolu w okresie wakacyjnym, nie wszyscy rodzice mają urlopy, aby móc zająć się w tym czasie swoimi pociechami. Sprawdźcie tą liczbę.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 08:00:33] • [IP: 188.146.96.***]

Koniec z komuną wybory zwwryfikują tego pana będzie baj baj

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■